Fortuna liga 2021/2022

Aktualizované 9.11.2021 – nové hlavné dresy DAC Dunajská Streda

Už dnes štartuje 29. ročník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Tá nesie už ôsmu sezónu názov Fortuna liga a Svet dresov vám pri jej začiatku tradične prináša predstavenie dresov všetkých dvanástich účastníkov. Narozdiel od minulej sezóny máme aj nováčika. FC Nitra nahradí premiérovo medzi slovenskou elitou Tatran Liptovský Mikuláš.


ŠK SLOVAN BRATISLAVA

Úradujúci majster predstavil nové dresy v každej z troch predchádzajúcich sezón, no zdá sa že ročník 2021/22 odohrajú Belasí v rovnakých súpravách, v akých získali svoj jedenásty ligový titul v modernej histórii. Zverencov Vladimír Weissa st. sme už v zápasoch predkola Ligy majstrov videli v známom belasom i tmavomodrom oblečení, ktoré budú mať s veľkou pravdepodobnosťou aj v ligových zápasoch.

Aktualizácia 28.7.2021v odvetnom zápase 2. kvalifikačného kola Ligy majstrov sa predstavil Slovan v Berne v nových bielych dresoch s diagonálnymi pruhmi. Na hrudi je tentokrát viditeľné logo spoločnosti Grafobal, ktoré je na belasých a tmavomodrých dresoch umiestnené vzadu pod číslami. Bratislavský klub vypadol so švajčiarskym majstrom po tesnej prehre 2:3.

Aktualizácia 10.8.2021 – v stretnutiach Európskej ligy UEFA proti gibraltárskemu Lincolnu Red Imps sa na biele dresy Slovana vrátilo logo spoločnosti Niké. Emblém partnera Grafobal sa presunul dozadu pod čísla. V prvom zápase nastúpili Belasí v málo vídanej kombinácii s tmavomodrými trenírkami, odvetu už odohrali opäť kompletne v bielom.

📸 skslovan.com, facebook.com/SKSlovanBratislava1919 a SITA


DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA

Na Žitnom ostrove v polovici júla predstavili nový znak. Napriek očakávaniam, že k nemu pribudnú aj nové dresy to zatiaľ vyzerá tak, že DAC bude pokračovať v oblečení z minulého ročníka. Na ňom mal vo štvrtkovom pohárovom stretnutí na pôde Partizána Belehrad vynovený len svoj emblém. Úvodné kolo odohrá vicemajster na ihrisku Michaloviec, kde by sa mal predstaviť v náhradných dresoch.

Aktualizácia 25.7.2021 – v 1. kole sa na pôde Michaloviec predstavili hráči DAC 1904 v nových tmavomodrých dresoch. Jedná sa o katalógový dizajn Macron Tureis Eco. Nové oblečenie pokrstil minuloročný vicemajster jasnou prehrou 1:4.

Aktualizácia 9.11.2021 – na Žitnom ostrove využili reprezentačnú prestávku na predstavenie nových žlto-modrých dresov. Jedná sa o rovnaký katalógový model, v akom je vyhotovené aj tmavomodré oblečenie. Dres s označením Macron Tureis Eco je unikátny svojou výrobou, keďže je vytvorený z recyklovaných plastov. Taliansky výrobca sa tak v tomto smere zaraďuje k ďalším spoločnostiam, ktoré dbajú o ochranu životného prostredia. Športové oblečenie z recyklovaných materiálov už dlhšiu dobu vyrábajú aj giganti Nike a Adidas. V dresoch s novým dizajnom budú okrem A-tímu Dunajskej Stredy nastupovať aj mládežnícke výbery a taktiež ženské družstvá. Očakáva sa, že tím zo Žitného ostrova sa v novom oblečení predstaví hneď po reprezentačnej pauze, v sobotu 20.11. v domácom stretnutí proti Senici.

📸 facebook.com/fcdac


FC SPARTAK TRNAVA

V Trnave predstavili nové dresy so sloganom „Vytvorené pre trnavský štýl hry.” Spartak po dlhšom čase upustil od svojho tradičného prevedenia s rovnocennými pruhmi a po prvýkrát v histórii samostatnej slovenskej súťaže bude na domácom trávniku nastupovať v kombinácii čiernych tričiek, červených trenírok a čiernych štulpní. Nová súprava pribudla aj pre zápasy na ihriskách súperov. Bílí Andelé budú robiť v novej sezóne reklamu stávkovej spoločnosti Tipsport.

📸 fcspartaktrnava.com a facebook.com/SpartakTrnava


MŠK ŽILINA

Šošoni sa rozhodli pokračovať v žltých dresoch z minulej sezóny, na ktoré však pribudol nový font pre čísla a menovky. Novinkou sú náhradné zelené dresy, ktoré nesú katalógové označenie Nike Park Derby III a svojim prevedením kopírujú žilinské klubové farby. Na tie sú pod Dubňom tradične hrdí, vynovené dresy uviedli so sloganom: „Žltozelená je našou pýchou, tradíciou a identitou.“

📸 mskzilina.sk


FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE

V Zlatých Moravciach pokračujú v úspešnej spolupráci s talianskou spoločnosťou Erreà, ktorá ViOnu pripravila ďalšie unikátne dresy. Tie sú ušité presne podľa zadania predstaviteľov klubu od Žitavy a taktiež sú na nich použité najnovšie moderné materiály. Zverenci Ľuboša Benkovského sa budú doma predstavovať v tradičnom bielom oblečení s výrazným modro-červeným pruhom, proti bielym protivníkom si zahrajú v modrom.

📸 facebook.com/fcvion, Erreà Slovensko a TASR


AS TRENČÍN

Pod hradom Matúša Čáka začali ešte v zime spolupracovať s talianskou spoločnosťou Macron. Tá počas leta pripravila trenčianskym futbalistom oblečenie ušité presne na mieru. Dizajnéri do neho zakomponovali nápis z trenčianskej hradnej skaly, či mestský erb. Okrem tradičnej bielo-červenej kombinácie nájdeme na tričkách aj zlatú. Nové súpravy budú mať futbalisti AS dlhšie ako len v nadchádzajúcej sezóne 2021/22. Na súperových ihriskách sa budú naďalej predstavovať v červenom modeli Kimah z aktuálneho katalógu talianskeho dodávateľa. V Trenčíne zmenili po troch rokoch partnera. Stávkovú spoločnosť Orion Tip strieda konkurenčný Tipsport.

📸 facebook.com/astrencin, instagram.com/astrencin, shop.astrencin.sk a TASR


ŠKF SEREĎ

Sereď sa aj vo štvrtom ročníku medzi slovenskou elitou predstaví v oblečení od americkej spoločnosti Nike. Siedmy tím uplynulej sezóny Fortuna ligy siahol opäť po pruhovanom dizajne, ktorého najnovšiu verziu nájdeme v katalógu pod označením Striped Division IV. Pokiaľ to bude vyžadovať oblečenie súpera, Sereď môže na zápasy nastúpiť aj v čisto bielych alebo čisto červených súpravách. Alternatívne dresy majú katalógové označenie Legend a ich bielu verziu si už Seredčania obliekali aj v ročníku 2019/20, počas ktorého ešte klub spolupracoval s očnou klinikou iClinic.

Aktualizácia 4.10.2021 – V 10. kole sa Sereď predstavila v upravených dresoch. Ešte v piatok oznámil klub začiatok spolupráce so stávkovou spoločnosťou Orion Tip, ktorá v nedávnej minulosti sponzorovala futbalistov AS Trenčín. „Sme veľmi radi, že máme príležitosť spolupracovať s takým silným partnerom, akým je stávková spoločnosť ORION TIP. Zároveň sme veľmi hrdí na to, že sa takáto silná značka spája s našim klubom. Je to pre nás určitá zodpovednosť, aby sme reprezentovali po všetkých stránkach túto významnú spoluprácu tak, aby bola úspešná pre obe strany. Pevne veríme, že je to začiatok úspešnej éry v našom klube,” povedal pri príležitosti oznámenia novej spolupráce generálny manažér klubu Marián Černý.

📸 facebook.com/seredskyskf, skfseredfutbal.sk a dac1904.sk


MFK RUŽOMBEROK

Pod Čebraťom sa rozhodli po dvoch sezónach vymeniť svoje hlavné oranžové oblečenie. Nové dresy by mali byť opäť pripravené v aplikácii miTeam od nemeckej spoločnosti Adidas. Očakáva sa, že na súperových ihriskách budú Liptáci pokračovať v súpravách vo farbe mesta – bielom oblečení doplnenom červenými a žltými detailmi. Náhradné dresy boli viditeľné aj na predsezónnej tlačovej konferencii.

Aktualizácia 25.7.2021 – A náhradné biele dresy mali Ružomberčania napokon aj v 1. kole, kedy doma remizovali so Senicou 0:0.

Aktualizácia 27.8.2021 – hoci podľa informácii od marketingového riaditeľa klubu Milana Bezáka ml. mali byť nové oranžové dresy k dispozícií až v septembri, napokon si svoju zápasovú premiéru odbijú ešte v auguste. V sobotňajšom 6. kole sa Ružomberok predstaví proti Michalovciam v nových oranžových dresoch vytvorených v aplikácii miTeam. Na Liptove si vybrali najnovší dizajnový model mi Competition 21, ktorý doplnili čiernou textúrou s diagonálnymi prúžkami. Novinkou je logo partnera Tauris Group, ktoré vymenilo Maestro. Emblém Mondi SCP sa presúva na pravý rukáv a Ružomberčania budú mať po dlhšom čase klubový znak opäť na ľavej strane. Trenírky a štulpne zostávajú v nezmenenom čierno-oranžovom prevedení.

📸 facebook.com/MFKRuzomberok


FK POHRONIE ŽIAR NAD HRONOM DOLNÁ ŽDAŇA

Pohronie sa rozhodlo pokračovať v žltých a modrých dresoch značky Erreà, ktoré mu boli pripravené na mieru pred štartom minulého ročníka. Novinkou ale budú tretie súpravy, ktoré nahradia limitovanú edíciu čierneho oblečenia Pohronské osy. Ich predstavenie je naplánované na najbližšie týždne. V Žiari nad Hronom sa s ním nemusia zatiaľ ponáhľať, keďže prvý zápas proti žlto-modrému tímu odohrajú na súperovom ihrisku až v závere októbra v Michalovciach.

📸 facebook.com/FkPohronie

Aktualizácia 26.7.2021 Pri tíme zo Žiaru nad Hronom napokon jedna malá zmena. Na modrých trenírkach je už prítomný žltý prúžok.

Aktualizácia 30.10.2021 – Pohronie si s predstavovaním naozaj počkalo až na spomínaný duel proti Michalovciam. V piatok 29.10.2021 boli oficiálne uvedené nové tretie ružové dresy, ktoré zažijú zápasovú premiéru práve v stretnutí 13. kola na ihrisku zástupcu z východného Slovenska.

📸 Lukáš Grinaj / spartaktrnava.com, facebook.com/FKPohronie, instagram.com/fk_pohronie


MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

Druhým z tímov, ktorý počas letnej prestávky zmenil svoj klubový znak sú Michalovce. Na klubové logo sa vracia drak, ktorý bol spätý s jediným zástupcom z východného Slovenska aj v minulosti. Na Zemplíne zmenili dresy počas jarnej časti a budú v nich pokračovať aj v novom ročníku. Jedinou novinkou je práve aktualizovaný klubový znak.

📸 facebook.com/MFKZemplinMichalovce


FK SENICA

Na Záhorí oslavujú tento rok 100. výročie založenia klubu. Po úspešnej baráži proti druholigovej Banskej Bystrici si Seničania zachovali prvoligovú príslušnosť aj pre ročník 2021/22. Prvýkrát v histórií našej najvyššej súťaže v ňom však už nevybehnú na trávnik v dresoch dánskej spoločnosti Hummel. Svojho dlhoročného technického partnera nahradili nemeckým Adidasom, ktorý im pripravil modré a biele katalógové dresy s označením Entrada 18. Brankári si zachytajú v rovnakom modeli v žltej farbe. Partnerom Záhorákov zostáva naďalej spoločnosť Komplexx Group.

Aktualizácia 10.9.2021 – trochu nečakane po 6. kolách predstavila nové dresy FK Senica. Klub začína spoluprácu so spoločnosťou SportFotbal, ktorá mu pomohla pripraviť nové oblečenie v aplikácii miTeam. Na nové modro-červené a bielo-červené súpravy pribudlo aj viacero noviniek. Na hrudi si môžeme všimnúť logo Zoznam.sk, pravý rukáv vypĺňa emblém SportFotbal a na trenírkach nad číslami nájdeme portál Športky.sk. Ďalej sú to malé klubové znaky na číslach a slovenský znak spolu s nápisom FK Senica umiestnený za zadnej strane pod výstrihom. Nové oblečenie dostali aj brankári, ktorí si zachytajú v zelenom. Dresy budú mať premiéru v sobotňajšom zápase 7. kola proti Pohroniu.

📸 facebook.com/fksenicaofficial


MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Víťaz minulého ročníka druhej ligy sa stáva 29. klubom medzi slovenskou elitou. Liptáci budú hrávať svoje domáce stretnutia v Poprade a nastúpia v nich v dresoch talianskej značky Sportika, ktorá klub oblieka posledné roky. Nováčik sa pre aktuálny ročník rozhodol pre biele dresy Berlino s červeno-čiernym véčkovým pruhom a červené oblečenie Cordoba charakteristické diagonálnymi pásikmi. Brankári si zachytajú v belasých a žltých dresoch Twister.

📸 facebook.com/mfktatran


História aktualizácií:

 • 9.11.2021 – nové hlavné dresy Dunajskej Stredy
 • 30.10.2021 – tretie dresy FK Pohronie
 • 4.10.2021 – nový partner ŠKF Sereď
 • 10.9.2021 – nové dresy FK Senica
 • 27.8.2021 – oranžové dresy MFK Ružomberok
 • 28.7.2021 – biele dresy ŠK Slovan Bratislava
 • 26.7.2021 – zmena na oblečení FK Pohronie
 • 25.7.2021 – nové náhradné dresy Dunajskej Stredy
 • 24.7.2021 – doplnené fotografie zo zápasov 1. kola
 • 23.7.2021 – vytvorená stránka pre sezónu 2021/2022

3 komentáre k príspevku “Fortuna liga 2021/2022

 1. inac preco vo vione, maju logo vion vzdy naopak?…. ked sa hodi sikmo, ako terat, tak ho daju rovno a ked rovno, tak ho capnu nasikmo

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok