Čo je Svet dresov?

Svet dresov – futbal nemusí byť len o góloch…

Svet dresov je blog o futbalových dresoch. Prináša všetky podstatné novinky zo sveta futbalových dresov, rôzne zaujímavosti a množstvo obrázkov. Okrajovo sa venuje dizajnérskej komunite a raz za čas prezentuje obrázky modeliek alebo sympatických fanúšičiek oblečených v dresoch svojich obľúbených tímov.

Kontakt: svetdresov@gmail.com

História

  • 2. marec 2010 – začiatok Sveta dresov, okrem úvodného článku informujúceho o plánoch a obsahu novovzniknutého webu sa na adrese svetdresov.yw.sk objavil aj článok o dresoch Anglicka pre MS 2010.
  • 3. jún 2010 – blog sa sťahuje z webhostingu Internet Centrum na doménu WordPress.com. Cieľom je zaradiť blog do početnej komunity rôznych slovenských stránok fungujúcich na redakčnom systéme WP, oslobodenie od zbytočných reklám, zrýchlenie prehliadania stránok ako aj využitie potenciálu redakčného systému WordPress.

  • 25. september 2010 – Svet dresov má sto článkov, jubilejný je venovaný dresom Walesu.
  • 4. apríl 2011 – web zaznamenáva rekordnú návštevnosť – 2 225 jedinečných návštev za 24 hodín. Drvivú väčšinu návštevníkov prilákala anketa o najkrajšie dresy corgoňligových klubov v sezóne 2010/2011, v ktorej zvíťazil trnavský Spartak. Odkaz na Svet dresov čitatelia zdieľajú na sociálnych sieťach i fórach jednotlivých ligových klubov.
  • 29. december 2011 – web prekonáva hranicu 100-tisíc návštev na doméne WordPress.com.
  • 2. marec 2012 – Svet dresov existuje dva roky. Na druhé narodeniny webu upozorňuje aj mierne upravená hlavička.

  • 1. máj 2012 – web prechádza najväčším rozšírením od svojho vzniku. Do hlavného menu pribudli položky Kluby a Reprezentácie, ktoré odkazujú na vyše 120 stránok, na ktorých je možné nájsť obrázky dresov všetkých klubových celkov a národných reprezentácií, o ktorých bol napísaný na blogu aspoň jeden článok. Úpravami prešla aj stránka Čo je Svet dresov?, na ktorú pribudla stručná história webu.
  • 19. august 2019 – web prekonáva hranicu 400-tisíc návštev.
Naspäť na začiatok