Čo týždeň dal 26/2023

Čo týždeň dal
Autor: Myso

Na prelome júna a júla zaujali nové dresy Manchestru United, ktoré boli odhalené ešte pred oficiálnym predstavením. Pozrieme sa aj do Talianska, kde od budúcej sezóny zakážu na dresoch číslo 88. V sobotu zaujalo nové oblečenie Sparty Praha a taktiež aj definitívne potvrdený nový názov našej najvyššej súťaže. Posledná novinka už tradične prináša galériu dresov predstavených v uplynulých siedmich dňoch. Príjemné čítanie!


Dresy Manchestru odhalené na festivale

V utorok boli oficiálne predstavené nové dresy Manchestru United. Hoci ich obrázky kolovali na internete už dlhšiu dobu, na potvrdenie únikov sme si museli počkať až do posledných júnových dní. Nestalo sa tak však až pri ich formálnom predstavení. Dres mal totiž už počas predchádzajúceho víkendu na sebe britský raper Aitch, ktorý si ho obliekol v rámci svojho vystúpenia na známom festivale Glastonbury. Nové oblečenie inšpirované ikonickou ružou si tak fanúšikovia mohli vychutnať už pár dní pred jeho oficiálnym uvedením.


Séria A zakáže číslo dresu 88

K ráznemu kroku sa v týždni odhodlali v talianskom futbale. Minister vnútra Matteo Piantedosi a minister športu Andrea Abodi podpísali vyhlásenie o úmysle radikálne skoncovať s antisemitskými postojmi. Celkovo bolo stanovených až 13 pravidiel, pričom jedným z najvýraznejších je zákaz používania čísla 88 na dresoch futbalistov. Dvojica osmičiek predstavuje známu šifru nacistického pozdravu „Heil Hitler!” (keďže písmeno H je v poradí ôsmym v abecede). Od novej sezóny tak budú musieť niektorí futbalisti zmeniť číslo dresu. Jedným z nich je aj chorvátsky reprezentant Mário Pašalić pôsobiaci v tíme Atalanty Bergamo.

📸 Getty Images

Sparta oslávi 130. výročie v čiernom

Výnimočná sezóna čaká na pražskú Spartu. Aktuálny český majster oslávi v budúcom ročníku 130. výročie svojho založenia, čomu prispôsobí aj svoje nové dresy. Z úcty k oblečeniu prvých sparťanských hráčov klub nastúpi v ročníku 2023/24 v maximálnom možnom počte stretnutí v čiernych farbách. Nové súpravy sú doplnené zlatými detailmi, ktoré predstavujú odtieň šampiónov. Pražský klub taktiež predstavil svojho nového partnera. Od leta bude robiť na hrudi reklamu stávkovej spoločnosti Betano. Nové súpravy boli predstavené originálnym spôsobom, keď sa veľká maketa dresu vznášala nad štadiónom Letná.


Niké liga oficiálne predstavená

V sobotu prebehlo oficiálne predstavenie nového názvu najvyššej slovenskej súťaže. Od konca júla budeme minimálne tri roky chodiť na Niké ligu. Stávkovú spoločnosť Fortuna tak po deviatich rokoch spolupráce strieda nový partner. Podľa slov predsedu ÚLK Ivana Kozáka sa jedná o najvyššie finančné partnerstvo v histórii samostatnej futbalovej súťaže. Predstavené bolo aj logo, ktorému popri nápise Niké prevzatého z emblému hlavného partnera, dominuje oranžový nápis Liga doplnený futbalovou loptou. Novinkou na dresoch bude špeciálny znak pre úradujúceho majstra, ktorý bude obhajca titulu nosiť počas celého ročníka. Emblém súťaže bude naďalej viditeľný na ľavom rukáve. Červené a žlté mužstvá ho budú mať čierny, zatiaľ čo všetky ostatné oranžový. Na prezentácii boli poodhalené aj nové dresy MFK Zemplín Michalovce, ktoré sú po rokoch v tradičnom žlto-modrom prevedení, bez kombinácie s bielou.


Nové dresy 26. týždňa

Koniec júna priniesol skutočne bohatú nádielku nových dresov. Okrem nového oblečenia Manchestru United, FC Liverpool a Newcastle United, o ktorých ste si mohli prečítať aj v samostatných článkoch, sme sa dočkali prírastkov z Francúzska (Bordeaux a Paríž Saint-Germain), Škótska (Celtic), Nemecka (Stuttgart, Frankfurt, Augsburg), či ďalších anglických klubov (Everton, Middlesborough, Fulham). Kompletnú sadu predstavil aj turecký Trabzonspor, v ktorom ešte donedávna pôsobil slovenský reprezentačný rekordér Marek Hamšík.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok