Čo týždeň dal 23/2023

Čo týždeň dal
Autor: Myso

Druhý júnový týždenník prináša nové logo španielskej La Ligy. Ďalej sa dozviete meno nového dodávateľa portugalskej reprezentácie a vysvetlíme si aj dôvody posunutia predstavenia nového oblečenia Realu Madrid. V závere nebude chýbať ani návrat k včerajšiemu finále Ligy majstrov a posledným príspevkom je už tradične galéria nových dresov predstavených v uplynulých dňoch. Príjemné čítanie!


Nové logo španielskej La Ligy

Primera Division bude mať od nasledujúcej sezóny 2023/24 nové logo. Známy emblém tvorený farebným kolesom s futbalovou loptou uprostred nahradí oveľa jednoduchšie prevedenie. Dominuje mu dvojica písmen L predstavujúca skratku najvyššej španielskej súťaže. Neskôr počas týždňa došlo aj k ukážke umiestnenia loga na dresoch. Vďaka novému oblečeniu Realu Sociedad už vieme, že logo bude mať bielo-oranžové farby a naďalej bude na rukávoch prítomné v obdĺžnikovom formáte.

Nové logo španielskej súťaže na dresoch Realu Sociedad (📸 twitter.com/ikerL__)

Portugalsko bude obliekať Puma

S pomerne prekvapujúcou informáciou prišiel v priebehu týždňa španielsky športový denník Marca. V januári 2025 sa skončí dlhoročné partnerstvo medzi portugalskou reprezentáciou a americkou spoločnosťou Nike. Novým dodávateľom reprezentačného oblečenia nášho aktuálneho kvalifikačného súpera sa stane nemecká spoločnosť Puma. Nike pritom obliekala Seleção od roku 1997 a v jej dresoch si zahrali také legendy portugalského futbalu ako Luis Figo, Deco, Simao Sabrosa, Ricardo Quaresma, či v neposlednom rade Cristiano Ronaldo. V galérii spomienka na dresy z domáceho európskeho šampionátu 2004 a víťazného z Francúzska 2016.


Real Madrid posunul predstavenie nových dresov

Španielsky gigant Real Madrid posunul oficiálne uvedenie nových dresov pre sezónu 2023/24. Dôvodom sú nečakané odchody klubových opôr Karima Benzemu a Marca Asensia. Obidvaja boli totiž súčasťou propagačných materiálov k novým súpravám. A samozrejme taký veľký klub ako je Biely balet si nemôže dovoliť predstaviť nové dresy oblečené na hráčoch, ktorí už nie sú jeho súčasťou… Oficiálny dátum je nateraz neznámy, vďaka uniknutým fotografiám však už vzhľad nových dresov poznáme dlhšie. Neodmysliteľné biele oblečenie bude v najbližšom období skombinované so žltou a čiernou tmavomodrou.

Uniknutý obrázok nového dresu Realu Madrid (📸 footballkitarchive.com).

Kapitáni a dresy víťazov Ligy majstrov

Anglický Manchester City sa po včerajšom víťazstve 1:0 nad Interom Miláno zaradil do zoznamu víťazov najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. Pri tejto príležitosti zverejnili na sociálnej sieti Twitter dva veľmi zaujímavé príspevky kanály My Greatest 11 a Museum of Jerseys. Prvý menovaný si zaspomínal na kapitánov víťazných mužstiev od vzniku Ligy majstrov v roku 1993, ktorých ponúkol v štýlovej grafike. Druhý zašiel ešte ďalej a predstavil kompletný prehľad dresov všetkých šampiónov vrátane predchodcu súťaže, ktorá niesla názov Pohár európskych majstrov.

Prehľad kapitánov víťazných klubov Ligy majstrov (📸 twitter.com/MyGreatest11)
Dresy všetkých víťazov Európskeho pohára majstrov a Ligy majstrov (📸 twitter.com/museumofjerseys)

Nové dresy 23. týždňa

Za posledných sedem dní bolo uvedených 10 nových dresov. Okrem oblečenia Newcastle United sme sa dočkali napríklad nových hlavných dresov Tottenhamu Hotspur, či FC Porto. Zaujali aj štýlové dresy Glasgowu Rangers, elegantný kúsok Betisu Sevilla a pribudlo aj tradičné pruhované oblečenie mexického Chivasu. O vybraných tímoch vzniknú v priebehu sezóny aj samostatné články.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok