Dresy Uruguaja 2021-2022

2021/2022 Copa América 2021 Puma
Autor: Myso

Desiatku účastníkov tohtoročného turnaja Copa América uzatvárame Uruguajom. Zatiaľ čo európske reprezentácie dostali pred turnajom EURO 2020 len nové náhradné dresy, La Celeste predstavili pred začiatkom juhoamerického šampionátu rovno dve nové súpravy.

Nové oblečenie je v obidvoch prípadoch vo veľmi jednoduchom prevedení. Minimalistický dizajn belasých dresov oživujú len biele prúžky umiestnené na boku tričiek. Hlavné belasé dresy mali premiéru 3. júna v kvalifikačnom stretnutí o postup na MS 2022 do Kataru proti Paraguaju (0:0). Uruguaj sa v nich predstavil aj na turnaji Copa América, kde ich skombinoval s čiernymi trenírkami a štulpňami.

Náhradné biele oblečenie v čase vzniku tohto článku ešte len čaká na svoju zápasovú premiéru. Dizajnovo sa jedná o úplne rovnaký model, aký má k dispozícii európske kvarteto Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko a Česko. Biele dresy Uruguaja sú pokryté belasými pásmi, hruď tričiek zdobí spoločne s emblémom výrobcu zlatý nápis Uruguay.

Tradičný plnofarebný reprezentačný znak je nahradený vodoznakmi umiestnenými po celom povrchu tričiek, podobne ako to je aj v prípade dresov Rakúska. Z prezentačných fotografií, na ktorých si v novom oblečení zapózoval uruguajský útočník Luis Suárez, možno očakávať, že biele dresy budú dopĺňať biele trenírky.

V nových modeloch si na juhoamerických majstrovstvách zachytali aj gólmani. Jednotka tímu Fernando Muslera odprezentoval bordovú a svetlozelenú verziu oblečenia Puma Teamultimate.

Uruguaj vo svojom úvodnom vystúpení prehral s Argentínou 0:1, no následne dokázal remizovať s Čile a druhú priečku v skupine si zabezpečil vďaka víťazstvám nad Bolíviou a Paraguajom. Vo štvrťfinále však zverencom Óscara Tabaréza vystavila stopku po víťazstve 4:2 na pokutové kopy Kolumbia.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok