Čo týždeň dal 25/2023

Čo týždeň dal
Autor: Myso

Vitajte pri poslednom júnovom týždenníku. Dnes sa pozrieme na dánsku spoločnosť Hummel, ktorá pokračuje v predstavovaní dresov v retro štýle. České Teplice stihli v týždni poodhaliť svojho nového dodávateľa a rovnako aj dresy pre budúcu sezónu. A pozrieme sa aj na dôvod pozastavenia predaja najnovšieho autentického oblečenia Arsenalu. V závere nebudú chýbať ani čerstvé informácie o slovenských kluboch a rovnako ani galéria nových dresov predstavených v uplynulých dňoch. Príjemné čítanie!


Hummel pokračuje v retro štýle

Ešte minulý týždeň ste si mali možnosť prečítať o špeciálnej edícii reprezentačných dresov Dánska, ktoré vznikli pri príležitosti osláv 100. výročia založenia spoločnosti Hummel. Populárny dizajn z roku 1986 nosilo koncom 80. rokov viacero klubových mužstiev a jedno z nich sa k nemu rozhodlo práve toto leto vrátiť. Jedná sa o anglický FC Southampton, ktorý v týždni predstavil v podstate remake svojho oblečenia z rokov 1987 – 1989. Populárny dizajn už žiaľ neuvidíme v Premier League, keďže Svätci obsadili v jej nedávno skončenej sezóne poslednú priečku a zostúpili do EFL Championship.


Teplice predstavili nového dodávateľa aj dresy

Po Hradci Králové sme spoznali ďalšie dresy z českej najvyššej súťaže. Zástupcovia FK Teplice začiatkom týždňa informovali o zmene dodávateľa. Nemeckú spoločnosť Puma nahrádza taliansky Macron, ktorý oblieka Crystal Palace, Real Sociedad San Sebastian, či našu Dunajskú Stredu alebo Trenčín. V piatok potom prišli na rad aj samotné dresy. Tradičné žlto-modré oblečenie je pre ročník 2023/24 pripravené klubu na mieru a zaujme viacerými detailmi. Viditeľným je najmä podobizeň domáceho štadióna Na Stínadlech, ktorá sa nachádza v spodnej časti tričiek. Okrem hlavných žltých dresov boli predstavené aj náhradné čierne. Brankári si zachytajú v oranžovom alebo tyrkysovom.


Chyba na nových dresoch Arsenalu

Priaznivcov futbalových dresov zaujala aj informácia ohľadom stiahnutia nových dresov Arsenalu. Tie sa od tohto týždňa prestávajú predávať v najdrahšej verzii s označením Authentic. Dôvodom je nezvyčajná chyba, ktorú si už skôr začali všímať viaceré zahraničné portály. Ako bolo spomenuté aj v našom článku, nové dresy sú oslavou 20. výročia nezabudnuteľnej sezóny 2003/04, počas ktorej klub získal majstrovský titul bez jedinej prehry. Jednou zo spomienok na tento úspech je aj pruh s výsledkami jednotlivých zápasov, kde W označuje výhru a D remízu. Na pruhu ale nájdeme uvedených len 32 zápasov a nie všetkých 38! Dátum začiatku predaja opravenej verzie zatiaľ nie je známy.


Novinky zo Slovenska

Na udalosti bohatý týždeň má za sebou aj Slovensko. Účet Futbalové zákulisie poodhalil názov našej najvyššej súťaže. Od júla by sme mali po novom chodiť na Niké ligu. Tejto špekulácii nahrávajú aj predchádzajúce informácie, podľa ktorých by Fortunu mala nahradiť ďalšia stávková spoločnosť. Spomínal sa DoxxBet, či Tipos, no napokon to vyzerá na oranžového partnera. S druhou veľkou novinkou potom prišiel účet Slovan Insights, ktorý predstavil vzhľad dresov majstrovského celku z Bratislavy. Belasí sa po vyše 20 rokoch vracajú ku kombinácii svojej hlavnej klubovej farby s tmavomodrou. Náhradné dresy by mali byť biele a tretie čierne. A konal sa aj tzv. media day, na ktorom boli vidieť upravené dresy Dukly Banská Bystrica. Vojaci na svoje oblečenie pridajú logo nového partnera MonacoBet. Už dlhšie je známa snaha trnavského Spartaka ukončiť spoluprácu s nemeckou spoločnosťou Adidas. V Trnave by sa podľa informácii Lukáša Koštiala mali vrátiť k značke Puma.


Nové dresy 25. týždňa

Aj uplynulých sedem dní bolo bohatých na predstavovanie nového oblečenia. Kompletné súpravy odhalili istanbulské kluby Fenerbahce a Besiktas, či španielsky Espanyol Barcelona. Z Premier League sme sa dočali hlavných dresov Aston Villy a náhradného oblečenia Wolverhamptonu. V galérii nájdete tentokrát celkovo až devätnásť nových dresov!

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok