MS žien 2023

SKUPINA B

AUSTRÁLIA

Aj druhá organizátorská krajina hráva v oblečení Nike. Austrália sa na domácom turnaji predstaví v tradičnej žlto-zelenej kombinácii. Hlavné dresy oživuje textúra mramoru, ktorá jedinečným vzhľadom a rôznymi farebnými odtieňmi oslavuje rozmanitosť krajiny a všetky komunity žijúce v krajine protinožcov. Náhradné oblečenie je poctou austrálskemu prírodnému bohatstvu a podľa slov výrobcu predstavuje živý a energický dizajn, ktorý je takmer taký krásny ako samotná krajina.

♀ vs ♂

Ženy majú prezývku Matildas, muži sú pre zmenu Socceroos. Okrem reprezentácie krajiny ich spája aj rovnaký dodávateľ a podobné farebné prevedenie dresov. Aj tie mužské sú unikátne, náhradné sú však v tmavšom prevedení. V akcii sme ich videli počas minulej zimy v Katare a viac sa o nich dočítate tu.

📸 nike.com a instagram.com/matildas

ÍRSKO

Britská značka Castore sa čoraz viac dostáva do povedomia futbalových fanúšikov a nebude chýbať ani na vrcholnom podujatí žien. Írska reprezentácia sa na turnaji predstaví v tradičných zelených dresoch doplnených bielymi a oranžovými vertikálnymi prúžkami. Ako už býva pri Írsku zvykom, mimo oficiálnych zápasov je súčasťou oblečenia aj logo generálneho partnera, ktorým je telekomunikačný operátor Sky. Náhradné dresy sú biele, so zelenými horizontálnymi pásikmi.

♀ vs ♂

Írske reprezentačné výbery začali spoluprácu so spoločnosťou Castore len tento rok a tak sú aj dresy mužského výberu úplne rovnaké ako tie ženské. A to vrátane ružového brankárskeho oblečenia. V prechádzajúcom roku hrávali ešte reprezentanti Írska v súpravách od spoločnosti Umbro.

📸 instagram.com/irelandfootball

NIGÉRIA

Prvý africký zástupca v tohtoročnom prehľade bude mať na turnaji dresy Nike. Tie nie sú tak bohato pokryté textúrami ako v prípade mužských kolegov, no opäť čerpajú inšpiráciu z bohatej nigérijskej kultúry a nezameniteľnej módy. Svetlozelené oblečenie je na rukávoch doplnené vzorom schodov symbolizujúcim vzostup tímu. Náhradné tmavé dresy potom dopĺňajú modrasté prvky odkazujúce na textilné umenie Adire.

♀ vs ♂

Mužské oblečenie patrí už tradične k tomu najzaujímavejšiemu, čo dokáže americká spoločnosť Nike vytvoriť na futbalových dresoch. Aktuálne zelené dresy sú pokryté ručne maľovanou textúrou čerpajúcou inšpiráciu v miestnej kultúre. Náhradné oblečenie má potom unikátny čierno-biely vzor na rukávoch.

📸 nike.com, instagram.com/ng_superfalcons a Getty Images

KANADA

Prvým zástupcom zo Severnej Ameriky je Kanada. Ženský výber krajiny javorového listu má opäť unikátne dresy prepracované do najmenšieho detailu. Aj tento rok im dominuje národný symbol, ktorý je na oblečení zastúpený oproti poslednej verzii v o niečo tmavšom odtieni. Tmavšie prevedenie oblečenia je zvýraznené čiernymi trenírkami. Náhradné dresy sú biele, doplnené červenými prvkami.

♀ vs ♂

O obrovskom rozdiele medzi prevedením dresov mužskej a ženskej reprezentácie bola zmienka v článku o dresoch pre MS 2022 v Katare. Muži pritom aj na ďalšie obdobie dostali od Nike opäť len katalógové dresy a unikátneho dizajnu sa tak snáď dočkajú na domácom šampionáte v roku 2026…

📸 nike.com, canadasoccer.com a Getty Images

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok