Čo týždeň dal 24/2023

Čo týždeň dal
Autor: Myso

Uplynulý týždeň bol v znamení medzištátnych zápasov a tak nečudo, že aj v týždenníku nájdete príspevky s tematikou národných výberov. Pozrieme sa na reprezentáciu Nemecka, ktorá odohrala v pondelok jubilejný tisíci zápas. Nebudú chýbať ani informácie o našich Slovenských sokoloch. Tí sa na Islande predstavili v špeciálne upravených dresoch. Z klubových kuchýň sa pozrieme na nový font čísiel a menoviek v španielskej La Lige. A nahliadneme aj do Hradca Králové, kde spolu s novou posilou uviedli aj nové oblečenie. Záver už bude patriť tradične galérii nových dresov predstavených v poslednom týždni. Príjemné čítanie!


Nemecko odohralo tisíci zápas

Nemecká reprezentácia odohrala v pondelok jubilejný tisíci zápas. Pri tejto príležitosti mali futbalisti Nationalelf špeciálne upravené svoje dresy. V okolí znaku Nemeckej futbalovej federácie sa nachádzali čiarky symbolizujúce vavrínový veniec a symbolické číslo 1000. Zverenci Hansiho Flicka však neoslávili špeciálny zápas víťazstvom. S Ukrajinou remizovali po zaujímavom priebehu 3:3, keď v stretnutí už prehrávali dvojgólovým rozdielom (góly: 6. Füllkrug, 83. Havertz, 90+1. Kimmich – 19. a 56. Tsyhankov, 23 Rüdiger vl.). Nemecko bude hrať v tomto roku len priateľské stretnutia, keďže ako organizátor má zaručenú účasť na budúcoročnom európskom šampionáte.


La Liga má nový font čísiel a menoviek

Na nový štýl písma a čísiel si nebudeme tento rok zvykať len v anglickej Premier League. Rovnakou cestou sa vydáva aj španielska La Liga, ktorá oficiálne mení doterajší font po šiestich sezónach. Tímy budú mať naďalej v spodnej časti čísiel umiestnené klubové znaky a pokračovať by malo aj zaoblenie menoviek hráčov. Starý aj nový font nájdete na obrázkoch nižšie.

Font La Ligy v minulej sezóne (📸 dekazeta.net)
Nový font, ktorý bude používaný od sezóny 2023/24 (📸 footballfonts.com)

Hradec Králové s novými dresmi a staro-novou oporou

Prvým tímom z našich končín, ktorý oficiálne odhalil nové dresy pre blížiacu sa sezónu 2023/24 je český Hradec Králové. Ôsmy celok nedávno skončeného ročníka FORTUNA:LIGY tak urobil pri príležitosti návratu 22-násobného českého reprezentanta Václava Pilařa. Ten odštartoval svoju kariéru práve v tíme Votrokov, na vrchole kariéry si zahral za bundesligové celky Wolfsburg a Freiburg a naposledy pôsobil vo Viktorii Plzeň. Jeho staro-nový klub bude mať v nasledujúcom období pruhované dresy od nemeckej spoločnosti Jako. K pásikavému prevedeniu svojho oblečenia sa tím Hradca vracia po troch rokoch.


Slovensko na Islande v upravených bielych dresoch

Naši reprezentanti majú za sebou tretie vystúpenie v kvalifikácii o postup na EURO 2024 do Nemecka. Vo včerajšom stretnutí zvíťazili na Islande 2:1 vďaka presným zásahom Juraja Kucku a Tomáša Suslova. Slovenskí sokoli nastúpili na stretnutie v upravených bielych dresoch. Tie boli bez akýchkoľvek dizajnových prvkov. Oproti nášmu aktuálnemu náhradnému oblečeniu tak nemali modré rukávy a takisto ani červený lomený pruh umiestnený na bokoch. Dôvodom použitia dresov sú pravdepodobne prísne pravidlá UEFA, ktoré tímom zakazujú použiť oblečenie zhodné čo i len vo farbe rukávov. Alternatívne dresy po stretnutí putovali do dražby, do ktorej sa môžete zapojiť na tomto odkaze.


Nové dresy 24. týždňa

Blížiace sa leto znamená aj zvyšujúci sa počet predstavení nových dresov. V uplynulých dňoch sme sa dočkali šestnástich nových kúskov. O dresoch Barcelony, Realu Madrid a talianskej reprezentácie bolo písané aj v samostatných článkoch. Z ďalších tímov zaujali náhradné dresy tureckého Galatasarayu, škótskeho Celticu, portugalského Porta, či kompletná trojica pri španielskom Villarreale. Spomínané tímy uvidíme budúcu sezónu aj v európskych pohárových súťažiach.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok