Dresy FC ViOn Zlaté Moravce 2011/2012

2011/2012 Corgoň liga Legea
Autor: Myso

Tretím corgoňligovým tímom, o ktorého dresoch pre aktuálnu sezónu 2011/2012 si môžete prečítať na tomto blogu, sú Zlaté Moravce. Futbalisti FC ViOn obhajujú minulosezónnu šiestu priečku v dresoch od talianskej spoločnosti Legea.

V Zlatých Moravciach sa pred sezónou rozhodli vymeniť červeno-modré pruhované dresy za tradičnejšie červené. Voľba padla na dresy Legea Varsavia, ktorých dizajn je veľmi decentný. Na zaujímavo tvarovanom výstrihu sa nachádza tenký zlatý prúžok. Uprostred pod výstrihom nájdeme zlatý nápis Legea, pod ktorým nasleduje klubový znak FC ViOn. Partnerom klubu je spoločnosť Viliama Ondrejku, ktorej logo sa objavuje v bielom prevedení na hrudi. Plecia tričiek vypĺňajú nové logá Legea. Tie majú tvar futbalistu, ktorý má rozkročené nohy do tvaru písmena L. Spodná časť červených trenírok obsahuje hrubšie zlaté pruhy, ktoré nájdeme aj na zakončeniach rukávov. Červené tričká a trenírky dopĺňajú červené štulpne s bielymi nápismi Legea.

Náhradné dresy boli predstavené už počas minulej sezóny a majú ešte jednoduchší dizajn ako hlavné. V ich prípade sa na tričkách ani trenírkach nenachádzajú žiadne prúžky ani ďalšie farebné prvky. Pod výstrihom opäť nájdeme nápis Legea v zlatej farbe, ktorý dopĺňajú logá talianskej spoločnosti na rukávoch. Logo spoločnosti ViOn je tentoraz vo farebnom prevedení, podobne ako aj logo ďalšieho hlavného partnera, ktorým je spoločnosť Porotherm. Tá má svoju reklamu umiestnenú na zadnej strane tričiek pod červenými číslami. Na začiatku sezóny dopĺňali futbalisti Zlatých Moraviec biele tričká a biele trenírky štulpňami bielej farby s výrazným červeným pruhom, neskôr boli ale bielo-červené štulpne nahradené čistými bielymi.

Brankári tímu chytajú najčastejšie v dresoch označených ako Legea Arsenal. Modro-biely dres má biely véčkový výstrih, pod ktorým sa nachádza biely nápis Legea, klubový znak a biele logo spoločnosti ViOn. K modrým tričkám nosí Martin Kuciak a jeho náhradníci modré trenírky a modré štulpne. V niekoľkých zápasoch si brankári Zlatých Moraviec zachytali aj v žlto-čiernej kombinácií, ktorá má ale trochu odlišný dizajn ako modro-biely výstroj.

Najväčším klubovým úspechom FC ViOn je zisk Slovenského pohára v roku 2007. Vôbec najmladší klub Corgoň ligy vznikol len v januári 1995, no počas svojej krátkej histórie si už stihol zahrať aj v Pohári UEFA, kde vyradil v prvom predkole sezóny 2007/2008 kazašský FC Almaty, no v ďalšej fáze súťaže už nestačil na ruský FC Zenit Petrohrad.

Nové náhradné dresy
Zlaté Moravce predstavili v priebehu sezóny nové biele náhradné dresy. Hráči ViOnu ich mali prvýkrát oblečené vo štvrťfinále Slovenského pohára v Košiciach, v lige mali dresy premiéru v 13. kole v derby proti Nitre. Dizajn dresov je zhodný s hlavnými červenými, ktoré sú kombinované so zlatou. Náhradné biele dresy majú čierne prvky, tie sú viditeľné na tenkom prúžku výstrihu, logách a nápisoch Legea a rovnako aj čiernych zakončeniach rukávov. Klubový znak je opäť umiestnený uprostred, nad logom spoločnosti majiteľa zlatomoravského klubu. Čísla dresov i písmená menoviek majú rovnaký font ako na predchádzajúcich bielych dresoch, zmenila sa ale ich farba, ktorá je čierna. Logo našej najvyššej súťaži je aj na nových náhradných dresoch umiestnené na pravom rukáve.

Alternatívne kombinácie:

Žltý brankársky dres (11. kolo, Z. Moravce - Trenčín).
Zlaté Moravce oblieka už druhý rok talianska Legea. Vlani FC ViOn prekvapil možno trochu netradičnou kombináciou červeno-modrých pruhovaných dresov doplnených modrými trenírkami a červenými štulpňami. Červeno-modré pruhy sú ale viditeľné v klubovom znaku a tak bolo toto farebné prevedenie pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Pred touto sezónou boli pruhované dresy vymenené za tradičnejšie čisto červené dresy, ktoré sú ale trochu nepochopiteľne doplnené zlatou. Legea ponúka vo svojom katalógu asi najväčší počet dizajnov zo všetkých známejších výrobcov futbalového výstroja a je medzi nimi množstvo v červeno-bielej, či dokonca červeno-modrej farebnej kombinácií, ktorá by Moravciam isto svedčala viac. Nepotešilo ma ani umiestnenie loga Corgoň ligy, ktoré je na pravých rukávoch, zatiaľ čo podľa predpisu by malo byť na ľavých. Ešte horšie to však dopadlo na bielych náhradných dresoch, kde ho niektorí hráči majú vľavo, zatiaľ čo iní napravo. Môžete si to všimnúť na obrázku zachytávajúcom detaily bielych dresov. Toto je bohužiaľ pre mňa čistý amaterizmus, ktorý aj pri ďalších mužstvách výrazne zaváži na mojom celkovom hodnotení. Aspoň, že čísla majú zaujímavý font a menovky sú dobre čitateľné… V celkovom hodnotení to ale na lepší ako priemerný výsledok nestačí.

Ako sa vám páčia dresy Zlatých Moraviec pre sezónu 2011/2012?

Tip: Vyjadrite svoj názor na dresy FC ViOn v diskusii!

9 komentárov k príspevku “Dresy FC ViOn Zlaté Moravce 2011/2012

 1. Tak dresy ViOnu patria podľa mňa k tomu lepšiemu, čo v našej Corgoň lige nájdeme. Aj ja sa prikláňam k názoru, že vlaňajšie domáce dresy boli krajšie, ale tieto červené sú tiež pekné. Páči sa mi kombinácia so zlatou. Hosťovské dresy už nie sú presne moja šálka kávy. Tu by sa mi určite viac páčil nejaký živší model a nie len biele tričko. Tiež nie je zrovna najšťastnejšia zlatá farba a červená by svedčala viac pri nápise Legea. Páči sa mi tiež, že som si pri dresoch nevšimol nejakú veľkú “plachtovitosť”, teda že by boli o niekoľko čísel väčšie ako by svedčalo. Font je tiež veľmi zaujímavý. Najviac sa mi však páčia brankárske dresy, ktoré sú nádherné. S tým logom ligy ma sklamali a tak rozmýšľam medzi 3 a 4 *. Ale dávam im tie 4*.

 2. Ten amaterizmus to si trafil, nechápem ako v najvyššej lige môže klub urobiť takú chybu, že našijú logo corgoň ligy raz na pravo a raz na ľavo, je to spôsobené tým, že na Slovensku si nikto nevážil klubizmus ani za socializmu a niektoré kluby ho nevážia a nepoznajú ani teraz, z dresmi pracujú ľudia ktorých to ani nezaujíma…

 3. Bohužiaľ, je to tak ako píšeš. Tie logá našili opačne asi len hráčom, ktorí hrávajú v Moravciach od tejto sezóny, čiže im pred sezónou pripravovali nové dresy, zatiaľ čo ostatní hrajú pravdepodobne v tých z minula. Pokiaľ sa na to nebude poukazovať, tak asi ťažko sa niečo v tomto zmení. Mne by na mieste Heinekenu záležalo, aby to mali kluby v poriadku… tak ak je raz moja značka Corgoň partnerom ligy, do ktorej dávam svoje peniaze a dohodol som sa so zväzom alebo ÚLK, že kluby budú nosiť logo ligy na ľavom rukáve dresov, tak si občas aj skontrolujem, či to tak je. Však určite je to aj nejako zmluvne podchytené…

  1. Dík za info, typická slovenská choroba – meniť dresy v polovici sezóny… navyše tá tmavomodrá reklama na červenom podklade je dosť zle viditeľná.

   1. ja hlavne nechápem, prečo ich menili, keď už v lete mali nové :-X Navyše tie letné sú oveľa krajšie…

    … inak tá mailová adresa čo si mi dal mi nefunguje. Píše, že neexistuje.

    1. Poslal som ti mail na adresu, ktorú si zadal tu pri komentovaní príspevku. Mne chodia maily na svetdresov@gmail.com normálne, takže neviem, kde môže byť problém.

     Ak by si mal problém poslať e-mail opäť, tak môžeš tie dizajny aj niekde uploadnúť (napr. ulozto.sk) a pošli len odkaz na súbor niekde sem do komentárov 😉

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok