Dresy MŠK Žilina 2011/2012

2011/2012 Corgoň liga Nike
Autor: Myso

Dnes vám Svet dresov ponúka pohľad na dresy päťnásobného slovenského majstra. MŠK Žilina pokračuje aj v aktuálnej sezóne 2011/2012 v dresoch z minulého ročníka. Jedinou zmenou je logo partnera. Šošoni v tomto ročníku opäť robia reklamu spoločnosti Preto.

Ak má Žilina spoločného dodávateľa s brazílskou reprezentáciou, je takmer isté, že obidve mužstvá hrávajú v podobných dresoch. Tie hlavné žilinské sú inšpirované práve dresmi “Kanárikov” z MS 2010 a aj ich dizajnové označenie súvisí s názvom juhoamerickej krajiny – Nike Brasil. Dizajn dresov je pritom veľmi jednoduchý, viditeľný je okrúhly zelený výstrih a tenké, na koncoch zaoblené prúžky na rukávoch. Podobne ako svetové veľkokluby, aj Žilinčania hrávajú v dresoch vyrobených z recyklovaných plastových fliaš, ktorým je proces výroby dresov šetrný k životnému prostrediu. Materiál Nike Dri-Fit pomáha udržať hráčov v suchu odvádzaním potu na vonkajšiu stranu oblečenia, odkiaľ sa potom vyparí. Vetracie zóny sú vyrobené z látky, ktorá v porovnaní s predchádzajúcimi dresmi zvyšuje ventiláciu vzduchu. Vzduch tak môže voľne prúdiť, čo pomáha udržiavať optimálnu telesnú teplotu. Žlté tričká majú futbalisti MŠK doplnené tradične zelenými trenírkami a žltými štulpňami.

Zeleno-biele dresy Nike Pinstripe sú už v poradí tretiu sezónu náhradným oblečením päťnásobného slovenského majstra. Ich dizajnové označenie súvisí s tenkými bielymi prúžkami, ktoré pokrývajú celú prednú časť tričiek a rovnako aj rukávy. Pod zeleným výstrihom sa vpravo nachádza biele logo spoločnosti Nike, oproti ktorému je umiestnený klubový znak. Logo reklamného partnera Preto je umiestnené na žltom obdĺžniku, ktorý sa nachádza uprostred. Zadnú stranu dresov vypĺňajú čísla a menovky hráčov v klubovej žltej farbe. Žilinčania sa v náhradných zelených dresoch predstavili v stretnutiach na pôde Košíc i Dunajskej Stredy. V obidvoch zápasoch doplnili tričká zelenými trenírkami a zelenými štulpňami s bielym logom spoločnosti Nike.

Gólmani Žiliny chytávajú v dresoch Nike Club. V obrázkoch nižšie si môžete pozrieť detailnejší pohľad na šedo-čierny výstroj. Žilinská jednotka Martin Dúbravka sa predstavil v domácom zápase Európskej ligy UEFA proti islandskému Reykjavíku v oranžovej verzii dresu Nike Club, v stretnutí proti Trenčínu mal žilinský gólman na sebe šedý dres Nike Park. Rôznofarebné tričká sú vo všetkých prípadoch doplnené čiernymi trenírkami a čiernymi štulpňami.

MŠK Žilina je najúspešnejším slovenským klubom posledného desaťročia, v ktorom získal všetkých svojich  päť majstrovských titulov a tri krát skončil na druhom mieste. Bronzový tím z minulej sezóny však počas svojej 103-ročnej histórie ešte nikdy nezískal Slovenský pohár. Na európskej scéne bol klub úspešný v sezónach 2008/2009 a 2010/2011, kedy si zahral skupinové fázy dvoch najprestížnejších európskych klubových futbalových súťaží – Pohára UEFA a Ligy majstrov.

Alternatívne kombinácie

Oranžový brankársky dres (EL UEFA, Žilina - Reykjavík)
Šedý brankársky dres (5. kolo, Žilina - Trenčín)
Ak Žilinčanov oblieka spoločnosť Nike, platia dva fakty – dresy sú podobné brazílskej reprezentácií a MŠK ich využíva dve sezóny. Rovnako je to aj v prípade dresov Nike Brasil, ktoré Žilinčania predstavili v minulej sezóne a odložia ich s veľkou pravdepodobnosťou až po skončení tej súčasnej. Žilinčania nadviazali s americkou spoločnosťou užšiu spoluprácu, ktorej výsledkom bola na slovenské pomery nezvyčajná propagácia nového oblečenia MŠK, ktoré dokonca pred štartom vlaňajšej sezóny podporil krátkou tlačovou správou aj Koordinátor PR a marketingu Nike pre Slovensko Jerguš Holéczy. Koľko zástupcov výrobcov dresov sa na Slovensku vyjadruje k novému oblečeniu jednotlivých tímov? Práve preto ma trochu mrzí, že sa v prípade Žiliny jedná naďalej o katalógové dresy, pričom rovnaké má alebo môže mať viacero ďalších klubov (ako náhradné ich napr. používa anglický Crystal Palace). Samozrejme, k žlto-zelenej Žiline sa súčasné dresy Nike Brasil veľmi hodia a obľúbené sú aj u fanúšikov päťnásobného majstra. Škoda len, že náhradné zelené dresy s bielymi prúžkami nosia Žilinčania už tretiu sezónu, čo je predsa len trochu dlhá doba, napriek tomu, že sa v nich predstavujú len v niekoľkých zápasoch ročne. Logo partnera navyše na nich pôsobí veľmi umelo, lepšou verziou by bol zelený podklad s bielymi a žltými písmenami. Dresy MŠK majú oproti ostatným slovenským tímom aj špecifické logo Corgoň ligy, ktoré je ako keby orezané okolo lopty a nápisov. V našej lige neexistujú v tomto smere asi žiadne pravidlá, takže to nemá cenu ďalej rozoberať…  Aspoň že sú logá na ľavých rukávoch. Žilinské dresy sú známe aj trochu väčšími číslami a menovkami oproti ostatným tímom našej súťaže, čo by som ale vôbec nevidel ako negatívum. Celkovo patrí oblečenie Šošonov k špičke toho, čo na slovenských trávnikoch nájdeme, hviezdičku strhávam za trojročné používanie náhradných zelených dresov.

Ako sa vám páčia dresy MŠK Žilina pre sezónu 2011/2012?

Tip: Vyjadrite sa k dresom Žiliny v diskusii!

2 komentáre k príspevku “Dresy MŠK Žilina 2011/2012

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok