Čo týždeň dal 22/2023

Čo týždeň dal
Autor: Myso

Na prelome mája a júna sme spoznali nového partnera milánskeho Interu. Americká spoločnosť Nike vydala viacero dresov pre ženské reprezentačné tímy, ktoré sa zúčastnia tohtoročných majstrovstiev sveta. Španielska Malorka a dánska Kodaň sa predstavili vo svojich posledných zápasoch v špeciálnych edíciách dresov a v závere nebude chýbať ani prehľad nových produktov klubových celkov. Príjemné čítanie!


Inter s logom Paramount+

Milánsky Inter prišiel počas sezóny o svojho partnera na dresoch, keďže spoločnosť Digitalbits si voči klubu neplnila dohodnuté záväzky. Nerazzurri tak dohrávajú končiacu sa sezónu bez loga na svojich dresoch. Túto situáciu ale zmenil postup zverencov Simona Inzaghiho do finále Ligy majstrov. Vrchol najprestížnejšej európskej klubovej súťaže nenechal chladným viacerých záujemcov a 19-násobný taliansky šampión dostal viacero zaujímavých ponúk. Medzi nimi bola dokonca jedna od portálu pre dospelých. Modro-čierni sa ale proti Manchestru City predstavia v Istanbule s logom Paramount+, čo je streamovacia služba filmovej spoločnosti Paramount Pictures. Dresy s logom svojho nového partnera si vyskúšali už v poslednom kole Série A, v ktorom zvíťazili na pôde FC Turín najtesnejším rozdielom 1:0.

Takto budú vyzerať dresy Interu Miláno vo finále Ligy majstrov 2023 (📸 instagram.com/inter).

Nike vydalo ženské dresy

Záver mája priniesol aj bohatú nádielku nových dresov pre ženské reprezentačné mužstvá. Ako je známe, najsilnejšie futbalové krajiny začínajú robiť rozdiely medzi mužským a ženským výstrojom a tak jednotlivé reprezentácie dostávajú aj dresy s vlastným dizajnom. Americká spoločnosť Nike najnovšia predstavila nové súpravy pre ženské celky Anglicka, Holandska, Francúzska, Portugalska a Nigérie. Názor na to, či sa vám dizajny páčia viac ako v prípade mužských celkov, neváhajte vyjadriť v diskusii pod článkom.

Poznámka: V galérii sú v hornej dvojici nové dresy ženskej reprezentácie, v spodnej aktuálne dresy mužskej.

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Anglicko


🇫🇷 Francúzsko


🇳🇱 Holandsko


🇳🇬 Nigéria


🇵🇹 Portugalsko

📸 nike.com


Špeciálne dresy Malorky

Niekedy na špeciálne dresy netreba žiadne výročie, postačí aj koniec sezóny. Niečo podobné si asi povedali v španielskej Malorke, kde sa rozhodli odohrať posledný zápas La Ligy v nových dresoch. Tie sú v katalógovom prevedení Nike Precision VI a tradičnú červeno-čiernu kombináciu na nich nahrádza odvážnejšia červeno-žltá (americký výrobca označuje svetlejšiu z nich výrazom Bright Citrus). Do predaja išla len limitovaná edícia 300 kusov a spoluhráči slovenského reprezentanta Martina Valjenta v oblečení zdolali Rayo Vallecano 3:0. Dresy boli určené len na tento jediný zápas.


Kodaň v bielo-zlatom prevedení

V Dánsku sa zo zisku double teší FC Kodaň a pri tejto príležitosti vznikla aj špeciálna zlatá kolekcia. Jej súčasťou sú aj dresy v bielo-zlatom prevedení. Hráči sa v nich predstavili vo včerajšom poslednom kole najvyššej súťaže, v ktorom sa s úspešnou sezónou rozlúčili remízou 1:1 s Randers. Kodanský klub sa tešil už z celkového pätnásteho triumfu vo svojej čoskoro 31-ročnej histórii. Zverenci Jacoba Neestrupa dokázali pred pár týždňami triumfovať aj vo finále domáceho pohára, keď zvíťazili nad Aalborgom 1:0. Ku klubovým úspechom prispel aj 13-násobný slovenský reprezentant Denis Vavro, ktorý je súčasťou dánskeho celku od minulého roka.


Nové dresy 22. týždňa

Okrem spomínaných reprezentačných dresov a špeciálnych edícii sme sa dočkali aj noviniek pre budúcu sezónu 2023/24. Desiatka nových súprav tentokrát zahŕňa aj veľkokluby ako AC Miláno alebo Paríž Saint-Germain, o ktorých ste si mohli prečítať už v priebehu týždňa. Dočkali sme sa však aj nového oblečenia holandského AZ Alkmaar, portugalského Sportingu Lisabon, či anglického Stoke City.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok