Čo týždeň dal 21/2023

Čo týždeň dal
Autor: Myso

Poslednú májovú nedeľu je tu ďalšie vydanie pravidelného týždenníka. Dnes sa pozrieme do Barcelony, ktorá sa vo svojich katalánskych dresoch predstaví aj budúci ročník. Ďalej oslávime špeciálnymi edíciami tituly talianskeho a rakúskeho šampióna. A nebude chýbať ani informácia o oblečení nemeckého Hamburgu. V posledných dňoch sa aj roztrhlo vrece s predstavovaním nových dresov, v galérii nájdete tentokrát až 21 kúskov. Príjemné čítanie!


Barcelona v žltom aj ďalší ročník

Úradujúci španielsky šampión FC Barcelona mal tento rok k dispozícii štvoricu dresov. Tri z nich budú už čoskoro minulosťou, no aj v budúcom ročníku sa môžeme tešiť na štvrté žlté oblečenie. To svojim dizajnom kopíruje katalánsku vlajku Senyera a 27-násobný víťaz najvyššej španielskej súťaže ho teda opäť bude používať dlhšie ako jeden ročník. Uvidíme, či aj v tomto prípade sa bude jednať až o rekordné a nezvyčajne dlhé obdobie. Predchádzajúcu generáciu žltých dresov si totiž Blaugranas obliekali až v štyroch kalendárnych rokoch naprieč trojicou sezón.

Predchádzajúce dresy FC Barcelona, ktoré mal klub v sezónach 2019/20 – 2021/22 (📸 fcbarcelona.com)
Aktuálne štvrté dresy Barcelony, ktoré uvidíme aj nasledujúcu sezónu (📸 fcbarcelona.com).

Pamätné dresy SSC Neapol 2023

Taliansky SSC Neapol je v poslednom období známy veľkým počtom nových dresov a pod Vezuvom zostávajú tejto tradícii verní aj po úspešnej majstrovskej sezóne. Partenopei vydali v priebehu týždňa limitovanú edíciu majstrovského oblečenia. Symbolicky bolo vyrobených len 2023 kusov a cena je opäť nezvyčajne vysoká – 250 eur. Oblečenie je pritom vernou kópiou hlavných dresov z končiacej sa sezóny, doplnené o niekoľko pekných detailov. Jedným z nich je samozrejme číslovanie, vďaka ktorému je každý dres unikátny. Na ľavom pleci si potom môžeme všimnúť špeciálny majstrovský znak s rokom 2023. Práve číslo tri je znázornené zlatou farbou, keďže sa jedná o tretí titul v histórii neapolského klubu. Veľká trojka v zlatej farbe je prítomná aj na zadnej strane dresu. Limitovaná edícia je navyše predávaná v štýlovom balení, ktoré obsahuje podpisy všetkých hráčov čerstvého talianskeho majstra.


Špeciálna edícia dresov Red Bull Salzburg

Jubilejný desiaty titul v rade získal tento ročník rakúsky Red Bull Salzburg. Pri tejto príležitosti nastúpili jeho hráči na posledný domáci zápas proti Austrii Klagenfurt v limitovanej čierno-zlatej edícii dresov. Tá vychádza z nového katalógového modelu Nike Vaporknit IV obohatenej o zlaté prvky, vrátane klubového znaku, loga partnera Red Bull, emblému spoločnosti Nike, či čísiel a menoviek hráčov. Oficiálna klubová stránka pozývala fanúšikov na zápas s textom: „Náš úspech spečatenia desiatich ligových titulov za desať rokov musíme osláviť – so špeciálnym dresom s dizajnom, ktorý je rovnako elegantný ako náš tím!“ Do predaja sa dostáva celá majstrovská kolekcia. Samotné dresy sú vydané len v limitovanej edícii a predávané v štýlovom balení s dvomi plechovkami Red Bullu. Majstrovské oslavy napokon Salzburgu vyšli parádne, keď v druhom polčase tromi gólmi otočil nepriaznivý stav 0:2 a s domácimi priaznivcami sa tak rozlúčil tesným víťazstvom 3:2.


Hamburg bude naďalej obliekať Adidas

Nemecký Hamburger SV oblieka nepretržite od sezóny 2007/08 domáca spoločnosť Adidas. Aktuálna zmluva sa skončí budúce leto a už tento rok sa vynorili špekulácie, že tradičného výrobcu s tromi prúžkami by mohla od ročníka 2024/25 nahradiť britská spoločnosť Castore. Tá sa čím ďalej tým viac zapisuje do povedomia futbalových priaznivcov. Veď momentálne už oblieka kluby ako Aston Villa, Newcastle United, Bayer Leverkusen, FC Sevilla, či Glasgow Rangers a od budúceho ročníka si v jej dresoch zahrajú aj Feyenoord Rotterdam a Athetic Bilbao. Nateraz ale zostáva v Hamburgu všetko po starom. Klub oznámil predĺženie spolupráce s nemeckým Adidasom až do roku 2029, čím sa vytvorí v súčasnom futbale naozaj zriedka vídané 22-rokov trvajúce partnerstvo dodávateľa a klubu. Šesťnásobný nemecký šampión skončil v končiacej sa sezóne na treťom mieste 2. nemeckej Bundesligy a v júni ho čaká dvojzápas o postup medzi elitu proti VfB Stuttgart.

📸 instagram.com/hsv

Nové dresy 21. týždňa

Minulý týždeň bol bohatý na predstavovanie nových dresov, v ktorých tímy uvidíme v budúcej sezóne 2023/24. Okrem hlavných dresov Arsenalu a Borussie Dortmund, o ktorých ste si mali možnosť prečítať aj v samostatných článkoch sme sa dočkali napríklad aj náhradného oblečenia Ajaxu Amsterdam, nových súprav anglického Crystal Palace, či ďalších podarených fialových dresov talianskej Fiorentiny. Kompletný prehľad si môžete vychutnať v galérii, k vybraným klubom časom pribudnú aj samostatné články.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok