Niké liga 2023/2024

AKTUALIZOVANÉ 31. 1. 2024 – Doplnené informácie po jesennej časti

Futbaloví priaznivci sa dočkali! Po letnej prestávke sa opäť vracia naša najvyššia súťaž, ktorá bude premiérovo niesť názov Niké liga. Jednu stávkovú spoločnosť vystriedala druhá a žlto-čierne logo sa vymenilo za oranžovo-čierne. Naďalej však zostalo 12 účastníkov a rovnako aj špeciálna stránka na tomto webe, ktorá vám aj tento rok prezradí všetko o ich aktuálnych dresoch. Majstrovský titul obhajuje ŠK Slovan Bratislava, nováčikom je FC Košice.


ŠK SLOVAN BRATISLAVA

Belasí odohrali úvodné predkolo Ligy majstrov ešte v bielo-modrých súpravách z minulej sezóny, v nedeľu 23. júla ale prišlo na rad odhalenie nových dresov. To potvrdilo predchádzajúce úniky. Slovan sa po vyše dvadsiatich rokoch vracia ku kombinácii belasej a tmavomodrej, u súperov sa bude predstavovať v bielych a čiernych súpravách. Na oblečenie pribudlo aj niekoľko zaujímavých detailov, ako silueta dvojkríža umiestnená v spodnej časti, či päť zlatých hviezdičiek symbolizujúcich rekordnú sériu piatich titulov v rade.

📸 skslovan.com


DAC DUNAJSKÁ STREDA

V Dunajskej Strede predstavili v lete štýlovo nové náhradné zelené dresy. Na olivovom oblečení sa nachádzajú prvky z mesta, či jeho okolia. Klub oblečenie uviedol s popisom: „Neopakovateľné chvíle, nezabudnuteľné pocity. Spomienky, ktoré už nemáme v pamäti, ale stále žijú v našich srdciach. Miesta, obrázky, tváre, tvary. Minúty, ktoré náš osud viažu sem. Toto je domov, žije v nás, kamkoľvek ideme, je náš a my ho nosíme všade so sebou.” Hlavné žlté dresy ostávajú rovnaké ako počas minulej sezóny.

AKTUALIZÁCIA 31. 1. 2024 – DOPLNENÉ INFO K DRESOM

DAC začal počas sezóny používať k zeleným súpravám kontrastné oranžové štulpne. Z oblečenia tiež zmizlo logo partnera MOL (domáci štadión sa však naďalej volá MOL aréna), na rukávy a vzadu pod čísla pribudlo logo MBH Bank. Brankári chytajú v dizajnovom modeli Ares, ktorí majú k dispozícii aj gólmani Trenčína.

📸 store.dac1904.sk, dac1904.sk a instagram.com/fcdac1904


FC SPARTAK TRNAVA

V Trnave sa očakáva predstavenie nového dodávateľa aj nových súprav… Spartakovci zatiaľ hrávajú v oblečení značky Adidas. V bielych dresoch vytvorených k 100. výročiu založenia trnavského klubu nastúpili v slávnostnom zápase proti Valencii. V prvom stretnutí 2. predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA na pôde lotyšského FK Auda využili zase čierno-zlaté dresy z predchádzajúceho ročníka. Podľa informácii Andreja Zvolenského by nové oblečenie malo byť predstavené ešte tento týždeň. Spartak odohrá prvý zápas nového ročníka Niké ligy v nedeľu 30. júla proti Trenčínu.

AKTUALIZÁCIA 31. 1. 2024 – DOPLNENÉ INFO K DRESOM

Obnovenie partnerstva trnavského klubu s nemeckou značkou Puma sa odkladalo niekoľko týždňov. Nové pruhované dresy boli predstavené až 19. septembra. Už o tri dni neskôr sme sa dočkali premiéry netradičného krikľavého žltého oblečenia, ktoré Spartak zvolil ako neutrálnu farbu pre európske súťaže. Začiatkom októbra sa Bíli Andeli predstavili doma v upravených pruhovaných dresoch, tak aby spĺňali prísne pravidlá UEFA (zadná strana musí v prípade ich dizajnu obsahovať prúžky pod číslami). Dlho sa odkladalo predstavenie náhradných bielych dresov. V bielom napokon Trnava nastúpila v závere októbra proti Nordsjaellandu, lenže opäť šlo o katalógový model teamGLORY, známy z netradičného krikľavo žltého prevedenia. Oblečenie pripravené klubu na mieru s červeným a čiernym horizontálnym pruhom bolo oficiálne uvedené až 7. novembra.

📸 instagram.com/spartak_sk a TASR


FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

Minuloročný nováčik zostáva verný zvykom z predchádzajúcich sezón. Keď Podbrezová pôsobila medzi slovenskou elitou, nemecká spoločnosť Adidas jej pripravila oblečenie na mieru, ktoré však Železiari používali viacero ročníkov v rade. V tom minulom prišlo na konci leta k zmene generálneho partnera, keď logo podbrezovských železiarní nahradil na prednej strane emblém Niké je tipovanie. Zverenci Romana Skuhravého sa v známom bielom a bordovom oblečení predstavia aj v sezóne 2023/24.

AKTUALIZÁCIA 31. 1. 2024 – RETRO DRESY

V závere novembra nastúpila Podbrezová v Zápase mesiaca proti Trnave v retro dresoch. Jednalo sa o katalógový model Adidas Fortore 23. Na oblečení sa objavilo staré logo Štátnych železiarní, naopak chýbali súčasní partneri ako Niké, Respect, či Moravia Steel. Obmenou prešiel aj klubový znak, ktorý mal vzhľad starého emblému Podbrezovského Futbalového Oddielu. Dresy po zápase putovali do dražby, ktorej výťažok bol určený pre neziskovú organizáciu Svetielko nádeje.

📸 instagram.com/fk_zp a facebook.com/FKZeleziarnePodbrezova


MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Ani v prípade druhého tímu, ktorý mal vlani status nováčika, nenastávajú žiadne veľké zmeny. Dukla bude pokračovať v katalógovom modeli Adidas Condivo 22 jersey. Na prednú stranu pribudol emblém nového partnera MonacoBet. Miernou zmenou tiež prešli trenírky, kde sa logo Ekosvip objavuje už v jednofarebnom prevedení. Nateraz otázne ostávajú náhradné dresy. Keďže Trnava plánuje hrať doma v bielom, Zlaté Moravce prechádzajú na tmavomodrú a Liptovský Mikuláš z ligy vypadol, Vojaci by sa mali v iných ako červených farbách predstaviť len v Ružomberku, kde však budú hrať až 9. decembra…

AKTUALIZÁCIA 31. 1. 2024 – DOPLNENÉ INFO K DRESOM

V decembri však Dukla nastúpila v Ružomberku v červenom, keďže domáci zvolili pre domáce prostredie netradičné šedé farby. Náhradného oblečenia sme sa však dočkali o niečo skôr. V polovici októbra sa Vojaci predstavili doma v bielom proti trnavskému Spartaku. Dôvodom zmeny bol fakt, že hostia v tom čase ešte nemali k dispozícii svoje nové biele dresy a v lige nechceli použiť netradičnú fluorescenčnú farbu. Minuloročný nováčik opäť zvolil pre alternatívne biele súpravy katalógový model Adidas Squadra 21. Tentokrát si už ale namiesto čisto bieleho prevedenia vybral príznačnejšiu farebnú kombináciu s červenými prúžkami. Vylepšenia sa dočkali aj štulpne, taktiež doplnené detailmi v červenej farbe. S odstupom času sa tak ukázalo, že dres sme mali možnosť vidieť v sezóne už skôr. V 2. kole ho mal v zápase na Tehelnom poli oblečený brankár Matúš Hruška.

📸 instagram.com/mfkdukla, facebook.com/mfkduklabb a bbonline.sk


MŠK ŽILINA

Štvrtý rok po sebe budú mať Žilinčania katalógový model Nike Park VII, no opäť na ňom urobili niekoľko zmien. Nad menovky pribudol rok založenia klubu spoločne s ikonkou Šošona a klubový znak je po novom už vyšívaný. Žilinčania ale majú vo svojej kolekcii aj novú farebnú kombináciu. Po desiatich rokoch sa vracajú k zlato-čiernemu prevedeniu, ktoré si premiérovo vyskúšali v zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA v Talinne. Samotná sezóna ukáže, či sa 7-násobný slovenský majster bude aj naďalej predstavovať v zeleno-žltom modeli Nike Park Derby III, prípadne či sa ligovej premiéry dočká bielo-čierne oblečenie Nike Academy.

AKTUALIZÁCIA 31. 1. 2024 – DOPLNENÉ INFO K DRESOM

Sezóna ukázala, že už aj zelené oblečenie je v modeli Nike Park VII. Žilinčania sa celí zelení predstavili 19. augusta v Košickej futbalovej aréne a na pôde nováčika zvíťazili presvedčivo 3:0. Najväčšia zmena na dresoch prišla v polovici septembra, kedy klub začal propagovať produkt svojho partnera PRETO. Pod logo spoločnosti pribudol výrazný červený emblém novej tresky s príchuťou cottage. Výnimkou sú len červené brankárske dresy, na ktorých je logo v inverznom prevedení, teda s červeným nápisom na bielom pozadí.

📸 instagram.com/mskzilina a VOYO


MFK RUŽOMBEROK

Aj pod Čebraťom sa dočkajú diváci len kozmetických zmien na oblečení svojich obľúbencov. Ružomberčania si tretí rok v rade oblečú oranžovo-čierne dresy s dizajnovým označením Adidas miCompetition 21. Tentokrát už ale na nich bude biele logo Niké je tipovanie. U súperov budú mať zverenci nového trénera Petra Tomka naďalej biele tričká so žltou textúrou a červenými prúžkami, alebo menej tradičné šedo-zlaté oblečenie predstavené na začiatku minulej sezóny. V spomínanej trojici dresov si hráči zapózovali aj pri návšteve miestnych papierní, ktoré sú dlhoročným klubovým partnerom.

📸 instagram.com/mfk_ruzomberok a VOYO


MFK SKALICA

Na Záhorí pokračujú v spolupráci so spoločnosťou Puma. V posledných dňoch predstavili Skaličania dvojicu nových súprav. U súperov sa budú predstavovať v nových tmavošedých dresoch s dizajnovým označením Team Cup 23. Vo štvrtok boli odprezentované aj tretie súpravy z modelovej rady Team Ultimate 23, ktoré sú v nápaditej svetlozelenej farbe pomenovanej výrobcom ako Fizzy Lime (šumivá limetka). V domácom prostredí by sme mali zverencov Pavla Majerníka naďalej vídavať v bielo-zelenom oblečení, ktoré bolo klubu pripravené na mieru v priebehu predchádzajúcej sezóny.

📸 instagram.com/mfk_skalica a TASR


AS TRENČÍN

Keď Trenčín pred ročníkom 2021/22 predstavoval svoje nové dresy, zástupcovia klubu sa vyjadrili, že nebudú len na jednu sezónu. Tieto slová sa naďalej potvrdzujú a vyzerá to tak, že futbalistov spod hradu Matúša Čáka budeme vidieť aj v treťom ročníku po sebe v bielych súpravách doplnených červenými a zlatými detailmi. Novinkou sú čierne dresy s katalógovým označením Halley určené pre zápasy na súperových ihriskách. V prípade potreby sa pravdepodobne aj naďalej počíta s červeným katalógovým modelom Macron Kimah, ktorý klub predstavil spolu s novým znakom ešte v decembri 2020.

📸 instagram.com/astrencin a TASR


MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

Ako prvý odhalil svoje nové dresy klub zo Zemplína. Stalo sa tak už na oficiálnom predstavení nového názvu našej najvyššej súťaže. Michalovčania sa po rokoch experimentovania so žlto-bielou kombináciou naplno vracajú ku svojim tradičným klubovým farbám. Spoločnosť Adidas im pripravila nové žlto-modré dresy vytvorené v novej aplikácii Adidas Locker Room. Proti žltým súperom by sa mal desiaty celok predchádzajúcej sezóny naďalej predstavovať v bielych súpravách predstavených minulý rok.

📸 instagram.com/mfkzemplin_michalovce a facebook.com/MFKZemplinMichalovce


FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE

Nové dresy pravidelne predstavujú Zlaté Moravce. Pri Žitave tentokrát vsadili na vzhľad pripomínajúci minuloročné oblečenie katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona. Pruhované tričká s dvomi odtieňmi modrej farby skombinovanými s červenou doplnia na súperových ihriskách biele dresy so zlatými detailmi. Oblečenie klubu už dlhoročne pripravuje talianska spoločnosť Erreà, v spolupráci so slovenským dodávateľom Elvésport a ViOnu bolo opäť ušité priamo na mieru.

📸 instagram.com/fcvionzlatemoravce a facebook.com/fcvion


FC KOŠICE

Najvyššia súťaž sa po rokoch vracia do Košíc. Prezident klubu Dušan Trnka potvrdil v predsezónnom rozhovore, že Vraňare budú mať pre sezónu 2023/24 nové dresy. Na klubovom e-shope sa pár dní pred štartom ligy objavilo v predaji oblečenie s označením “originálne” určené pre aktuálnu sezónu 2023/24. Oproti druhej lige však zostal nezmenený dizajn hlavných žltých ako aj náhradných oranžových dresov. Novinkou sú nateraz len tretie biele. V ich prípade sa jedná o známy model Adidas miCompetition 21.

📸 instagram.com/fckosice


História aktualizácií

  • 28. 7. 2023 – vytvorená stránka pre novú sezónu 2023/24
  • 31. 1. 2024 – aktualizácia stránky po jesennej časti

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok