MS žien 2023

SKUPINA G

ŠVÉDSKO

Švédky hrávajú v rovnakých žltých dresoch ako ich mužskí kolegovia. Oblečenie z dielne nemeckej spoločnosti Adidas dopĺňajú dva odtiene modrej farby. Tá dominuje náhradným dresom, ktoré sú odlišné od tých mužských. Inšpiráciou pre použitú textúru sa stali ľadovce, ktoré nájdeme aj v okolí škandinávskej krajiny. Zámerom dizajnérov bolo dresmi upozorniť na klimatické zmeny. Samotné oblečenie je vyrobené z recyklovaných plastových materiálov zozbieraných spoločnosťou Parley pri čistení oceánov.

♀ vs ♂

Najvýraznejším rozdielom v náhradných dresoch mužskej reprezentácie je ich farba. Zatiaľ čo ženy dostali modré súpravy, muži hrávajú proti žltým súperom v bielych. Na oblečení nájdeme rovnaké farby ako na hlavných žltých dresoch, vrátane dvoch odtieňov modrej farby.

📸 adidas.com a instagram.com/swewnt

JUŽNÁ AFRIKA

Juhoafrické futbalistky sa predstavia v oblečení francúzskej spoločnosti Le Coq Sportif. Hlavné žlté dresy sú doplnené textúrou so vzorom vlajky, ktorá stelesňuje vzťah k národu, vlastenectvo a podstatu filozofie Ubuntu. Náhradné zelené dresy sú spomienkou na minuloročný úspech tímu Banyana Banyana, ktorý triumfoval na ženskej verzii Afrického pohára národov práve v zelenom oblečení.

♀ vs ♂

Muži majú k dispozícii úplne rovnaké dresy ako ich ženské kolegyne. K predstaveniu nových súprav došlo začiatkom roka. Okrem žltých a zelených súprav boli predstavené aj bielo-zlaté dresy, ktoré vychádzajú z ikonického dizajnu talianskeho dodávateľa Kappa z francúzskeho svetového šampionátu z roku 1998.

📸 footballshirtculture.com a Getty Images

TALIANSKO

Aj Taliansko patrí medzi reprezentačné výbery, ktoré zmenili v roku 2023 svojho dodávateľa. Squadra Azzurra hráva od nového roka v oblečení od nemeckej spoločnosti Adidas. Vzhľad hlavných modrých a náhradných bielych dresov je zhodný s oblečením mužskej reprezentácie. Oblečeniu dominujú tradičné farby a textúra inšpirovaná mramorom.

♀ vs ♂

Talianska mužská reprezentácia chýbala na dvoch posledných svetových šampionátoch a tak sa Tifosi určite tešia aspoň z účasti žien medzi svetovou elitou. Muži nedávno skončili na treťom mieste Ligy národov, v ktorej sa predstavili aj v špeciálnych dresoch venovaných 125. výročiu založenia federácie.

📸 adidas.com, instagram.com/azzurri a Getty Images

ARGENTÍNA

Podobne ako v prípade Švédska, aj hlavné dresy Argentíny sú zhodné s mužskou reprezentáciou. Ženský výber Albicelestes ich určite nosí s hrdosťou, keďže jeho mužskí kolegovia v nich získali v decembri titul majstrov sveta. Náhradné oblečenie je však unikátne. Dizajnéri jeho vzhľadom vzdávajú hold prírodnej kráse a farbám horského masívu Quebrada de Humahuaca, ktoré sa nachádza v severnej časti krajiny.

♀ vs ♂

Vzhľad hlavného oblečenia je určite dobre známy všetkým futbalovým priaznivcom, keďže v ňom tím okolo geniálneho Lionela Messiho triumfoval na posledných majstrovstvách sveta v Katare. Náhradné dresy mužskej reprezentácie zostávajú fialové a viac o nich si môžete prečítať v článku z minulého roka.

📸 adidas.com a instagram.com/afaseleccion

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok