Dresy Brazílie pre MS 2022

2022/2023 MS 2022 Nike
Autor: Myso

Favoritom skupiny G i celého šampionátu bude Brazília. Kanárici sa dočkali oficiálneho predstavenia svojich dresov ešte v auguste. Päťnásobného majstra sveta bude aj v Katare obliekať americká spoločnosť Nike. Dresy s logom tejto značky si brazílski futbalisti oblečú už na siedmom šampionáte v rade.

Podľa tlačovej správy Nike súpravy vzdávajú hold odvahe a kultúre ľudí, ktorí sa nikdy neprestávajú zlepšovať. Cieľom amerických dizajnérov je, aby dresy spojili všetkých Brazílčanov. Použité textúry sú inšpirované drsnosťou a krásou jaguára. Táto mačkovitá šelma sa vyskytuje najmä v oblasti amazonského dažďového lesa, ktorého väčšina územia leží práve v Brazílii.

Hlavné oblečenie je v neodmysliteľnej žltej farbe. Zelený výstrih oživený modrým prúžkom je v spodnej časti doplnený gombíkom. Práve v ňom sa skrýva jeden z najprepracovanejších a najoriginálnejších nápadov, aké sme mali možnosť vidieť v poslednom období pri futbalových dresoch. Po rozopnutí je totiž modrý gombík umiestnený uprostred žltého kosoštvorca a vytvára v kombinácii so zeleným podkladom brazílsku vlajku!

Celý dres je pokrytý nenápadnou textúrou pripomínajúcou škvrny jaguárej srsti. Na oblečení je aj jedna nie až tak ľahko postrehnuteľná novinka. Nike oblieka brazílsku reprezentáciu od roku 1997. Logo tejto spoločnosti bolo na žltých dresoch vždy výhradne zelené. V Katare bude premiérovo v modrej farbe. Súpravy dopĺňajú tradične modré trenírky a biele štulpne. V ich vrchnej časti je použitý vzor zo zakončenia rukávov – hrubší zelený pruh dopĺňa tenší modrý.

Náhradné dresy sú v tradičnej modrej farbe. Zaujmú ale farebným prechodom na rukávoch, ktorých spodná časť je svetlozelená. Opäť bol použitý aj spomínaný vzor súvisiaci so srsťou jaguára. Konce rukávov vypĺňa tentokrát zeleno-žltá kombinácia. Vzadu si pod okrúhlym výstrihom môžeme všimnúť zelený kosodĺžnik s modrým kruhovým výrezom. Tento tvar odkazuje na vzhľad brazílskej vlajky.

Emblém spoločnosti Nike je svetlozelený, zatiaľ čo nápis Brasil pod logom Brazílskej futbalovej konfederácie je pre zmenu žltý. Vzhľad náhradných súprav dopĺňajú biele trenírky s modrými pruhmi po bokoch a modré štulpne. V ich vrchnej časti je opäť použitý vzor s hrubým a tenkým prúžkom. Farby zodpovedajú prevedeniu na rukávoch tričiek.

Päťnásobný majster sveta sa tešil zo zisku trofeje v rokoch 1958, 1962, 1970, 1994 a 2002. Od posledného triumfu Brazília trikrát stroskotala v štvrťfinále a na domácom šampionáte v roku 2014 obsadila nevďačnú štvrtú priečku. V Katare si zverenci Adenora Leonardoa Bacchiho známeho pod futbalovou prezývkou Tite zmerajú v základnej skupine sily so Srbskom (24. novembra), Švajčiarskom (28. novembra) a Kamerunom (2. decembra).

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok