Čo týždeň dal 8/2020

Čo týždeň dal
Autor: Myso

V ôsmom pokračovaní nášho týždenníka sa vyberieme trošku netradične do Strednej Ameriky, kde sa pozrieme na dodávateľov v najvyššej mexickej súťaži. Späť medzi anglickou elitou privítame v dresoch nemeckej značky Adidas Leeds United a pristavíme sa pri novinkách dvoch slovenských klubov. Nakoniec nebude chýbať ani tradičná galéria s najnovším oblečením európskych celkov, ktoré prinieslo predchádzajúcich sedem dní. Príjemné čítanie!


Polovicu mexických tímov obliekajú domáce značky

Argentínsky web Planetafobal si tento týždeň všimol zaujímavosť v najvyššej mexickej súťaži. V nej až polovicu tímov obliekajú domáce značky. Dominuje spoločnosť Charly, ktorej sa v posledných rokoch darí vytláčať známych svetových dodávateľov ako Nike alebo Adidas a momentálne oblieka až päť klubov. Na druhom mieste je Pirma, ktorú si niektorí priaznivci futbalových dresov môžu pamätať aj ako niekdajšieho dodávateľa mexickej reprezentácie. Jeden tím oblieka potom aj pomerne neznáma firma Carrara. Podobnou štatistikou sa v Európe môže pochváliť len Taliansko, kde 12 z 20 tímov Série A obliekali v minulom ročníku spoločnosti z Apeninského polostrova.

Prehľad dodávateľov v novej sezóne mexickej ligy (zdroj: Planetafobal.com)

Leeds bude obliekať Adidas

Po šestnástich rokoch sa do najvyššej anglickej súťaže vracia Leeds United. Tím, ktorý bol v minulosti dlhoročným účastníkom Premier League a na európskej scéne si zahral vo finále Európskeho pohára majstrov i Pohára víťazov pohárov prešiel zložitým obdobím, keď v roku 2007 dokonca vypadol až do tretej anglickej ligy. V poslednom ročníku však dokázal vyhrať s 10-bodovým náskokom EFL Championships a v budúcej sezóne ho tak opäť uvidíme medzi anglickou elitou. Už to ale nebude v dresoch od talianskej spoločnosti Kappa, nasledujúcich päť sezón sa The Peacocks predstavia v oblečení z dielne nemeckého Adidasu.

Nateraz posledné dresy Leedsu z dielne talianskej spoločnosti Kappa.

Skalica oslavuje 100. výročie

K sympatickému kroku sa odhodlali v druholigovej Skalici. Futbal v tomto okresnom meste oslavuje tento rok okrúhle sté výročie, čomu je prispôsobené aj klubové logo. To sa objavilo vo včerajšom stretnutí proti Slovanu Bratislava prvýkrát aj na nových zeleno-bielych pruhovaných dresoch od nemeckej spoločnosti Puma. Tá v Skalici strieda amerického dodávateľa Nike, ktorý klub obliekal už aj v jedinej sezóne medzi slovenskou elitou (2015/16), či vo finálovom stretnutí Slovenského pohára 2017. V predchádzajúcom ročníku obsadili Skaličania v druhej najvyššej súťaži tretie miesto, keď v 20 zápasoch nazbierali 39 bodov.

Zdroj foto: Facebook MFK Skalica (Erik Srnec)

Špeciálne upravený klubový znak k 100. výročiu.

 


DAC predstavil nové dresy

Druhým slovenským klubom z Fortuna ligy, ktorý oficiálne predstavil nové dresy pre budúcu sezónu 2020/21 je DAC Dunajská Streda. Na Žitnom polostrove existuje futbalový klub už od roku 1904, no názov DAC používa len od roku 1920. Sté výročie tejto udalosti si žlto-modrí pripomínajú aj novými dresmi z dielne talianskej spoločnosti Macron. Oblečenie malo premiéru vo včerajšom víťaznom stretnutí proti Olympique Marseille a futbalisti Dunajskej Stredy si v ňom zahrajú aj v nadchádzajúcom ročníku našej najvyššej súťaže.

Zdroj foto: Facebook FK DAC 1904.


Nové dresy 30. týždňa

Predposledný júlový týždeň tohto roka bol veľmi bohatý na predstavovanie nových dresov a dnes tak v galérii nájdete až 21 nových kúskov. Vo veľkom sa predstavovalo v Anglicku, kde sa nového oblečenia dočkali futbalisti Arsenalu Londýn, Leicesteru City, Newcastle United, Stoke City, či West Bromwich Albion. Z popredných európskych celkov predstavil nové náhradné dresy taliansky Inter Miláno, či nemecký Bayern Mníchov. Tak ako každý týždeň, aj tento opäť pripomínam, že vybraným dresom sa budeme venovať podrobnejšie aj v samostatných článkoch.

3 komentáre k príspevku “Čo týždeň dal 8/2020

  1. Na dresoch DACu som si až teraz všimol zaujímavý detail, za ktorý majú palec hore. Myslím tým to textové historické logo ako vzor.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok