Dresy Espanyolu Barcelona 2012/2013

2012/2013 Primera Division Puma
Autor: Myso

V predstavovaní dresov sa presunieme z Apeninského polostrova do Španielska. Dnes si môžete prečítať o dresoch Espanyolu Barcelona, ktorý po čínskej spoločnosti Li-Ning začala od novej sezóny 2012/13 obliekať nemecká Puma.

Hlavné dresy barcelonského klubu sú v tradičnej modro-bielej kombinácií. Oproti minulému roku sa zvýšil počet modrých pruhov. Dizajn dresov je podobný napr. s dresmi Borussie Dortmund, ktoré bude nemecký klub nosiť v prestížnej Lige majstrov. K tradičným pruhovaným tričkám budú mať futbalisti španielskeho klubu oblečené modré trenírky doplnené bielymi prúžkami po bokoch a štulpne, na ktorých sa striedajú biele a modré pruhy.

Náhradné dresy Espanyolu sú v krikľavej žlto-zelenej farbe. Hruď vypĺňa výrazný horizontálny tmavošedý pruh, na ktorom je umiestnené logo nemeckého výrobcu a rovnako aj klubový znak. Partnerom barcelonského celku zostáva aj pre najbližší ročník mexická turistická spoločnosť Quintana Roo, ktorá organizuje zájazdy do populárnych mexických letovísk. Jedným z nich je aj Cancun, ktorého logo sa práve objavuje na dresoch Blanquiblaus.

Treťou voľbou pre zverencov argentínskeho trénera Mauricia Pochettina budú hnedé dresy. Tie majú rovnaký dizajn ako náhradné a futbalisti 14. celku Primery Division 2011/12 ich budú mať doplnené čiernymi trenírkami a hnedými štulpňami. Vnútornú stranu výstrihu všetkých dresov vypĺňa klubové motto „La Força d’un Sentiment Espanyol“ umiestnené na oranžovom prúžku. Za zmienku ešte stoja brankári, ktorí sa predstavia v žltom, respektíve fialovom.

Espanyol je štvornásobným víťazom Španielskeho kráľovského pohára, ktorý dokázal získať v rokoch 1929, 1940, 2000 a 2006. Klub dvakrát siahal aj na triumf v Pohári UEFA, no vo finále neuspel ani v roku 1988, ani v 2007. Aktuálnu sezónu neodštartovali Barcelončania vôbec ideálne, keď v troch kolách nového ročníka Primery Division nedokázali získať ani bod a so skóre 4:7 sú na predposlednom mieste tabuľky.

3 komentáre k príspevku “Dresy Espanyolu Barcelona 2012/2013

    1. Tak zase Dortmund nemá pruhy na rukávoch, takže nie je to úplne ten istý dizajn, hoci dosť podobný. Na druhej strane, mne sa celkom páči, takže ho rád uvidím aj na viacerých dresoch 🙂

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok