Dresy Iránu pre MS 2022

2022/2023 Majid MS 2022
Autor: Myso

Do finálneho zoznamu nám chýba už len jediný tím. Až do začiatku novembra sme si museli počkať na oficiálne predstavenie nových dresov Iránu. Ázijskú krajinu, vyžrebovanú v Katare do skupiny B, oblečie na nadchádzajúcom svetovom šampionáte napokon iránska spoločnosť Majid.

Domáci výrobca pripravil iránskej reprezentácii dvojicu dresov v národných farbách. Biele a červené oblečenie má rovnaký dizajn. Jednoduché prevedenie oživuje na rukávoch textúra škvŕn Geparda ázijského, ktorý patrí medzi kriticky ohrozené živočíchy na planéte. Začiatkom roka zverejnila TASR, že práve v Iráne žije už len posledných dvanásť kusov tohto druhu, zatiaľ čo v roku 2010 ich bolo ešte sto…

Iránsky výrobca nezabudol ani na národné symboly. Zadnú stranu výstrihu a vnútornú časť rukávov zdobí iránska trikolóra prevzatá z národnej vlajky. Na hrudi nájdeme okrem loga výrobcu aj znak futbalovej federácie. Zverenci známeho portugalského trénera Carlosa Queiroza sa v Katare predstavia v čisto bielych alebo čisto červených súpravách.

Irán sa zúčastní už tretieho záverečného turnaja majstrovstiev sveta v rade. Ázijská krajina však nikdy nedokázala postúpiť zo skupiny a na doterajších piatich šampionátoch zvíťazila len v dvoch zápasoch (v 1998 nad USA 2:1 a v 2018 nad Marokom 1:0). Vylepšiť túto bilanciu sa pokúsia iránski futbalisti tento rok v skupine B, kde postupne narazia na Anglicko (21. novembra), Wales (25. novembra) a USA (29. novembra).

Publikované 19. novembra 2022 a zaradené do
2022/2023 Majid MS 2022

📸 footyheadlines.com, ebay.com a gettyimages.com

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok