MS žien 2023

SKUPINA E

USA

Prvenstvo na turnaji budú obhajovať futbalistky Spojených štátov. Tie sa na turnaji predstavia v dresoch skombinovaných s víťaznou zlatou farbou. V tej je vyhotovené logo spoločnosti Nike a rovnako aj štyri hviezdičky za kvarteto svetových titulov umiestnené nad emblémom asociácie US Soccer. Náhradné oblečenie je modré, doplnené textúrou zloženou z rôzne širokých a zaoblených čiar a červenými detailmi.

♀ vs ♂

Muži majú dresy v podobnom farebnom prevedení, no odlišnom dizajne. Rozdielom je najmä umiestnenie loga spoločnosti Nike, ktoré sa nachádza po vzore hráčov amerického futbalu na rukávoch. Viac o dresoch si môžete prečítať v článku venovanom minuloročným majstrovstvám sveta v Katare.

📸 nike.com a instagram.com/uswnt

VIETNAM

Premiéra na záverečnom turnaji čaká vietnamské futbalistky. Ázijská krajina sa na šampionáte predstaví v oblečení domácej spoločnosti Grand Sport. Hlavné dresy sú v národnej červenej farbe, doplnené zlatými detailmi. Na tričkách si môžeme všimnúť textúru diamantu, ktorá vychádza z tvaru cípov žltej hviezdy na štátnej vlajke. Náhradné súpravy sú v bielej farbe.

♀ vs ♂

Muži hrajú v rovnakých dresoch ako ich ženské kolegyne. Keďže reprezentácia sa doposiaľ nikdy nekvalifikovala na žiadny záverečný turnaj MS, o jej oblečení ešte nebola na tomto webe doteraz žiadna zmienka…

📸 instagram.com/grandsportvietnam a Getty Images

HOLANDSKO

Holanďanky oblieka americká spoločnosť Nike a podobne ako ich mužskí kolegovia, aj ony hrajú väčšinu zápasov v oranžových dresoch. Tie sú pre tohtoročné majstrovstvá sveta doplnené textúrou s prúžkami. Dizajn náhradného oblečenia vychádza z farieb štátnej vlajky. Modré súpravy sú doplnené bielymi a červenými prvkami. Použitá textúra je výsledkom kombinácie pokročilých výtvarných techník spájajúcich logo leva z reprezentačného znaku s modernými geometrickými vzormi.

♀ vs ♂

Farebne sú mužské reprezentačné dresy Holandska podobné s tými ženskými, prevedenie je ale odlišné. Hlavnému oranžovému oblečenie dominuje textúra levej srsti, náhradné modré dresy sú potom skombinované s čiernou a oranžovou. Viac o súpravách si môžete prečítať v článku k minuloročným MS.

📸 nike.com, instagram.com/oranjeleeuwinnen a Getty Images

PORTUGALSKO

Druhým európskym zástupcom v skupine E je Portugalsko. Aj oblečeniu ženského reprezentačného výberu dominujú národné farby, keď neodmysliteľnú vínovočervenú dopĺňa na bokoch a v okolí okrúhleho výstrihu zelená. Náhradné dresy sú pokryté textúrou odkazujúcou na vzor portugalských chodníkov. Kombinácia krémovej, mätovej a červenej reprezentuje mladosť a energiu ženského národného tímu.

♀ vs ♂

Aj portugalské mužské dresy približne sedia farebne s tými ženskými. Na hlavnom oblečení je však v oveľa väčšej miere zastúpená zelená farba vďaka nevšednému diagonálnemu prevedeniu. Náhradné dresy sú potom doplnené aj tmavomodrou. Viac o oblečení ste si mohli prečítať v článku pred MS 2022 v Katare.

📸 nike.com, instagram.com/portugal a Getty Images

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok