2. liga 2019/2020

Aktualizované 1.8.2020 – doplnené informácie o bielych dresoch Bardejova

Po prvýkrát v histórii tohto webu sa podrobnejšie pristavíme aj pri druhej najvyššej slovenskej súťaži. Tá tento rok nemá reklamného partnera a tak nesie jednoduchý názov 2. liga. Na tejto stránke nájdete prehľad dresov jej všetkých 16 účastníkov.


FK Železiarne Podbrezová

Po piatich rokoch medzi slovenskou elitou sa Podbrezová umiestnila v minulej sezóne na zostupovom 12. mieste. Železiari po vypadnutí z Fortuna ligy nezmenili svoje dresy a naďalej sú tak verní oblečeniu z aplikácie mi Team od spoločnosti Adidas. Jedinou zmenou oproti minulému ročníku sú chýbajúce menovky.


FK Poprad

Poprad sa v minulej sezóne dokázal prebojovať do baráže o Fortuna ligu. V tesnom súboji však napokon nestačil na Trenčín a tak aj v tejto sezóne pôsobí v druhej najvyššej súťaži. Popradčania majú k dispozícií tmavomodré dresy vytvorené v aplikácii mi Team od spoločnosti Adidas a predstavujú sa v nich už tretiu sezónu za sebou. Partnerom klubu je investičná spoločnosť Ritro Invest. Pod Tatrami pravdepodobne nebudú meniť ani náhradné biele dresy, ktoré sú katalógovým modelom Adidas Tiro 15.


MFK Skalica

Skalica sa do povedomia futbalových priaznivcov na Slovensku zapísala najmä v sezóne 2015/16, kedy hrala v najvyššej súťaži a takisto v roku 2017, kedy si zahrala finále Slovenského pohára. Na Záhorí obmieňajú dresy pravidelne a stalo sa tak aj pred touto sezónou, kedy si vybrali katalógový model Nike Challenge II. Biele dresy s jemným čiernym prúžkom v okolí výstrihu majú skalickí futbalisti doplnené zelenými trenírkami a bielymi štulpňami. Brankári dostali k dispozícii červené dresy v rovnakom dizajnovom prevedení.

Záver súťaže hrajú Skaličania v čiernych dresoch, pravdepodobne sa jedná o model Nike Strike. V tomto oblečení sa predstavili v závere júna vo Zvolene proti Banskej Bystrici a taktiež aj prvú júlovú sobotu v domácom zápase proti Dubnici.


MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Liptákov oblieka talianska spoločnosť Sportika, ktorá im v novej sezóne pripravila dve nové sady dresov. Doma hrávajú futbalisti z Liptovského Mikuláša v bielych tričkách s červenými rukávmi, vonku sa predstavili na pôde Podbrezovej v červeno-čiernej kombinácii. S veľkou pravdepodobnosťou sa v obidvoch prípadoch jedná o dresy označované ako Sportika HD. Tie sú podľa informácií slovenského distribútora tejto značky vytvorené digitálnou technológiou a ich farebné prevedenie a dizajn si môže navrhnúť samotný klub. V katalógu talianskeho výrobcu však nájdeme žlto-čierne oblečenie brankárov, ktorí chytajú v modeli s názvom Amsterdam. Partnerom Tatrana je holdingová spoločnosť Verex, ktorá zastrešuje firmy s rozličným zameraním (potravinárstvo, elektroinštalácie, developerská činnosť).


KFC Komárno

Ďalším z druholigových klubov, ktoré využili možnosť navrhnúť si svoje oblečenie v aplikácii mi Team od spoločnosti Adidas je Komárno. Juhoslovenský klub hráva väčšinu svojich stretnutí vo fialovo-bielom oblečení s dizajnovým označením mi Authentic 18. Náhradnou voľbou je katalógový model Adidas Squadra 17 v bielom prevedení. Na dresoch komárňanského klubu nájdeme emblémy spoločnosti Slovnaft a skupiny MOL.

 


MFK Dukla Banská Bystrica

Pod Urpínom sa po dvoch ročníkoch vracajú k starému známemu dodávateľovi, keď americkú značku Nike strieda nemecký Adidas. Banská Bystrica sa predstavuje v červených dresoch s dizajnovým označením Striped 19, ktoré sú charakteristické svojimi tmavými pásikmi. To sa nie príliš pozdáva fanúšikom Dukly, ktorí v diskusiách na sociálnych sieťach dresy dokonca prirovnali k oblečeniu trnavského Spartaka… Červené tričká sú doplnené červenými trenírkami s bielymi prúžkami a červenými štulpňami, na ktorých sú prúžky netradične čierne. V rovnakom modeli chytajú aj gólmani, ktorí dostali k dispozícii jeho modrú a žltú verziu. Modrá bude použitá pravdepodobne aj ako náhradný hráčsky dres. Ten mohol mať premiéru už vo 4. kole, ale stretnutie v Púchove muselo byť kvôli viróze v tíme Banskej Bystrice odložené.

Náhradných modrých dresov Adidas sme sa zatiaľ nedočkali. Dukla trochu nečakane nastúpila v 6. kole na trávniku v Podbrezovej v modrých dresoch Nike Striker, ktoré nosila už v sezóne 2017/18, kedy ešte pôsobila v tretej najvyššej slovenskej súťaži.

A modré dresy Nike Striker vytiahli hráči Banskej Bystrice aj v spomínanej dohrávke 4. kola, presne 28. augusta v Púchove, kde triumfovali 2:1.


FK Dubnica nad Váhom

Aj v Dubnici hrávajú v dresoch od nemeckej spoločnosti Adidas. Na Považí cez leto oblečenie nezmenili a aj v aktuálnej sezóne sa predstavujú v modrom modeli Entrada 18, ktorý mali k dispozícii už počas minulého ročníka.

Takisto Dubničania využívajú aj červenú verziu tohto oblečenia, obliekli si ju v 6. kole proti juniorke bratislavského Slovana.


FC Petržalka

Klub z najväčšieho bratislavského sídliska oblieka od roku 2014 talianska spoločnosť Errea. V Petržalke siahli pred touto sezónou ku katalógovému modelu Elliot v tradičnom čierno-bielom pruhovanom prevedení. Na dresoch dvojnásobného slovenského majstra nechýbajú ani menovky. Pruhované tričká sú doplnené čiernymi trenírkami a čiernymi štulpňami. Náhradné dresy zostávajú nezmenené, Petržalku vidíme v niektorých stretnutiach na ihriskách súperov v zelenom modeli Errea Side


MŠK Žilina B

V aktuálnom ročníku pôsobí v druhej najvyššej súťaži trojica B-tímov. Jediným z nich, ktorý hral v 2. lige aj vlani, je žilinské mužstvo. Šošoni zdedili dresy od svojho A tímu a v sezóne 2019/20 sa predstavujú v katalógovom modeli Nike Park IV. Na rozdiel od prvého mužstva zatiaľ odohrali väčšinu stretnutí v tradičnej farebnej kombinácii – žlté tričká, zelené trenírky a žlté štulpne.

Žilinský B-tím odohral zápas 6. kola v Košiciach v nových náhradných dresoch. Biele oblečenie je katalógovým modelom Nike Challenge II, ktorý v druhej lige nosí momentálne aj Skalica. Šošoni v nových dresoch prehrali v metropole východu najtesnejším jednogólovým rozdielom.

Žilinský B-tím má k dispozícii už aj voltové dresy. Po prvýkrát sa v nich Šošoni predstavili v zápase 12. kole, kde na pôde Popradu zvíťazili najtesnejším rozdielom 0:1.


NLF Partizán Bardejov

Bardejovčania hrajú túto sezónu striedavo v dresoch nemeckej spoločnosti Adidas a slovenskej značky 3b. V prípade oblečenia s tromi pásikmi sa jedná o katalógový model Estro 15, na ktorom robia bardejovskí futbalisti reklamu energetickej spoločnosti Bardenergy a dresy zatiaľ vždy vytiahli na ihriskách súperov. Dresy z dielne slovenskej spoločnosti mali na sebe v domácich stretnutiach 2. a 3. kola. Napriek modro-červeným klubovým farbám sa slovenský výrobca pohral s odtieňom oblečenia a futbalisti Partizána sa tak tento ročník predstavujú v netradičnom fialovo-ružovom prevedení. Hruď dresov bardejovských hráčov zdobí na dresoch od spoločnosti 3b emblém kojeneckej vody Bystrina.

Ešte v 15. kole sa v októbri 2019 predstavil Bardejov doma proti Banskej Bystrici aj v bielych dresoch Adidas Squadra 17.


FC ŠTK 1914 Šamorín

Šamorín je od leta farmou Dunajskej Stredy, no ak by ste čakali, že ho podobne ako DAC oblieka talianska spoločnosť Macron, mýlili by ste sa. Dvanásty tím predchádzajúceho ročníka našej druhej najvyššej súťaže pokračuje v dresoch od ďalšej talianskej spoločnosti – Kappa. Šamorínčania majú k dispozícii biele a modré dresy s katalógovým označením Paderno, brankári chytajú v zelenom. Na brankárskych a bielych dresoch nájdeme emblém spoločnosti Respect, ktorá sa zaoberá sprostredkovaním poistenia.

Futbalisti Šamorína majú k dispozícii aj čiernu verziu dresov Kappa Paderno s logom partnera Slovnaft.


Slavoj Trebišov

Trebišov obsadil v minulej sezóne zostupovú 13. priečku, no kvôli problémom košickej Lokomotívy sa napokon v druhej najvyššej súťaži udržal. Futbalisti z východoslovenského mesta hrajú v žlto-modrých dresoch Adidas Striped 15, náhradnou voľbou je taktiež už veľmi starý model Adidas Entrada 14. Partnerom klubu na hlavnom oblečení je trebišovský výrobca oceľových konštrukcií Armstav, na bielych dresoch sa nachádza emblém výrobcu čokoládových produktov Deva.


ŠK Slovan Bratislava B

Nováčikom v druhej lige je juniorka bratislavského Slovana. B-tím úradujúceho slovenského majstra dostal k dispozícii belaso-biele pruhované dresy, ktoré v aktuálnom ročníku používa aj prvé mužstvo. V Liptovskom Mikuláši sa belasí predstavili v tmavomodrých dresoch so zlatými detailmi, ktoré nosili už v ročníku 2012/13.


MŠK Púchov

Do druhej ligy sa tento ročník vrátil aj ďalší známy slovenský klub. Vicemajster Slovenska z roku 2002 a víťaz Slovenského pohára 2003 síce skončil v západnej skupine 3. ligy až na druhom mieste, no keďže jej víťaz TJ KOVO Beluša neprejavil záujem o pôsobenie vo vyššej súťaži, medzi 16 tímami druhej ligy tento rok figuruje aj MŠK Púchov. Klub, ktorý budúci rok oslávi 100. výročie svojho založenia, hráva tento rok v červených dresoch JAKO s katalógovým označením Striker 2.0. Brankári majú rovnaké oblečenie v belasej farbe.

Púchov sa v dohrávke 4. kola predstavil na domácom trávniku proti Banskej Bystrici v bielo-červených dresoch značky Sportika, ktoré mali jeho hráči k dispozícii už v minulej sezóne v 3. najvyššej súťaži.

Nové čierne dresy vytiahli Púchovčania v 11. kole, kde na pôde Ružomberského B-tímu prehrali 0:2. Hráči MŠK mali v zápase oblečený katalógový model Jako Prestige.


MFK Ružomberok B

Tretím z B-tímov, ktoré tento rok hrajú druhú slovenskú ligu je rezerva Ružomberka. Dresy liptovského celku sú zhodné s oblečením A-tímu, hlavné oranžovo-čierne ako aj náhradné biele dresy sú vytvorené v aplikácii mi Team od nemeckej spoločnosti Adidas.


FC Košice

Aj napriek problémom Lokomotívy Košice nezostala metropola východného Slovenska bez druholigového futbalu. Nováčikom súťaže je FC Košice, ktorý vznikol len minulý rok po zlúčení so známym regionálnym klubom FK Košice-Barca. Žlto-modrí už v minulom ročníku tretej najvyššej súťaže pôsobili v dresoch vytvorených v aplikácii mi Team. Partnerom klubu je najnovšie košický predajca automobilov značky BMW, ešte v zápase 3. kola v Poprade však mali košickí futbalisti na dresoch logo poisťovacej spoločnosti Maxima Brokers a stavebnej firmy Mulldex, spoločne s ďalšími partnermi. Košičania hrali v minulom ročníku aj v modro-žltej verzii dresov mi Tiro 17 a bielo-zlatom oblečení, aké náhradné oblečenie budú mať tento ročník uvidíme v priebehu súťaže.

V 5. kole sa na trávniku Skalice predstavili Košice v netradičnej fialovo-oranžovej kombinácií. Hráči FC mali na sebe katalógový model Adidas Tiro 19. Nové dresy pokrstili Košičania, ktorí nastúpili už pod vedením nového trénera Mareka Fabuľu tesnou prehrou 0:1.


História aktualizácií:

 • 11.8.2019 – prvá verzia stránky
 • 19.8.2019 – fialové dresy Košíc
 • 24.8.2019 – doplnené informácie zo 6. kola
 • 29.8.2019 – doplnené informácie po dohrávke Púchov – Banská Bystrica
 • 30.9.2019 – čierne dresy Púchova
 • 7.10.2019 – voltové dresy Žiliny “B”
 • 5.7.2020 – čierne dresy Skalice a Šamorína
 • 1.8.2020 – doplnené info o dresoch Bardejova

Zdroje obrázkov: Facebook, Profutbal.sk, SITA a webové stránky klubov.

45 komentárov k príspevku “2. liga 2019/2020

  1. Ani som nevedel, že ich majú, len včera mi vyskočila nejaká archívna fotka. Túto sezónu ich ešte nepoužili, lebo hrali doma s Bardejovom, vonku v Žiline, doma so Šamorínom a teraz vonku v Ružomberku = všetko v modrom. Ale 25.8. hrajú na Slovane, takže tam ich pravdepodobne použijú 🙂

 1. Inak Bardejov dlhodobo najväčšia amatérčina s tými dresmi. Nechápem, keď si vedia menšie kluby v nižších ligách zaobstarať dve sady od jednej značky, to nie sú schopní v Bardejove?

 2. Košice v krásnych náhradných dresoch. Presne tento model som chcel, aby aj Dukla mala, len škoda, že my asi navždy budeme doma červení, vonku modrí.

   1. Dík za info, viem už o tom. Akurát som hľadal fotky. Ešte včera večer som ti to písal do komentára k tvojmu “fun factu” k Dukle 🙂

 3. Naše béčko dnes prvý krát vytiahlo v Košiciach hosťovskú sadu – ako som už písal jedná sa o biely Challenge II.

  1. Dík za info, hádam budú aj nejaké fotky…

   EDIT: už vidím na stránke predzápasovú 🙂
   EDIT 2: a ty si ju dal aj sem 😀 V prehľade komentárov mi to vôbec nezobrazilo 😀

 4. az teraz som si vsimol, ze je aj 2. liga, tak chvalim…..nadavanie BB fans na socialnych sietach myslis andreja?….. mikulas ma nove dresy?, nema ten cerveny nahodou uz nejakych 5 rokov?…..inac dubnica je na facku, adidas ma predsa v katalogu taky isty dizajn ako mala joma ked ich obliekala a oni si vyberu ten najnudnejsi…….este 3.ligu by to chcelo

  1. Vďaka Martin, otvoril si viacero tém, takže pridávam dlhší komentár:
   1. druhá liga je tu už dlhšie, máš nejaký tip z pohľadu návštevníka, čo by pomohlo aby si si ju všimol skôr? Bolo to aj na Twitteri a takisto som spomínal aj v komentároch k Fortuna lige, že ju pripravujem.
   2. nadávanie BB fans na Facebooku – no práveže sa tam viac ľudí sťažovalo, Andrej tieto dresy obhajoval 🙂 inak vedenie to údajne komunikovalo s fanúšikmi pred sezónou – https://imgur.com/7Deuzog
   3. Liptovský Mikuláš dresy – nesledoval som 2. ligu dlhšie, ale našiel som len také červeno-čierne, kde boli tie pruhy inak, takže z toho mi vyšlo, že majú nové – https://imgur.com/EVNAaWd
   4. Dubnica – myslíš tie Regista, čo má aj Trenčín? Je pravda, že tie sa podobajú na jedny staršie od Jomy…
   5. 3. liga je momentálne asi nereálna, však to sú ďalšie 4 súťaže o 16 tímoch, čo je dokopy 64 mužstiev… už teraz sledujem(e) Fortuna ligu, 2. ligu a českú Fortuna ligu čo je dokopy 44 mužstiev… uvažoval som akurát nad tým, že by som napísal články ku klubom, ktoré niekedy hrali najvyššiu súťaž (Prešov, Inter, Rimavská Sobota, Myjava, Humenné), čo by sa neskôr dalo použiť pri galériách dresov pre každý klub.

   1. 1, hej to som si vsimol, ze si sa ju chystal robit, len ja mam zapnute upozornenia a idem uz takpovediac na komentare…..a hore v ligach je len slovenska a odkazy na 2. a cesku prekriva twitter
    3, neviem tiez zrovna liptov nesledujem, len mi prisli povedome
    4, hej ten…..dubnica mala dlhe roky tie joma dresy
    5, cim viac tym lepsie
    6….bonusova….ak by si sa velmi nudil, kludne by si obcas mohol zamierit do historie a obcas vytiahnut nejaky, dres ktory priniesol tomu a tomu klubu nejaky uspech, alebo nevydareny dizajn by bol tiez fajn…..predsa len, 90te roky u nas boli zaujimave a nebola to taka nuda ako dnes

  2. Tak Dubnicu obliekala Joma dosť dlho a pred tými peknými s pásikmi mali doslova čisto biele dresy. Takže toto je celkom fajn oproti tomu.

   1. lenze andrejko tie s tymi peknymi pasikmi, ako aj joma, tak aj dubnica mali roky rokuce a dokonca si zamenili modre za cervene…..a asi chceli dizajnovu zmenu, ale toto je nudna zmena a tie pruhy by sa mi pacili viac, aj ked mne ako seneckemu fanusikovi moze byt dubnica ukradnuta…..ak sa neprebojujeme do 2. ligy samozrejme

    1. To že mali roky rokúce jednu sadu nie je žiadne pozitívum. Tie pásiky mali pár sezón, inak mala Dubnica vždy čisto biele, modré a prípadne červené dresy.

     1. ved tvrdim niekde, ich nepouzivali roky? mali ich od roku 2012-2017 v niekolkych farebnych kombinaciach, ci uz biele s farebnymi pruhmi, farebne s bielymi, alebo farebne s tmavymi, preto sa ponukalo, aby vytiahli rovnaky dizajn aj od adidasu, kedze je to uz taky tradicny dizajn pre nich a ak mi niekto povie dubnica, tak si spomeniem skor na tieto dresy, ako na cisto biele, alebo uplne iny odtien tmavomodrej, aky pouzivali predtym…..isto vies, ze dokonca na niekolko sezon vymenili domace za farebne…..mne by sa urcite viac pacili tie, ako tieto obycajne

 5. A Skalica asi ako druhý klub na Slovensku ukázala dresy na novú sezónu. Každopádne dnes na zápas so Slovanom nastúpili v pruhovaných dresoch Puma.

  1. Vcera prve kolo Poprad – Bardejov,
   Poprad domáci dres stále modrý, Bardejov s novými bielymi dresmi od Adidas.

   1. A tie biele dresy Bardejova nie sú nové, je to starý model Squadra 17, čo už mali aj minulú sezónu. Ale dobre, že si napísal, lebo som to tu aspoň doplnil.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok