Dresy MFK Ružomberok pre finále Slovnaft Cupu 2024

2023/2024 Adidas Slovenské súťaže
Autor: Myso

Po dvoch rokoch sme sa opäť dočkali špeciálnych dresov pre finálové stretnutie Slovenského pohára. Po Slovane Bratislava a Spartaku Trnava z roku 2022 vybehli na dnešné košické finále v novom oblečení aj futbalisti MFK Ružomberok. Oranžové súpravy napokon Liptákom priniesli šťastie. Po najtesnejšom víťazstve 1:0 sa tešia druhýkrát zo zisku domácej pohárovej trofeje.

Ružomberok tentokrát zvolil katalógový model Adidas Icon 23, ktorý je na prednej strane charakteristický nápaditou grafikou pripomínajúcou odvážne textúry zo začiatku 90. rokov. Oranžový katalógový dres mal liptovský celok naposledy v pohárovej Európe v sezóne 2017/18. Odvtedy si nechal svoje hlavné súpravy pripraviť v špecializovanej aplikácii miTeam, ktorá sa medzi časom premenovala na Locker Room.

Oblečenie bolo špeciálne pripravené len na tento finálový zápas. Na hrudi nechýbala informácia o dejisku stretnutia, dátume a rovnako aj súperovi. Čísla dresov a menovky boli tentokrát biele. Stávkovú kanceláriu Niké a mäsokombinát Tauris doplnila vzadu pod číslami a na pravom rukáve spoločnosť Ryba Košice. Na súpravách oproti ligovým zápasom chýbali partneri Mondi SCP a Eco Investment.

Dvojnásobný víťaz Slovenského pohára sa po veľmi dlhej dobe predstavil v jednofarebnom oranžovom prevedení. Naposledy sme takto Ružomberčanov videli ešte v sezóne 2007/08, kedy ich obliekala talianska spoločnosť Legea. Odvtedy tím MFK kombinoval svoje oranžové dresy najčastejšie s čiernymi trenírkami a v drvivej väčšine prípadov aj s čiernymi štulpňami.

V novom drese si zachytal aj brankár Tomáš Frühwald. V jeho prípade sa jednalo o žltý katalógový model Adidas Tiro 24. Nie však o brankársku verziu, ale o hráčsku. Jediný gól stretnutia zaznamenal v nadstavenom čase prvého polčasu Adam Tučný. Ružomberok si vďaka finálovému víťazstvu zabezpečil pre budúcu sezónu 2024/25 účasť v predkole Európskej ligy UEFA.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok