Česká FORTUNA:LIGA 2023/2024

AKTUALIZOVANÉ 2. 8. 2023 – Tmavomodré dresy Slovácka

Už piatu sezónu po sebe nechýba na tomto webe špeciál k štartu najvyššej českej súťaže. Tá naďalej nesie názov FORTUNA:LIGA a na nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať informácie o dresoch jej všetkých šestnástich účastníkov. Majstrovský titul bude obhajovať pražská Sparta, nováčikom je tím MFK Karviná.


AC SPARTA PRAHA

Spartu čaká výnimočná sezóna, v ktorej oslávi 130. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa pražský klub vracia k pôvodnej farbe svojich dresov a v čo najvyššom počte stretnutí nastúpi v čiernom. Špeciálne súpravy sú doplnené zlatou farbou predstavujúcu odtieň šampiónov. Novinkou je aj logo partnera. Úradujúci majster bude robiť od novej sezóny reklamu stávkovej spoločnosti Betano.

📸 sparta.cz a instagram.com/acsparta_cz


SK SLAVIA PRAHA

Slavia v lete zaujala predčasným spustením predaja svojich nových dresov, ktoré si fanúšikovia mohli zakúpiť už v závere júna. Vicemajster sa vracia k tradičnému zošívanému prevedeniu vrátane kontrastných rukávov. Veľkou zmenou prešli náhradné súpravy, ktoré sú v netradičnom svetlozelenom prevedení. Na novom oblečení je viditeľná textúra dreva súvisiaca so starým i aktuálnym štadiónom. Klub v priebehu júla oznámil aj predĺženie spolupráce s platformou eToro.

📸 slavia.cz


FC VIKTORIA PLZEŇ

Macron pripravil Plzni na mieru pre sezónu 2023/24 hneď dvojicu súprav. Hlavnému oblečeniu dominujú tradičné červené a modré pruhy, tentokrát oživené textúrou s podobizňou tehál Katedrály sv. Bartolomeja. U súperov sa budú Viktoriáni predstavovať v čiernych dresoch doplnených belasými a ružovými detailmi. Treťou voľbou sú biele dresy so šedou textúrou na rukávoch. V tomto prípade sa jedná o katalógový model s dizajnovým označením Themis. Brankári si zachytajú v zelenom, žltom a fialovom.

📸 instagram.com/fcviktoria_official


BOHEMIANS PRAHA 1905

Bohemians v lete zaujal kampaňou #nadresu, vďaka ktorej si fanúšikovia mali možnosť pridať svoje mená priamo na oblečenie hráčov. Priaznivci ich budú mať uvedené vo vnútri čísiel a podľa zvolenej sumy sa nachádzajú na každom alebo na jednom náhodne vybranom drese. V takto upravenom oblečení nastúpia Klokani na predkolá Európskej konferenčnej ligy. Zeleno-biely tím pokračuje v rovnakom dizajne, aký predstavil minulý rok, novinkou sú ale náhradné čierne dresy, na ktoré pribudli vertikálne zelené prúžky.

📸 instagram.com/bohemians_praha_1905 a isport.blesk.cz


1. FC SLOVÁCKO

Slovácko bude aj naďalej hrávať v oblečení od nemeckej spoločnosti Puma. Klub z Uherského Hradišťa si tentokrát vybral bielu verziu katalógového modelu Puma teamCUP 23. V priebehu budúceho týždňa by sme sa mali dočkať aj odhalenia nových náhradných súprav.

AKTUALIZÁCIA 2. 8. 2023 – NOVÉ TMAVOMODRÉ DRESY

A nového tmavomodrého oblečenia sme sa dočkali hneď v 2. kole. Slovácko si aj pre svoje náhradné súpravy vybralo model Puma teamCUP 23. Premiérovo si ho jeho hráči obliekli v stretnutí v Ostrave, kde s domácim Baníkom remizovali 0:0.

📸 instagram.com/fcslovacko a fcb.cz


SK SIGMA OLOMOUC

Sigma predstavila nové dresy v spolupráci so svojim novým partnerom 11teamsports. Olomoucký klub bude mať aj naďalej na súpravách tri prúžky charakteristické pre nemeckú spoločnosť Adidas. Pre sezónu 2023/24 padla voľba na modré katalógové oblečenie Tiro 23 Competition. U súperov sa budú Hanáci predstavovať v rovnakom modeli bielej farby.

📸 instagram.com/sigma_olomouc


FC SLOVAN LIBEREC

Liberec absolvoval generálku na novú sezónu proti nemeckej Fortune Düsseldorf ešte v starých dresoch, no do súťažných zápasov si už pripravil nové. Trojnásobný český majster ostáva pri značke Nike a do ligy vstúpi v katalógovom modeli s dizajnovým označením Trophy V. Náhradné biele dresy ostávajú pre nový ročník 2023/24 nezmenené.

📸 instagram.com/fcslovanliberec


FC HRADEC KRÁLOVÉ

Ako prvý zo všetkých českých tímov predstavil nové dresy Hradec Králové. Stalo sa tak ešte v polovici júna pri príležitosti oznámenia návratu klubovej opory Václava Pilařa. Ôsmy celok minulej sezóny sa vracia k pruhovanému prevedeniu svojho oblečenia, ktoré naďalej tímu dodáva nemecká spoločnosť Jako. Na súperových ihriskách sa budú Votroci prezentovať v žltých dresoch s dizajnovým označením Primera.

📸 fchk.cz a instagram.com/fchradec


FK MLADÁ BOLESLAV

Nového dodávateľa má Mladá Boleslav. Bolka ukončila spoluprácu so spoločnosťou Adidas a od nového ročníka 2023/24 ju bude obliekať Puma. Minulosťou je aj alternatívne oranžové oblečenie, v najnovšej sezóne uvidíme dvojnásobného víťaza Českého pohára v tradičných klubových farbách – modrej a bielej. Na súpravy pribudol pod logo tradičného sponzora Škoda aj emblém stávkovej spoločnosti Tipsport.

📸 instagram.com/fkmladaboleslav


SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE

Dynamo zaujalo špeciálnymi dresmi určenými na prípravu. Doplnilo ich totiž najstarším zachovaným klubovým znakom. Oblečenie na súťažné zápasy sezóny 2023/24 predstavil klub z Českých Budějovíc len v piatok. Dizajnovo sa jedná o totožné prevedenie s predchádzajúcim ročníkom. Na dresoch však nájdeme vynovený klubový znak a taktiež aj emblém nového partnera Tipsport.

Dresy z prípravy:

📸 instagram.com/skdynamocb


FC BANÍK OSTRAVA

Na predsezónnej tlačovej konferencii predstavil nové oblečenie FC Baník Ostrava. Trojica nových súprav vznikala v spolupráci s klubovými fanúšikmi a okrem tradičných bielych a modrých dresov prináša aj novinku v podobe čierno-zelenej kombinácie. Tá odkazuje na banícku tradíciu klubu. Chachaři zaujali aj zaujímavým videom, ktoré vzniklo k prezentácii nových súprav z dielne nemeckej spoločnosti Puma.

📸 instagram.com/fcbanikostrava


FK TEPLICE

Teplice vymenili počas leta partnera, keď dlhoročného nemeckého dodávateľa Puma nahradil taliansky Macron. Nové súpravy sú klubu pripravené na mieru a obsahujú niekoľko pekných detailov vrátane reliéfu domovského štadióna Na Stínadlech. Náhradné dresy sú čierne, brankári si zachytajú v oranžovom a tyrkysovom.

📸 instagram.com/fkteplice


FK JABLONEC

Jablonec bude aj ďalší ročník obliekať americká spoločnosť Capelli Sport. Pruhované prevedenie z minulej sezóny strieda prevažne zelený dres s bielymi rukávmi. Na súperových ihriskách budú futbalisti z mesta nad Nisou hájiť farby svojho klubu v šedom oblečení, doplnenom nápaditou textúrou a svetlozelenými detailmi.

📸 instagram.com/fkjablonec


FK PARDUBICE

Futbalisti Pardubíc absolvovali predsezónne fotenie v dresoch známych z minulej sezóny. Tie si budú obliekať aj v ročníku 2023/24. K dispozícii majú červené, biele a fialové súpravy. Dodávateľom víťaza druhej najvyššej českej súťaže z roku 2020 je španielska spoločnosť Joma.

📸 instagram.com/fkpardubice a fkpardubice.cz


FC ZLÍN

Ševci počas leta opäť zmenili názov, keď ukončili spoluprácu so svojimi doterajšími partnermi. Zlín pokračuje v rovnakých žlto-modrých dresoch ako vlani, ubudli však na nich reklamné emblémy a zmenou prešiel aj klubový znak, ktorý už neobsahuje nápis Trinity. Novinkou sú náhradné čierne dresy, ktoré sú katalógovým modelom Adidas Tiro 23 Competition.

📸 instagram.com/fc_zlin


MFK KARVINÁ

Nováčik predstavil nové dresy v poslednom prípravnom stretnutí proti poľskému tímu TS Podbeskidzie. Karviná pokračuje v oblečení od španielskej spoločnosti Joma. Hlavné biele tričká zostávajú nezmenené z minulého ročníka, prvou novinkou sú náhradné antracitové dresy s výraznou čiernou grafikou na prednej strane. Klub ešte sľúbil predstavenie tretej sady na prelome júla a augusta.

📸 instagram.com/mfkkarvina


História aktualizácií

  • 22. 7. 2023 – vytvorená stránka pre sezónu 2023/24
  • 2. 8. 2023 – nové tmavomodré dresy Slovácka

Za užitočné informácie pri príprave tejto stránky patrí poďakovanie Jakubovi Dvořákovi a Martinovi Vaitovi.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok