Hlavné a náhradné dresy FC Barcelona 2011/2012

2011/2012 Nike Primera Division
Autor: Myso

Včera večer o 22:00 boli oficiálne predstavené nové dresy FC Barcelona. Katalánsky veľkoklub bude aj v sezóne 2011/2012 obliekať americká spoločnosť Nike.

Nové dresy sú prevažne modré doplnené o tmavočervené pruhy, ktorých je väčší počet ako na dresoch pre končiacu sa sezónu 2010/2011. Pruhy sú vo vrchnej časti dresu širšie, zatiaľ čo v spodnej časti užšie. Pod okrúhlym výstrihom sa nachádza v pravej časti žlté logo spoločnosti Nike a na opačnej strane znak FC Barcelona. Logo nového partnera klubu, ktorým je organizácia Qatar Foundation, je umiestnené uprostred.

Logo doterajšieho hlavného partnera Barcelony, ktorým je detský fond OSN, bolo premiestnené na zadnú časť dresu a bude umiestnené pod číslami hráčov. Nad nimi sa nachádzajú žlté menovky, nad ktorými nájdeme katalánsku vlajku doplnenú o skratku klubu FCB v žltej farbe. V zápasoch španielskej ligy budú nosiť hráči Barcelony na pravom rukáve logo LFP. Pruhované tričká budú v budúcej sezóne doplnené modrými trenírkami s červeným prúžkom na boku a modrými štulpňami so žltými logami spoločnosti Nike.

Predstavovanie nových dresov sprevádza aj video, v ktorom sa o svojom vzťahu k Barcelone i jej novému výstroju vyjadrujú kapitán klubu Carles Puyol, útočník Pedro Rodríguez a hráč B-tímu Thiago Alcantara. „Barcelona je pre mňa najlepšia. Znamená pre mňa viac ako len klub. Každý jeden zápas je pre mňa ako sen. Naši fanúšikovia sú stále s nami a podporujú nás celý čas.“ hovorí Puyol. Thiago ho dopĺňa so slovami: „Chceme vyhrať všetko. Už keď som bol mladý, bolo mojim veľkým snom byť súčasťou prvého tímu Barcy.“

Spolu s hlavnými pruhovanými dresmi boli predstavené aj náhradné, ktoré budú vôbec po prvýkrát v histórii Barcelony v čiernej farbe. Čisto čierne dresy sú doplnené tmavošedými prúžkami umiestnenými pozdĺž rukávov. Vo vnútri výstrihu sa nachádza vyšité klubové heslo „Tots units fem forca,“ ktoré je aj súčasťou hymny katalánskeho veľkoklubu a môžeme ho preložiť ako „Spolu sme silnejší.“

Už 21-násobný španielsky majster bude bojovať tento rok ešte o jednu cennú trofej. 28. mája nastúpi Barcelona vo Wembley proti Manchestru United a bude tak bojovať o svoj štvrtý titul v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži. Doterajšie tri prvenstvá zaznamenal klub v rokoch 1992, 2006 a 2009.

2 komentáre k príspevku “Hlavné a náhradné dresy FC Barcelona 2011/2012

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok