Čo týždeň dal 20/2023

Čo týždeň dal
Autor: Myso

Dvadsiate vydanie tohtoročného týždenníka prináša pohľad na dresy našej reprezentácie do 20 rokov na majstrovstvách sveta v Argentíne. Ďalej sa pozrieme ako bolo upravené oblečenie Juventusu pre európske pohárové súťaže a z Talianska je pripravená aj správa o špeciálnych dresoch Udinese. 120. výročie založenia oslavuje tento rok portugalská Boavista Porto a v samom závere sa môžete tešiť na prehľad nových dresov vydaných v prechádzajúcich dňoch. Príjemné čítanie!


Dresy Slovenska na MS do 20 rokov

Slovenská reprezentácia do 20 rokov má za sebou úspešnú premiéru na svetovom šampionáte v Argentíne. Zverenci Alberta Rusnáka st. vstúpili v nočnom zápase do turnaja jednoznačným víťazstvom 4:0 nad outsiderom z Fidži. Sokolíci sa na turnaji predstavujú v najnovšom reprezentačnom oblečení od americkej spoločnosti Nike, ktoré nosí aj “A” tím vedený Francescom Calzonom. V tomto ohľade tak nastal posun od minuloročného domáceho európskeho šampionátu do 19 rokov, kde mal náš výber katalógové dresy oživené siluetou sokola. V úvodnom zápase zaujali naši chlapci aj menej vídaným prevedením. Vzhľadom na farby súpera si k modrým tričkám a štulpniam obliekli netradične biele trenírky.

Reprezentačný tím Slovenska na MS do 20 rokov pred prvým stretnutím proti Fidži (📸 Getty Images).

Juventus v upravených dresoch

Cez týždeň boli na programe odvetné zápasy semifinále Európskej ligy UEFA. V Seville sa predstavil Juventus a po dramatickom priebehu napokon nepostúpil do finále, keď prehral 1:2 po predĺžení. Futbalisti Starej dámy si v zápase obliekli aktuálne tretie súpravy charakteristické výraznou kvetovanou textúrou. Pozorné oči priaznivcov futbalových dresov si ale všimli, že oblečenie bolo na tento zápas výrazne upravené, tak aby zodpovedalo prísnym pravidlám UEFA. Na prednej strane bola posunutá celá textúra, ktorej dominoval len jediný kvet uprostred. Zatiaľ čo v lige sú viditeľné dva, jeden tesne pod výstrihom a druhý v spodnej časti. Úpravou musela prejsť prirodzene aj zadná strana, kde kompetentní trvajú na výhradne jednofarebnom pozadí pod číslami. Modrá textúra tak bola viditeľná len po bokoch a zadnej strane tak dominoval ružový podklad. Porovnanie jednotlivých verzií už nájdete na obrázkoch nižšie.


Špeciálne dresy Udinese

Pri príležitosti svetového dňa boja proti homofóbii, bifóbii a transfóbii, ktorý pripadá na 17. mája, predstavilo talianske Udinese Calcio špeciálnu edíciu dresov od domácej spoločnosti Macron. Oblečenie vzniklo v rámci kampane “A+LOVE” a klub ním podporil iniciatívu najvyššej talianskej súťaže na ochranu rovnosti a podporu občianskych práv. Tradičné čierno-biele pruhované prevedenie je nahradené farbami dúhy a pôvodným zámerom bolo, aby sa Udinese predstavilo v takto pripravených dresoch v dnešnom stretnutí proti Laziu (0:1). Všetko ale zmenili ničivé povodne, ktoré si v krajine vyžiadali najmenej päť obetí a viedli k evakuácii tisícok ľudí. Udinese dnes nastúpilo na stretnutie 36. kola Série A v tradičných čierno-bielych dresoch, ktoré po zápase putujú do charitatívnej dražby. Jej výťažok bude venovaný práve obetiam spomínaných záplav.

📸 instagram.com/udinesecalcio

Boavista Porto oslavuje 120. výročie

Prvý augustový deň uplynie 120 rokov od založenia portského klubu Boavista. Portugalský šampión z roku 2001 si toto výročie pripomína špeciálnou edíciou dresov od španielskej spoločnosti Kelme. Oblečenie je inšpirované jednou z najstarších súprav klubu a vzdáva hold jeho histórii a tradíciám. Pre zberateľov sa chystá predaj limitovanej edície v nízkom náklade 150 kusov. Hráči si dresy prvýkrát vyskúšali vo včerajšom remízovom stretnutí proti SC Braga (1:1) a budú ich používať aj v budúcej sezóne 2023/24. V tíme Boavisty pôsobí aj slovenský reprezentačný útočník Róbert Boženík, ktorý je v klube na hosťovaní z holandského Feynoordu Rotterdam.


Nové dresy 20. týždňa

V predchádzajúcom týždni bolo vydaných deväť zaujímavých dresov. Okrem noviniek veľkoklubov Bayern Mníchov a Manchester City, ku ktorým ste si mohli prečítať aj samostatné články, sme sa dočkali aj nového tretieho oblečenia Bocy Juniors, dúhových dresov francúzskeho Montpellieru, či špeciálnej edície Lazia, ktoré si pripomína 10. výročie úspechu v domácom pohári. Kompletný prehľad už ponúka galéria.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok