Dresy Atalanty Bergamo 2021/2022

2021/2022 Joma Liga majstrov Séria A
Autor: Myso

Medzi taliansku špičku sa v posledných rokoch zaradila Atalanta. Klub z Bergama dokázal obsadiť už tretiu sezónu po sebe bronzovú priečku, vďaka ktorej sa pravidelne predstavuje v skupinovej fáze Ligy majstrov. Víťaza Coppa Italia z roku 1963 oblieka aj v aktuálnej sezóne spoločnosť Joma, ktorá klubu pripravila trojicu dresov.

Hlavné oblečenie je v tradičnom pruhovanom dizajne. Priestory medzi modrými a čiernymi pásmi vypĺňajú tenké zlaté prúžky. Španielski dizajnéri sa tento rok pohrali so vzhľadom goliera, ktorý je v dvojfarebnom prevedení. Klubový znak je na tričkách umiestnený v strede, priestor po bokoch vypĺňa emblém sponzora Radici Group a logo výrobcu. Vzadu na tričkách si môžeme v dolnej časti všimnúť nápis Bergamo. Pruhované oblečenie dopĺňajú čierne trenírky a štulpne.

Náhradné súpravy sú v bielej farbe, no naďalej reprezentujú aj tradičné klubové farby. Povrch tričiek je pokrytý tenkými prúžkami, na ktorých sa strieda práve modrá a čierna. Aj dresy určené pre zápasy na ihriskách súperov majú originálny polo golier. Na ľavej strane hrude sa nachádza postava bežiacej ženy (bohyne, podľa klubovej prezývky La Dea), ktorá je prevzatá z historického klubového znaku používaného v rokoch 1963 – 1970. Oblečenie kompletizujú biele štulpne a biele trenírky.

Tretie dresy sú v koralovej farbe, no aj na nich nájdeme tradičnú modrú a čiernu. V spodnej časti tričiek si môžeme všimnúť vyobrazenie tribúny Rinascimento z domovského štadióna Gewiss Stadium. Okrem spomínaného partnera Radici Group robia futbalisti Atalanty tento rok reklamu aj obchodnej platforme Plus500 a na rukáve sa nachádza logo spoločnosti Automha. Tá podniká v sektore automatizovaných skladov a priemyselných manipulačných systémov. Ku koralovým tričkám majú zverenci Giana Piera Gasperiniho k dispozícií trenírky a štulpne v rovnakej farbe.

Pre brankárov pripravil španielsky dodávateľ tento ročník trojicu dresov. Svetlozelené a belasé sú pokryté originálnou textúrou zloženou z rôzne tvarovaných čiar. Tretím do partie je čierne oblečenie, ktoré je vyhotovené v jednoduchšom prevedení. Všetky tričká majú véčkový výstrih s modro-čiernymi pruhmi a v rovnakom prevedení sú vyhotovené aj konce rukávov.

Atalanta bola tento ročník vyžrebovaná do F skupiny Ligy majstrov, kde sú jej súpermi Manchester United, FC Villarreal a Young Boys Bern. Klub z Bergama je po úvodných dvoch zápasoch skupiny zatiaľ bez prehry, keď dokázal v Španielsku remizovať 2:2 a doma porazil švajčiarskeho zástupcu najtesnejším rozdielom.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok