MS žien 2023

SKUPINA C

ŠPANIELSKO

Španielske futbalistky oblieka spoločnosť Adidas a so svojimi mužskými reprezentačnými kolegami zdieľajú rovnaký dizajn hlavných červených dresov. Tie takisto kombinujú nielen s tmavomodrými trenírkami a štulpňami, ale taktiež odohrali niekoľko zápasov aj v kompletne v červenom. Odlišné sú ale náhradné dresy. Dizajnéri nemeckého dodávateľa pri nich čerpali inšpiráciu z koralových útesov.

♀ vs ♂

Mužská reprezentácia hráva proti červeným súperom v belasých dresoch inšpirovaných logom svetového šampionátu z roku 1982. Na rozdiel od žien má alternatívne oblečenie aj unikátne farebné prevedenie troch prúžkov, ktoré zodpovedá farbám na španielskej vlajke. Viac o dresoch nájdete tu.

📸 instagram.com/sefutbolfem a adidas.com

KOSTARIKA

Región strednej Ameriky zastupuje Kostarika, ktorá tento rok uzavrela zmluvu s Adidasom. Nemecký dodávateľ pripravil rovnaké červené a biele oblečenie mužskému aj ženskému tímu. Zaujímavosťou je, že sa na ňom nachádza ešte jeho staré logo, vrátane textu. Všetky nové dresy už totiž obsahujú jeho zjednodušené verziu…

♀ vs ♂

Rozdielov medzi aktuálnymi mužskými a ženskými dresmi kostarickej reprezentácie teda veľa nenájdeme. Využime tak tento priestor k návratu k predchádzajúcim súpravám. Tím s prezývkou La Sele obliekala ešte nedávno americká spoločnosť New Balance, v ktorej dresoch odohrali Kostaričania aj MS v Katare.

📸 instagram.com/fedefutbolcrc, adidas.com a Getty Images

ZAMBIA

V poradí druhého afrického zástupcu na turnaji oblieka lokálna spoločnosť KoPa. Tá je vlastnená priamo Zambijskou futbalovou asociáciou a predaj oblečenia tak využíva aj na podporu a rozvoj futbalu v krajine. Tradičné tmavožlté a zelené dresy dopĺňajú tretie biele súpravy. Brankárky uvidíme v ružovom a svetlomodrom, na oficiálnom fotení mali na sebe ale aj svetložlté dresy.

♀ vs ♂

Rovnaké oblečenie ako ženský reprezentačný výber majú aj muži. Keďže tí sa nikdy v histórii neprebojovali na záverečný turnaj MS, na tomto webe sa doteraz neobjavili. Najväčším úspechom krajiny je víťazstvo na Africkom pohári národov v roku 2012, keď vo finále turnaja zdolala Pobrežie Slonoviny.

📸 instagram.com/fazfootball

JAPONSKO

Tradične originálne dresy majú japonské futbalistky. Podobne ako ich mužským kolegom im ich pripravuje nemecká spoločnosť Adidas a podobne ako pri nich sa jedná o veľmi zaujímavé dizajny. Aktuálnemu modrému oblečeniu dominuje vzor odkazujúci na origami, náhradné dresy sú potom inšpirované slnečnými lúčmi nad horou Fudži. Ich odtieň je však upravený do farieb ďalšieho národného symbolu – čerešňového kvetu.

♀ vs ♂

Hlavné modré dresy sa teda dočkajú druhého svetového šampionátu v rade, keď po tom mužskom v Katare budú v akcii aj na ženskom v Oceánii. Mužská reprezentácia využíva proti modrým súperom odlišné biele dresy, nedávno nastúpila aj v netradičnom ružovo-zelenom oblečení.

📸 adidas.com a Getty Images

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok