Dresy Werderu Brémy 2012/2013

2012/2013 Bundesliga Nike
Autor: Myso

Aktualizované 5.9.2012 – doplnené informácie o partnerovi klubu

Už niekoľko dní sa na tomto webe neobjavil článok o dresoch niektorého z nemeckých tímov. V predstavovaní dresov tak dnes pokračujeme deviatym celkom vlaňajšieho ročníka najvyššej nemeckej súťaže, ktorým je Werder Brémy. Zeleno-bielych bude aj v sezóne 2012/13 obliekať americká spoločnosť Nike.


Dizajn nových brémskych dresov vychádza z klubového znaku, ktorý je v tvare kosoštvorca. Práve tento vzor v tmavšom odtieni zelenej vypĺňa v troch radoch priestor na obidvoch rukávoch. Prednú časť tričiek vypĺňajú po bokoch pre zmenu veľké tmavozelené trojuholníky.


Zelené dresy pre sezónu 2012/13 odkazujú aj na vznik klubu, ktorý sa datuje do roku 1899. Na vnútornej strane výstrihu je viditeľný tento rok v okolí klubového znaku doplneného známym tímovým mottom „Lebenslang Grün Weiss.”

Náhradné dresy Werderu Brémy sú čierne, doplnené zelenými a šedými pruhmi. Ich dizajn je podobný s náhradnými dresmi Atlética Madrid, či Paríža Saint-Germain, ktoré takisto oblieka americká spoločnosť Nike.

Aj na náhradných dresoch je na vnútornej strane výstrihu umiestnené klubové motto s rokom vzniku Werderu a jeho znakom. Na zadnej strane nájdeme vo vrchnej časti biely nápis SVW, ktorý je skratkou Sportverein Werder.


Ako môžete vidieť už na úvodnej fotografii, brankári nemeckého tímu sa predstavia v žlto-čiernej, prípadne ružovej kombinácií. Na prezentovaných dresoch zatiaľ chýba logo partnera, v minulej sezóne ním bola nemecká banka Targobank.


Brémy sú štvornásobným nemeckým majstrom. Z posledného titulu sa tešili v sezóne 2003/04. Ako už bolo spomenuté, minulý ročník skončil Werder až na deviatom mieste ligovej tabuľky so stratou šesť bodov na siedmy Hannover, ktorý si ako posledný nemecký tím vybojoval miestenku v pohárovej Európe.

Aktualizácia 5.9.2012 – Futbalisti Werderu Brémy budú v sezóne 2012/13 robiť reklamu spoločnosti Wiesenhof, ktorá patrí v Nemecku medzi významných producentov hydiny.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok