MS žien 2023

SKUPINA D

ANGLICKO

Aj anglické ženy oblieka americká spoločnosť Nike a na ich dresoch nájdeme rovnako bielu, bledomodrú a tmavomodrú farbu. Jedná sa však o iné oblečenie ako sme videli v závere minulého roka u mužov na MS v Katare. Ženské biele dresy sú v oveľa jednoduchšom prevedení, skombinované s modrými trenírkami v bledšom odtieni. Náhradnému oblečeniu dominuje belasá s geometrickou textúrou po celom povrchu tričiek.

♀ vs ♂

Anglickí reprezentanti hrávajú v súpravách, ktoré farebne odkazujú na domáci európsky šampionát z roku 1996. Rozdielne sú najmä náhradné dresy. Tie sú na rozdiel od ženských v tradičnej červenej farbe a svojim prevedením evokujú návrat do 90. rokov, kedy mužstvo Three Lions obliekala britská spoločnosť Umbro.

📸 nike.com

HAITI

Ďalším exotickým tímom, ktorý sa dostáva na tento web je Haiti. Stredoamerická krajina bude na turnaji nováčikom. Haiťanky sa predstavia v oblečení kolumbijskej značky Saeta. Dresy sú v národných farbách, hlavné modré dopĺňajú náhradné biele a červené. Oblečenie je navyše oživené nápaditou textúrou.

♀ vs ♂

Podobne ako v prípade Zambie, premiéru na tomto webe zažíva aj Haiti. Jeho mužskí reprezentanti dostali pre rok 2023 rovnaké oblečenie ako ženský výber. Ich doterajším najväčším úspechom je účasť na záverečnom turnaji MS z roku 1974. V roku 2016 sa tím predstavil aj na turnaji Copa América.

📸 twitter.com/fhfhaiti a Getty Images

DÁNSKO

Podobne ako mužov, aj ženský výber Dánska oblieka domáca spoločnosť Hummel. Tá pripravila červeno-bielym dresy, ktoré sa vzhľadom nepodobajú na nič, čo sme doteraz videli. Dizajnéri sa inšpirovali kultúrou Pop Art a 50. rokmi minulého storočia. Oblečenie je tak vyplnené skutočne odvážnymi textúrami odkazujúcimi na reklamy a komiksový štýl. Podľa zástupcov dodávateľa má vyjadrovať „aké cool sú dánske ženy, ktoré robia na scéne svetového futbalu významné pokroky”.

♀ vs ♂

Mužské dresy oslavujú 30. výročie víťazstva na európskom šampionáte vo Švédsku. Zatiaľ čo v Katare boli dresy v príbuzných odtieňoch jednej farby, od roku 2023 sa vrátili v plne kontrastnom farebnom prevedení. Dánsko si nedávno pripomenulo aj 100. výročie založenia Hummelu re-edíciou svojho oblečenia z MS 1986 v Mexiku.

📸 hummel.net a Getty Images

ČÍNA

Na všetkých doterajších ženských svetových šampionátoch sa predstavila Čína. Tá tak zaknihuje v Austrálii a na Novom Zélande už svoju ôsmu účasť. Číňanky sa na turnaji predstavia v červenom a žltom oblečení od americkej spoločnosti Nike. Hlavné dresy sú oživené textúrou vychádzajúcou zo symbolu xiangyun – tradičného ozdobného vzoru oblaku symbolizujúceho šťastie.

♀ vs ♂

Aktuálne dresy mužskej reprezentácie majú jednoduchší dizajn s dvomi odtieňmi červenej farby a žltými prúžkami na koncoch rukávov. Odlišné sú najmä náhradné dresy. Tie sú v netradičnej svetlozelenej farbe a vyznačujú sa nápaditou textúrou s malými krúžkami.

📸 nike.com a Getty Images

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok