MS žien 2023

SKUPINA H

NEMECKO

Posledným európskym zástupcom na tohtoročných majstrovstvách sveta žien sú Nemky. Aj pri nich platí to, čo pri väčšine tímov hrajúcich v oblečení značky Adidas. Hlavné dresy sú úplne rovnaké ako v prípade mužských výberov, náhradné sú ale novinkou. Nemecké družstvo sa proti bielym súperkám predstaví v zelených súpravách inšpirovaných nemeckými lesmi, medzi ktoré patria Schwarzwald, či Zauberwald.

♀ vs ♂

Muži sa v bielych dresoch s výrazným čiernym pruhom predstavili už minulý rok v Katare a ako organizátor EURA 2024 v nich hrajú aj priateľské stretnutia počas tohto roka. Náhradným oblečením ostávajú čierne dresy doplnené červenou textúrou inšpirovanou znakom futbalovej asociácie.

📸 adidas.com a instagram.com/dfb_frauenteam

MAROKO

Zástupca zo severnej Afriky sa v Austrálii a na Novom Zélande predstaví v dresoch nemeckej značky Puma. Červené oblečenie je doplnené zelenými detailmi a zaujme tmavočervenou diagonálnou textúrou. Logo výrobcu je v zlatej farbe, tričká dopĺňajú zelené trenírky a červené štulpne. Náhradné dresy budú pravdepodobne biele, dizajnovo zrejme zhodné s oblečením mužskej reprezentácie. Ženský výber v bielom nenastúpil už dlhšiu dobu, aj proti súperom ako Kanada, Česko alebo Švajčiarsko hrali Maročanky vždy v červenom…

♀ vs ♂

Marocká mužská reprezentácia sa zapísala minulý december do futbalovej histórie, keď sa ako prvý africký tím dokázala prebojovať do semifinále majstrovstiev sveta. Stalo sa tak v dresoch inšpirovaných rokom 1998, ktoré donedávna nosil aj ženský reprezentačný výber. Viac o oblečení nájdete tu.

📸 unisportstore.com, instagram.com/equipedumaroc a Getty Images

KOLUMBIA

Juhoamerickým zástupcom na turnaji je aj Kolumbia. Aj pri kolumbijských ženách platí to, čo už bolo niekoľkokrát spomenuté pri tímoch hrajúcich v dresoch značky Adidas. Hlavné žlté súpravy sú zhodné s oblečením mužskej reprezentácie. Náhradné odkazujú na rieku Cano Cristales. Jej voda má v odrazoch slnečných lúčov modro-fialové odtiene, ktoré tvoria základ pre nápadité oblečenie doplnené žltými detailmi.

♀ vs ♂

Náhradné dresy mužskej reprezentácie sú naďalej červené. Tričkám dominuje moderná textúra zložená z geometrických vzorov v tvare päťuholníkov. Doplnkovou farbou je svetlomodrá, ktorá je viditeľná najmä na štulpniach. O dresoch Kolumbie bol na tomto webe článok naposledy pred turnajom Copa América 2021.

📸 adidas.com a Getty Images

JUŽNÁ KÓREA

Tridsaťdvojku zúčastnených krajín uzatvára Južná Kórea. Východoázijského zástupcu oblieka americká spoločnosť Nike. Hlavné červené dresy sú doplnené ružovými detailmi a svojim dizajnom pripomínajú vzhľad oblečenia z mužského šampionátu z roku 2002, ktorý spoluorganizovala práve Južná Kórea. Náhradné dresy sú potom biele, doplnené tmavomodrými a červenými prvkami.

♀ vs ♂

Muži hrávajú v oblečení s rozdielnym odtieňom červenej farby. Plecia sú pokryté pruhmi s tigrím vzorom, ktorý súvisí s prezývkou mužstva. Náhradné oblečenie je v tmavom prevedení a okrem národných farieb ho netradične dopĺňa aj žltá. Viac o dresoch si môžete prečítať v článku, ktorý vznikol pred MS v Katare.

📸 nike.com a instagram.com/thekfa


A ČO NAŠE REPREZENTANTKY?

Slovenské futbalistky budú na turnaji chýbať. V ich prípade však taktiež nastal v reprezentačnom oblečení posun. V minulosti hrávali v dresoch, ktoré používali ich mužskí kolegovia v predchádzajúcom cykle, prípadne sa museli uspokojiť len s katalógovými verziami dresov. V súčasnosti už ale majú k dispozícii rovnaké súpravy ako zverenci Francesca Calzonu. Naše reprezentantky obsadili v kvalifikácii predposledné miesto vo svojej skupine, z ktorej sa na šampionát prebojovali Švédsko a Írsko. Súperkami nášho výberu boli ešte aj Fínky a Gruzínky.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok