Udinese odohralo zápas v 11 rozličných dresoch

2017/2018 Séria A Zaujímavosti
Autor: Myso

Včerajší zápas 31. kola Série A priniesol veľkú zaujímavosť. Futbalisti Udinese nastúpili na svoj domáci zápas proti Laziu (1:2) v jedenástich rozličných dresoch!

Každý z hráčov mal na sebe síce dres v čierno-bielom pruhovanom prevedení, ale dizajn každého z nich bol úplne jedinečný. Jednalo sa o akciu, ktorá má pomôcť dobrej veci, keďže všetky dresy putovali po zápase do dražby a výťažok z nej bude venovaný na charitatívne účely.

Priaznivci futbalových dresov už na sociálnych sieťach diskutujú, že sa jedná o vskutku revolučný nápad, ktorým by sa mohli v budúcnosti inšpirovať viaceré kluby, či dokonca aj dodávatelia. Pokiaľ by rozdielne dresy neprekážali rozhodcom, mohli by sme sa dočkať toho, že každý z hráčov by si vedel svoj dres prispôsobiť podľa vlastných predstáv, napríklad doplnením fotografie svojej rodiny alebo v prípade legionárov napríklad štátnym znakom či iným národným symbolom. Rovnaké by to mohlo byť aj v prípade sponzorov, s ktorými by zmluvy uzatvárali priamo hráči a každý by tak v rámci tímu robil reklamu niekomu inému.

Podobné myšlienky sú ale čiernou morou pre zberateľov dresov, ktorí svoje kolekcie zameriavajú na všetky dresy svojho obľúbeného mužstva z každej sezóny. V prípade, že by svoju zbierku chceli naďalej rozširovať, náklady na ich koníček by niekoľkonásobne vzrástli. Na druhej strane, pre kluby by takáto možnosť znamenala pravdepodobne zvýšené príjmy z predaja oblečenia a suvenírov.

Aký je váš názor na túto tému? Neváhajte sa vyjadriť v komentároch pod týmto článkom 😉

2 komentáre k príspevku “Udinese odohralo zápas v 11 rozličných dresoch

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok