Dresy Benficy Lisabon 2023/2024

2023/2024 Adidas Liga majstrov Portugalská liga
Autor: Myso

Svoj tridsiatyôsmy titul získala v minulej sezóne Benfica Lisabon. Portugalský majster začal s predstavovaním nových dresov už v závere mája a dnes poznáme už tri jeho súpravy pre aktuálnu sezónu 2023/24. Lisabonských orlov oblieka aj naďalej nemecká spoločnosť Adidas.

Na Benficu čakajú budúci rok veľké oslavy. 28. februára 2024 uplynie 120 rokov od založenia tohto úspešného portugalského klubu. Blížiace sa výročie je pripomenuté aj zlatým nápisom 120 Anos nachádzajúcim sa na zadnej strane výstrihu. Slávnostný nádych tradičného červeno-bieleho oblečenia taktiež pripomína aj zlatý pruh umiestnený na bokoch a v zadnej časti tričiek.

Pre náhradné dresy bola zvolená čierna farba. Oblečenie už na prvý pohľad zaujme piatimi farebnými prúžkami umiestnenými na prednej strane. Farby neboli zvolené náhodne. Všetky nájdeme v aktuálnom znaku úradujúceho portugalského šampióna. Prevedenie má symbolizovať širokú fanúšikovskú základňu, keďže As Águias nemajú svojich priaznivcov len doma v Lisabone, ale po celom svete.

Začiatok augusta priniesol aj oficiálne predstavenie tretích bielych dresoch. Tie boli uvedené v rámci kampane „Um amor sem fronteiras“ „Láska bez hraníc.“ Tá reprezentuje podporovateľov Benficy vo všetkých kútoch sveta a rovnako aj klubové hodnoty, medzi ktoré patrí rôznorodosť. Pestrofarebné prevedenie bočných panelov nie je v prípade spoločnosti Adidas úplnou novinkou a videli sme ho napríklad už aj pri reprezentačných dresoch Belgicka.

Partnermi lisabonského klubu zostávajú letecká spoločnosť Fly Emirates, stávková kancelária Betano a pivovar Sagres. V zápasoch Ligy majstrov dostáva na rukáve priestor emblém organizácie Heroes.pt, čo je program sociálnej zodpovednosti a pod číslami logo klubovej nadácie. Brankári chytajú v aktuálnom modeli Adidas Tiro 23 Pro Goalkeeper, okrem zobrazených verzií by mali mať k dispozícii aj ružovú.

Benfice sa nepodarilo odštartovať aktuálnu sezónu Ligy majstrov práve najlepšie. Lisabonský klub na úvod zaváhal v zápase s rakúskym Red Bull Salzburg (0:2) a naprázdno vyšiel aj po súboji na pôde milánskeho Interu (0:1). Zverenci Rogera Schmidta si budú chcieť napraviť chuť 24. októbra, kedy privítajú Real Sociedad. Viac sa už Orlom darí v domácej súťaži, kde po prehre v úvodnom kole momentálne ťahajú sériu šiestich víťazstiev v rade.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok