Fortuna liga 2019/2020

Aktualizované 21.6.2020 – Trenčín bez sponzora na dresoch

V sobotu 20. júla 2019 odštartoval už v poradí 27. ročník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, ktorá aj v novej sezóne nesie názov Fortuna liga. Svet dresov vám na tejto stránke prináša prehľad oblečenia jej všetkých dvanástich účastníkov.


ŠK Slovan Bratislava

Úradujúci majster avizoval už počas stretnutia o Pohár Ferdinanda Daučíka, že nové dresy predstaví ešte pred začiatkom sezóny 2019/20. Tá pre belasých štartuje už v stredu 10.7., kedy nastúpia na svoj prvý zápas v predkole Ligy majstrov. Dresy boli oficiálne predstavené v pondelok 8.7.

Špeciálna edícia dresov je venovaná stému výročiu založenia klubu a taktiež aj 50. výročiu najväčšieho klubového úspechu, ktorým je zisk Pohára víťazov pohárov z roku 1969. Legendárny slovenský komentátor Gabo Zelenay vtedy v prenose označil hráčov Slovana ako „bielych jastrabov z Tehelného poľa bratislavského,“ čo v modernej ére 9-násobného slovenského majstra inšpirovalo k zmene farby hlavných dresov, ktoré sú biele. Doplnené sú tradičnou klubovou belasou a spomínané okrúhle výročia symbolizuje použitie zlatej farby.

V bielych dresoch plánujú hráči Slovana nastupovať výhradne na domáce stretnutia na Tehelnom poli, na ihriskách súperov sa predstavia v tmavomodrom oblečení, ktoré je taktiež doplnené belasými a zlatými prvkami. Novinkou je aj logo Bieleho jastraba, ktoré je umiestnené na pravej strane hrude. V budúcnosti bude logo súčasťou Siene slávy a vo forme plakety ho dostane každá klubová legenda. Hlavné biele dresy budú používané len počas nasledujúceho ročníka, aby sa tak zvýraznil ich historický odkaz.

Partnerom klubu zostáva naďalej spoločnosť Grafobal, ktorej logo je na dresoch vyhotovené v zlatej farbe. Podobne je to v prípade bielych dresov aj s menovkami a číslami. Naopak, tmavomodré dresy majú čísla a menovky v belasej farbe.

Nové dresy dostali k dispozícií aj brankári, ktorí sa predstavia v čiernej verzii aktuálneho brankárskeho modelu AdiPro 19.

Brankári Slovana si obliekajú aj oranžovú verziu dresu AdiPro 19.

A Slovan hráva naďalej aj belaso-bielych pruhovaných dresoch, ktoré predstavil tento rok pred jarnou časťou. Z tričiek už zmizol nápis Tehelné pole, ktorý je nahradený menovkami hráčov. Tie sa tak opäť vrátili nad čísla. Na oblečení inak chýbalo logo Bieli jastrabi a aj brankár Dominik Greif odchytal zápas v zelenom oblečení z minulej sezóny.

V stretnutí 1. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA sa futbalisti Slovana predstavili v bielych dresoch s tmavomodrými číslami a menovkami. V zápase, v ktorom ich na pôvodne uzavretom štadióne povzbudzovali len diváci mladší ako 14 rokov, zvíťazili nad tureckým Besiktasom 4:2 dvomi gólmi z nadstaveného času. Ako spomenul v komentári AndrejBB, na dresoch chýbalo aj logo Bieli Jastrabi a takisto aj emblém partnera Grafobal bol v pôvodnom čierno-červenom prevedení.


FC DAC 1904 Dunajská Streda

DAC predstavil nové oblečenie od spoločnosti Macron prostredníctvom videa na YouTube. Jedná sa o katalógový model Campus. Dres je už k dispozícii aj v oficiálnom klubovom e-shope. Tentokrát tričkám dominuje žltá farba, trenírky a štulpne zostávajú v modrej.

A v priebehu sezóny sme sa dočkali aj predstavenia náhradných dresov. Tie sú opäť čierne, ale tentokrát sú oživené šedými pruhmi. V tomto prípade ide o katalógový model Alphard. Hráči DAC si ich premiérovo obliekli v stretnutí 13. kola v Žiari nad Hronom proti domácemu FC Pohronie.


MFK Ružomberok

Tretí tím uplynulého ročníka bude naďalej obliekať nemecká spoločnosť Adidas. Futbalisti Ružomberka budú mať k dispozícií nové dresy, ktoré ale budú predstavené až v priebehu sezóny. V prvých dvoch kolách sa hráči liptovského klubu predstavili v oranžových dresoch známych z minulých sezón.

Nové dresy pre Ružomberok sú už realitou. Ako prví ich otestovali hráči B-tímu, ktorý momentálne pôsobí v druhej lige, prvé mužstvo MFK si ich oblieklo v sobotňajšom stretnutí 3. kola Fortuna ligy proti Pohroniu. Liptáci zvolili opäť oblečenie vytvorené prostredníctvom aplikácie miTeam, v ktorej si vybrali oranžovo-čierny model mi Tiro 17. Prednú stranu vypĺňajú horizontálne prúžky v tmavšom odtieni oranžovej farby. Trenírky a štulpne zostávajú čierne, doplnené trojicou oranžových pásikov.

Poznáme už aj vzhľad nových náhradných dresov. V nich sa v piatok 2. augusta v druhej najvyššej súťaži predstavil ružomberský B-tím na pôde Banskej Bystrice. Opäť sa jedná o model mi Tiro 17 a podobne ako v nedávnej minulosti sú v kombinácii s bielou využité farby mesta Ružomberok. Prúžky po bokoch sú podobne ako aj výstrih červené, prednú stranu ale vypĺňajú jemné diagonálne pásiky v žltej farbe. K bielym tričkám mali hráči B-tímu oblečené biele trenírky a štulpne s červenými prúžkami. Nový biely dres bolo vidno aj na tlačovej konferencii po stretnutí Ružomberok – Pohronie (0:1), kde v ňom bola oblečená figurína, futbalisti A-tímu ho mali prvýkrát na sebe v zápase Slovenského pohára proti OŠK Švošov.


MŠK Žilina

Šošoni zostávajú pri americkej spoločnosti Nike a na základe informácií od marketingového manažéra Juraja Vitka mali byť nové dresy predstavené na tlačovej konferencii pred štartom sezóny 2019/20. To sa žiaľ nestalo, takže na prípadné nové oblečenie žlto-zelených si budeme musieť počkať asi až do ligových súbojov…

V 1. kole v Michalovciach sa Žilina predstavila v čiernych dresoch známych z minulej sezóny.

Podľa informácii zilina1908 zostávajú Žilinčania nakoniec bez zmeny dresov, a aj doma by sa mali naďalej predstavovať vo voltovom a žlto-zelenom oblečení známom z minulej sezóny.

A za pravdu mu dal aj prvý domáci zápas, v ktorom v 2. kole hostila Žilina trnavský Spartak vo voltových dresoch z minulého ročníka.

V 1. kole po obnovení súťaže sa Žilina doma proti Trnave predstavila aj v známych žltých dresoch, ktoré sú kombinované so zelenými trenírkami. Šošoni sa tešili z víťazstva 2:1.


MFK Zemplín Michalovce

Klub informácie o dresoch neposkytol. V minulej sezóne hrávali hráči Michaloviec v oblečení značky Adidas.

A tejto nemeckej spoločnosti zostávajú verní na Zemplíne aj pre ročník 2019/20. Druhú sezónu po sebe nosia tréningovú verziu Adidas Condivo 18.

V 5. kole sa Michalovce na trávniku Dunajskej Stredy predstavili v bielom oblečení Adidas Tabela 18. Klubu zo Zemplína sa podarilo zvoliť aj správnu farbu trenírok (na jar si museli požičiavať od DAC-u čierne), ktoré boli biele a kontrastovali tak s domácimi modrými.


ŠKF iClinic Sereď

Klub informácie o dresoch neposkytol. V minulej sezóny mali hráči Serede oblečenie značky Nike.

A v dresoch Nike pokračujú hráči zo Serede aj tento rok. Budú hrávať v bielych dresoch s dizajnovým označením Nike Legend, ktoré sú doplnené červenými detailmi. Na tímovej fotografii je časť tímu oblečená aj v čiernych dresoch Nike Acadamy. Tie sú síce v katalógu amerického výrobcu vedené ako tréningové, čo ale nevylučuje ich prípadné použitie v zápasoch (v tréningovej verzii dresov Adidas hrávajú napr. Michalovce, v minulosti aj Ružomberok alebo Banská Bystrica). Momentálne je ale otázne, či budú tieto dresy používané ako druhá sada. V predchádzajúcom ročníku mali hráči ŠKF iClinic náhradné oblečenie v červenej a žltej farbe.

Sereď má taktiež aj nové červené dresy. Ich dizajnové označenie je Vapor Knit II a prvýkrát ich hráči ŠKF použili v domácom stretnutí 2. kola proti Senici (2:1).


FC Spartak Trnava

Trnava predstavuje svoje nové posily v starom modeli Adidas Striped 15. Nad klubovým znakom pribudlo šesť žltých hviezdičiek za päť federálnych titulov a jediný slovenský (2018). Klub na otázky ohľadom dresov neodpovedal.

Vo štvrtok 4. júla bolo oznámené, že Spartak bude na oblečení propagovať charitatívnu organizáciu Dobrý Anjel. Jej logo mali trnavskí futbalisti aj na čiernych dresoch Adidas Condivo 18, v ktorých sa predstavili v súboji o Československý Superpohár proti Slavii Praha (0:3). Oproti minulej sezóne prešiel okrem loga sponzora zmenou aj klubový znak, ktorý je už opäť farebný, no naďalej ostal bez hviezdičiek. Nové oblečenie dostali k dispozícii brankári, jednotka tímu Dobrivoj Rusov sa predstavil v zlatej verzii najnovšieho modelu AdiPro 19.

Spartak pokračuje v červeno-čiernych dresoch Adidas Striped 15, ktoré tak má už piatu sezónu. Na hrudi došlo k zmene partnera, keď logo PN Invest nahradila aj tu charitatívna organizácia Dobrý Anjel. Brankár Dobrivoj Rusov má okrem zlatého dresu AdiPro19 k dispozícií aj jeho bledozelenú verziu.

A podľa očakávania používa Trnava aj biele dresy. Jedná sa o model Condivo 18, ktoré hráči Spartaka predstavili v predchádzajúcom ročníku. Na hrudi majú aj na tomto oblečení nápis #Dobrý Anjel.

V 11. kole nastúpili hráči Trnavy v domácom stretnutí proti Dunajskej Strede (1:2) v špeciálnej edícii dresov. Na pruhovaných tričkách mali doplnený dátum a miesto stretnutia, takisto aj názvy obidvoch klubov. Dresy po stretnutí putujú do dražby, výťažok z nej bude venovaný na charitatívne účely.

A Spartak po špeciálnej edícii dresov 11. októbra predstavil po veľmi dlhom čase nové oblečenie. To je už vytvorené v aplikácii miTeam od nemeckej spoločnosti Adidas, zmeny sa dočkal aj font čísiel a nad znak pribudlo šesť žltých hviezdičiek, ktoré symbolizujú poltucet majstrovských titulov.

A po nových pruhovaných dresoch predstavili Trnavčania aj nové náhradné. Tie sú opäť biele a jedná sa o katalógový model Adidas Condivo 20. Na hrudi opäť nechýba reklama na charitatívnu organizáciu Dobrý Anjel, nad klubovým znakom nájdeme šesť hviezdičiek, ktoré symbolizujú počet získaných majstrovských titulov.

Tretie jarné kolo prinieslo opäť nové dresy Trnavy. Tentoraz sú však len jednorázovou záležitosťou a jedná sa o upravenú verziu predchádzajúceho bieleho oblečenia s dizajnovým označením Condivo 18. Na hruď pribudli anjelské krídla s nápisom ST pomáha. Dresy po víťaznom stretnutí proti Zlatým Moravciam (2:1) putujú do dražby, ktorej výťažok bude venovaný Riškovi a ďalším deťom, ktoré potrebujú pomôcť v ich ťažkej situácii poznačenej vážnou chorobou.


FK Senica

Seničanov dlhodobo oblieka dánska spoločnosť Hummel. V prípravných stretnutiach sa predstavili v staršej zeleno-modrej sade, čo by mohlo naznačovať, že k zmene dresov nepríde, čo na 99% potvrdil aj mediálny manažér klubu Igor Tabiš.

Senica svoje staré červené dresy prezentovala aj na predsezónnej tlačovej konferencii.

A podľa očakávania ich mali oblečené aj v 1. kole proti Trenčínu. Z tričiek už ale zmizla malá reklama na športový e-shop Energysport.sk, ktorú mali predtým umiestnenú pod logom dodávateľa Hummel.

Po obnovení našej najvyššej súťaže sa Seničania predstavili v dresoch s logom partnera Komplexx Group SK. Spoločnosť sa zaoberá stavebnou činnosťou, spracovaním odpadu, obchodom s komoditami a správou nehnuteľností. Senica v upravených dresoch remizovala so Sereďou 1:1.


FC ViOn Zlaté Moravce

ViOn predstavil dresy už v priebehu júna a opäť sa jedná o oblečenie z dielne talianskej spoločnosti Erreà ušité klubu priamo na mieru. Inšpiráciou sa opäť stali dresy AC Parma charakteristické výrazným krížom na prednej strane. Futbalisti Zlatých Moraviec sa v ročníku 2019/20 predstavia v bielych a čiernych dresoch.

Klub zverejnil už aj foto nových čiernych dresov:

A na tímovom fotení bolo vidno aj biele dresy:

Biele dresy mali premiéru v 1. kole proti Dunajskej Strede, v 2. kole v Nitre hrali hráči ViOnu v čiernom.


FC Nitra

V príprave sa predstavujú hráči Nitry v dresoch Jako z minulej sezóny, na ktorých majú aj menovky. Klub spod Zobora zostáva pri tejto nemeckej značke aj v sezóne 2019/20, pruhované bielo-belasé dresy už ale budú minulosťou. Deviaty tím uplynulej sezóny bude mať nové biele dresy, ktoré bude kombinovať naďalej s modrou verziou Jako Celtic 2.0.

Avizované biele dresy sú realitou! V druhom kole nastúpili hráči Nitry proti Zlatým Moravciam v bielej verzii katalógového modelu Jako Striker 2.0.

A k myšlienke AS Trenčín pripomenúť si 75. výročie SNP sa pridáva aj FC Nitra. Takisto aj domáci budú mať v zápase 7. kola špeciálne dresy, ktoré rovnako po zápase poputujú do dražby.

A takto dresy vyzerali priamo v zápase, ktorý sa skončil zmierlivou remízou 2:2:

Jar 2020

Zdá sa, že dlhoročné partnerstvo medzi Nitrou a nemeckou spoločnosť Jako je na konci. Na tlačovej konferencii pred začiatkom jarnej časti sezóny 2019/20 boli vidieť na reklamnom paneli emblémy spoločnosti Adidas a takisto boli predstavené nové dresy s katalógovým označením Adidas Regista 20.


AS Trenčín

Trenčín oblieka nemecká spoločnosť Adidas. Klub zvykne svoje nové oblečenie predstavovať na tlačovej konferencii pred začiatkom sezóny. Na otázku, či tomu tak bude aj toto leto, zástupcovia AS neodpovedali. V prípravnom stretnutí proti Slovácku hrali trenčianski futbalisti v modeli Mi Tiro 17 z aplikácie miTeam. Tieto dresy nosili aj počas sezóny 2017/18, vtedy ale na nich nemali farebný klubový znak (bol vyšívaný červeno-biely) a partnerom klubu ešte v tom čase nebola stávková spoločnosť Orion Tip.

Trenčín napokon dresy nezmenil a v 1. kole nastúpil opäť v bielo-červenej verzii oblečenia Adidas Regista.

A v pohárovom stretnutí sa na pôde Tisovca predstavil aj v červených dresoch z minulého ročníka.

K sympatickému kroku sa odhodlali v Trenčíne. Futbalový klub AS si pripomenie 75. výročie Slovenského národného povstania špeciálnou edíciou dresov. Predstaví sa v nich v nedeľňajšom stretnutí proti FC Nitra. Podľa informácii z klubového webu grafika na dresoch pripomína august 1944, kedy SNP vypuklo. Na pozadí je text rozkazu, ktorý vydal podplukovník generálneho štábu Ján Golian posádkam slovenskej armády. Rozkaz so šifrou „začnite s vysťahovaním“ znamenal, aby slovenský ľud začal klásť odpor nemeckým okupačným silám. Práve to bol signál na začiatok Slovenského národného povstania.

Dresy pôjdu po stretnutí do dražby, ktorej výťažok poputuje na obnovu Pamätníka umučených v trenčianskom lesoparku Brezina. Ten je venovaný 69 obetiam fašizmu, ktoré na týchto miestach popravili Nemci v období od októbra 1944 do apríla 1945. Jedná sa o rovnaký katalógový model, aký Trenčania používajú v posledných dvoch sezónach. Myšlienka je sympatická aj v súvislosti s minulosťou trenčianskeho futbalu, ktorý bol ešte pred pár rokmi spojený s armádnou značkou Ozeta Dukla.

A foto priamo zo zápasu:

V 2. kole nadstavbovej časti sa 20. júna predstavil Trenčín na ihrisku Zlatých Moraviec v dresoch bez doterajšieho sponzora Orion Tip. Ten však naďalej figuruje na klubovej webstránke medzi partnermi. Futbalisti AS zvíťazili v stretnutí 3:2.


FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

Nováčik našej najvyššej súťaže bude pokračovať v oblečení z dielne talianskej spoločnosti Errea. Podľa informácií od slovenského distribútora budú mať hráči FK Pohronie rovnaké dresy ako v minulej sezóne, pribudne im ale nová čierna sada.

Čiernu sadu uvidíme pravdepodobne až v samotnej lige, na tlačovej konferencii boli prítomné len žlté a modré dresy známe z minulých sezón.

Predstavenie novej čiernej sady si zástupcovia pohronského klubu nechali na 25. júl. Nové čierne dresy sú vydané v limitovanej edícií, hráči FK ich budú mať k dispozícii len túto sezónu a dostali pomenovanie “Čierne osy”. Dresy budú na konci sezóny zaradené do dražby a výťažok z nej bude použitý na charitatívne účely. V novom oblečení sa hráči zo Žiaru nad Hronom predstavia už v najbližšom kole na ihrisku Dunajskej Stredy.

Nové dresy dostali aj brankári, ktorí si zachytajú v bledošedej kombinácii.


História aktualizácií

 • 10.7.2019 – nové dresy Dunajskej Stredy
 • 11.7.2019 – informácie o dresoch Nitry
 • 11.7.2019 – fotky pruhovaných dresov Trnavy
 • 13.7.2019 – informácie o dresoch Senice
 • 19.7.2019 – doplnené foto dresov Zlatých Moraviec
 • 19.7.2019 – nové dresy Serede
 • 21.7.2019 – doplnené informácie po 1. kole
 • 25.7.2019 – tretie dresy FK Pohronie
 • 27.7.2019 – nové dresy Nitry a Serede
 • 29.7.2019 – doplnené informácie po 2. kole
 • 4.8.2019 – doplnené informácie po 3. kole
 • 15.8.2019 – doplnené informácie po pohárových stretnutiach
 • 19.8.2019 – biele dresy Michaloviec
 • 29.8.2019 – dresy AS Trenčín k 75. výročiu SNP
 • 30.8.2019 – dresy FC Nitra k 75. výročiu SNP
 • 2.9.2019 – doplnené foto zo zápasu Trenčín – Nitra
 • 25.9.2019 – tmavomodré čísla na bielych dresoch Slovana z EL UEFA
 • 7.10.2019 – špeciálna edícia dresov Trnavy
 • 11.10.2019 – nové dresy Trnavy
 • 26.10.2019 – nové náhradné dresy Dunajskej Stredy
 • 14.2.2020 – nové dresy Nitry
 • 24.2.2020 – nové dresy Trnavy
 • 1.3.2020 – špeciálna edícia dresov Trnavy
 • 7.6.2020 – upresnené názvy katalógových dresov Dunajskej Stredy
 • 13.6.2020 – nový sponzor na dresoch Senice
 • 21.6.2020 – Trenčín bez sponzora na dresoch

Zdroj fotografií: webové stránky klubov, dnes24.sk, Facebook, Instagram, huste.tv a TASR.

Za pomoc pri príprave stránky ďakujem Branislavovi z futbalshop.sk, Mariánovi z Macron Shopu a ochotným zástupcom klubov MŠK Žilina, MFK Ružomberok, FC Nitra a FK Senica.

194 komentárov k príspevku “Fortuna liga 2019/2020

 1. To Pohronie celkom nechápem. Prvýkrát sú v lige a miesto toho, aby sa prezentovali nejakými novými peknými dresmi, tak ostanú v 3 roky starých.

  1. A teda len dodám, že ten ich súčasný model už Errea ani nemá v katalógu, ale má tam nové modely, ktoré by na ich farby presne sedeli.

 2. Inak ak by si mal záujem o pokus rozšíriť sa aj na český trh (neviem aké máš návštevy z Česka), tak by som mohol napísať súhrn k ich lige. Mám teraz celkom dosť času a ich ligu sledujem podobne ako našu, tak možno by to nebolo také podrobné ako tvoja práca k našej lige, ale aspoň niečo.

  1. 34. sekundu si pozri, nie je az tak vysoko…..inac cakal som nieco na styl stoke, ale ze sa vzdaju uplne pruhov ma nenapadlo

   1. Tak malo by byt na úrovni loga Macronu a druha vec čo nechápem, prečo je logo MOLu vyšité a nie len nazehlene. Inak mna tie pásiky až tak neprekvapili, sj keď som ich tiež čakal, ale tak DAC ich vzdy nenosil. Uvidíme ako to bude vyzerať celé.

 3. takze trnava bude mat 5 rocne pruhovane, 2 rocne cierne a 3 rocne cervene dresy s ciernymi stuckami a kratasmi?

   1. Myslím, že v týchto červených hrajú len prípravné. Na Slovensku by ich ani nemali kde použiť… a do Ružomberka určite nebudú môcť ísť komplet v čiernom, takže minimálne nejaké biele trenírky a štulpne ešte asi budú. Osobne tipujem, že aj biele dresy, tie vlaňajšie.

  1. Stačí otvoriť katalóg a hneď je jasné, že domáce sady sa meniť u nás nebudú… Hosťovská sa mala zmeniť, ale vybraný model bude dostupný až niekedy v októbri, takže sme momentálne bez zmeny

   1. Nevedel som, s čím prídu. Na otázku o nových dresoch som dostal 3x áno = zostáva Nike, budú nové dresy, predstavíme na tlačovke.

 4. ViOn už zverejnil aj fotku nových dresov, škoda, že to logo musia mať v bielom obdĺžniku a nedali tam len bielym napis ViOn, vyzerali by oveľa lepšie. Myslím si, že keby sme boli v Nemecku alebo Taliansku, tak by za to fanúšikovia klubu aj petíciu spisovali, ale to pri ZM asi nemajú akí.

  Inak dnes tlačovka AS, dresy vidno nebolo, tak uvidíme.

  1. Dík za info!

   Ten ViOn podľa mňa až tak zle nevyzerá…

   Trenčín – škoda, v tomto boli minulé sezóny super, že buď ukázali na tlačovke alebo na webe…

   1. No dúfal som, že ich predstavia nejako samostatne na FB. Oni aj Žilina, ale dnes nič, tak hádam zajtra alebo pred zápasom v sobotu.

    1. ZM na tímovom fotení ukázali už aj biele. Za mňa najkrajšie dresy v lige!

     Ten pánko zo Žiliny mi už ani neodpisuje, asi ho vymažem z poďakovania na konci tejto stránky 😛

 5. Sereď tradične v nových dresoch. Nechápem, že najmenší klub (aj keď teraz už druhí najmenší) dokže tie dresy vymeniť každú sezónu, ale ostatní nie.

   1. Inak si to podľa mna už prekombinoval s tým teoretizovaním či tréningové dresy nebudú ako druha sada. Však ich na tej fotke majú len tréneri, či by si tých chcel vidieť v hráčskych dresoch? 😀 Toto začali robiť aj na Footyheadlines, že chceli byt silou-mocou prví vi všetkom a potom blbosti písali (napr. o oranžovom drese Derby). Ty nemáš konkurenciu, takze si nemyslím, že je nutne aby si takto konšpiroval. Sereď bude mat určite normálne druhé dresy. Zrovna oni to menia pravidelne už odkedy boli v 2. lige.

    1. Bola to len taká nočná úvaha 😉 Máš pravdu, že sú v nich len tréneri, ale napr. kustód nemá logo iClinic, ale masér má 😀

     A neviem ako ten text vyznel, ale naozaj som chcel len špekulovať a nie písať o tom ako o hotovej veci. Aj kvôli tomu som tam už potom nedal fotku samostatného čierneho dresu.

     Ak sa ukáže, že sú to len tréningové/prezentačné dresy, tak nemám problém to škrtnúť a napísať tam, že som sa pomýlil.

 6. Krátko z druhej ligy:
  Dukla BB – návrat k Adidasu, dnes mali Striped 19
  Žilina B – asi staré Nike Park zdedené od A tímu
  Podbrezová – miTeam z minulej sezóny
  FC Košice – miTeam z minulej sezóny

  To už mám štvrtinu tímov, že by som spravil stránku? 🙂

  1. ano….inac necakal som, ze sered da repre 2002 dresy, aj ked skoda, ze nike na nich nedal aj ten pruh na spodku a ze malo farebnych kombinacii spravili, zilina mohla mat brazilske

  2. Máš štvrtinu tímov, ale nikdy nevieš či nejaký po 4 zápasoch nevytiahne iné. A hlavne inej značky domáce a inej hosťujúce 😀

   Inak teda Dukla ma prekvapila, aj keď nie príjemne. Prečo smie červeno-čierni, tomu celkom nerozumiem. Síce som nové dresy nečakal, ale skôr som dúfal v nejaké nové od Nike.

   1. No v prípade nejakých nových dresov v priebehu súťaže potom dúfam, že ma na ne nejakí aktívne komentujúci návštevníci tohto webu upozornia 😉 Resp. možno to bude aj pre mňa motivácia preklikať nejaké galérie/fejzbúky/instagramy, prípadne raz za čas pozrieť záznamy na Futbalnete, keď už taká stránka bude existovať. Teraz som napr. začal vďaka tebe jedným okom sledovať aj českú ligu, čo sa mi ešte pár rokov dozadu pritrafilo len čírou náhodou pri prepínaní telky 😀

 7. Tak Slovan používa ako tretiu sadu pruhované z minulej sezóny, čo vidím ako pozitívum. Zvyšok dnes slabota.

 8. Ako som už písal, u nás áčko momentálne bez zmeny.
  Domáce dresy: žltý Trophy III a voltový Park VI
  hosťovský: (zatiaľ?) čierny Park Derby II
  B-tím:
  Domáci: žltý park Park VI
  hosťovský: biely Challenge II

  1. Môže byť, uvidíme. Mňa zaujalo aj Béčko, síce sú len nejaké 2 fotky a fotené riadne z diaľky, ale vyzerá to ako z miTeamu, lebo neviem či boli nejaké také katalógové oranžové dresy s čiernymi prúžkami po bokoch…

   1. Je aj Tiro 17 oranžový, ale s bielym golierom a pásikmi. Takže tieto asi budú z miTeamu. (možno im zatiaľ dodali len sadu pre Béčko a pre Áčko ešte neprišla, resp. prišla neskoro).

   2. Inak Petržalka má nový dres, Trebišov rovnaký ako v minulej sezóne, len s novým sponzorom (neviem nakoľko chceš ten článok o 2. lige písať a čo už máš pozisťované 😀 ).

     1. Ok, ja len preto či mám posielať aj obrázky, nech zbytočne nespamujem. Na FB Petržalky sú pekne vidieť oba dresy.

     2. Spam by bol, kebyže sem hodíš inzerát, že predávaš auto 😀 Čokoľvek o slovenských dresoch je na tejto stránke vítané 😉

     3. Auto nie, ale keby niekto chcel inteligentné hodinky, mám jedny na predaj 😀

 9. Pohronie na FB predstavilo aj čierny dres a podľa mna s prehľadom vyhra cenu pre najhorší dres v lige.

  1. Ty si rýchly ako Usain Bolt 😀 Prečo najhoršie? Za mňa pekný nápad aj s logom aj s charitou – u nás to robia len tímy, ktoré oblieka Errea, lebo aj ViOn mal tú vianočnú edíciu jednu sezónu. Prevedenie jednoduché, za mňa len škoda, že dozadu ešte napchali pod čísla okrem sponzora aj názov klubu… Stačil len sponzor.

   1. No podľa mňa ten maskot klubu je hrozný a žiadny klub to tak nerobí. Vyzerá to ako táborové tričko.

   1. Ja som to už z Husteho rozoznal, lebo ten druhý skoro rovnaký dres má tmavý vzor na rukávoch 😀

 10. Tak Slovan vraj hral v starých, lebo starý Kmotrík nakázal, že sa nebude nič oslavovať pri týchto výkonoch 😀

 11. A ešte taký “fun fact” k Dukle. Klub zrejme objednal model Striped 19 v štyroch farbách a tie rozdal celému tímu, lebo áčko zrejme bude mať červené a modré, brankári žlté a realizačný tím má biele. Ale zaujímalo by ma, keby sme nastúpili proti nejakému červeno-modrému tímu, v čom by sme hrali 😀

 12. Trnava ma nové tréningové dresy, ale asi by bolo naivne si myslieť, že spolu s nimi im prišli aj nové herne.

  1. Martin vidíš, a ja som dokonca videl, že nejaké logo vydali k 75. výročiu, dnes som už aj dopĺňal info k 2. lige, ale veru dresy som nepostrehol. Dík za info, idem doplniť.

  2. Nespí, ale keď som to videl, ani mi nenapadlo to sem hádzať. A potom som bol busy celý deň. Inak sa k nim pridala aj NItra a aj ona to bude mať na dresoch. Aspoň nejaká výhoda toho, že naše kluby nemajú sponzorov na dresoch. A je celkom hanba, že to nenapadlo nikoho z Dukly.

   1. to aby si im napisal, aspon fixkou tam nacarbat SNP mozu…..inac ako sa vola vas stadion?…..a nehovor ze stiavnicky 😛

   1. To na Športe som nevidel a mmdresy sú mŕtve… Inak pekná hlúposť, že Maďari nemusia mať rovnaký dizajn dresov ako ostatné kluby… A celkovo tie dresy nič moc. Najlpšie má Slovan.

    1. No to uvidíme, keď bude hrať Real doma 😀 Inak na ňom chýbalo aj logo Bieli jastrabi a logo Grafobalu bolo v originálnej farebnosti. K dokonalosti mi chýbalo už len, že logo Adidasu nebolo belasé/tmavomodré. Tak sa mi tie dresy páčia oveľa viac ako so zlatou.

   1. 😀 Zatiaľ ich nepotrebovali, lebo proti všetkým “žltým” tímom hrali doma – naposledy proti Žiline, predtým proti Michalovciam a Pohroniu. Náhradné by sme mohli vidieť 26. 10. kedy hrajú v Žiari, lebo ten aj keby nastúpil doma celý modrý, tak DAC nemôže použiť svoju doterajšiu kombináciu žltá-modrá-modrá.

   2. Uvidíme, ale tak predstavíme dresy hned na začiatku.

    P.S: moja otázka bola sarkastická, jasne že musia mať dresy 😀

   1. nepametam si celkom to pravidlo, na ktore aj tak kazdy kasle, vid dresy fenerbahce….ale ak staci len male pruhy, tak sunderland myslim nieco na chrbte ma

     1. niekde v tych pravidlach bolo myslim, ze ani medzera na cislo musi mat maximalny rozmer, tak ani tie sunderland dresy by nevyhovovali, len uefa sama v tom ma bordel, hlavne ze sublimovane loga na dresoch rata a as rim musel jedno vynechat pre europske pohare, lebo podla pravidla mozu byt na dresoch max 2 loga, klubove a sponzor, preto ma aj neapol len mineralku na drese….len ked su loga vtlacene v drese, ze to je ledva vidiet, tak to mali nechat tak, takto nicia retro feeling 90tych rokov

   2. Dve logá neznamená logo klubu a sponzora, ale dve rôzne logá + jeden sponzor. Napr. Linz má na LM dresoch logo klubu aj mesta (alebo bundeslandu, neskúmal som to). AS majú použité tiež dve logá, jedno oficiálne a druhé ako vzor (preto mali najskôr problém, pretože ako vzor UEFA povoľuje len jedno logo, resp. druh klubovej identity, oni mali dve).

   1. Chcel som to vyklikať aj v miTeam, ale nejako im to nejde. Len sa mi tam točí to kolečko a ani obrázok dresu sa nenačíta. Ak by sa niekomu podarilo, tak prosím uploadnite obrázok sem. Vďaka.

 13. Na miTeame pribudli hneď 3 nové modely dresov, tak hádam sa slovenské kluby inšpirujú v lete (možno nejaké aj v zime).

 14. Pozitívna správa prišla z DACu, tento rok plánujú zmeniť logo za nové. Tak som zvedavý, zatiaľ robili všetko dobre (štadión, dresy, akadémia) aj po vizuálnej stránke, tak snáď budú pokračovať.

  1. Hej, je to teraz populárne na zahraničných weboch. A myslíš formou nejakej ankety, či len taký názorový článok, že tieto sa mi páčia a tieto nie? 🙂

   1. tak anketa s 5timi ucastnikmi by asi nemala zmysel moc…..za mna 2004-2006 nike a prve dva od adidasu….aj ked na tych nike ma stvalo, ze sme nemali total 90 ako ine krajiny a kluby, ta fajka vyssie polozena sa mi vzdy velmi pacila

   2. A teda myslel som 2010-19, čiže 2004-06 sú mimo rozsahu 😀 A modrý dres z toho obdobia podľa mňa bol Total 90, resp. nejaká jeho nižšia verzia, lebo fajka bola vyššie aj rozloženie dresu, akurát na ňom nebola tá čiara po obvode a priestor na meno hráča inej farby.

   3. ani kruh na cislo nemal a ani ta fajka nebola tak vysoko ako u inych repre, si porovnaj ked sme hrali proti rusom kvalifikaciu…..a za poslednu dekadu sme mali 3 dresy, tak to by asi nebol celkom dobry rebricek

    1. Páni, ďakujem za komenty a zároveň mi dovoľte vás aj trošku opraviť 🙂

     Anketa podľa mňa celkom bude dávať zmysel, ak do nej teda ideme, lebo tých dresov bolo za posledných 10 rokov dokopy až 12:
     2010-11: Adidas
     2012-13: Puma 1
     2014-15: Puma 2
     2016-17: Puma 3
     2017-18: Dočasné Nike (boli dokopy 4 rôzne dresy)
     2018-19: Súčasné Nike
     Dokopy teda 12 rôznych dresov, čo je viac ako v prípade ostatných repre, tam ak nerátame nejaké špeciálne turnaje, tak bežne majú dva dresy na dva roky, čiže max. 10 dresov za 10 rokov.

     K spomínaným Nike 2004-06 – modré dresy boli model Nike Total vrátane pásiku po bokoch a fajky hore, pásik bol ale modrý, tak pôsobil úplne neviditeľne, fajka hore bola, čo si môžete pozrieť napr. na fotke, keď sme v príprave vyhrali vo Francúzsku: https://tinyurl.com/se6nm89, prípadne celá galéria z toho zápasu na Getty Images: https://tinyurl.com/u9uejlj a dobre to načrtli napríklad aj Colors of Football: https://tinyurl.com/tlfsp5j

     Biely dres bol už nejaký iný model, kde bola fajka nižšie.

     K ligovým dresom by možno bolo zaujímavé urobiť niečo ako mali v NHL Tournament of Jerseys, kde bola vyraďovačka na základe skutočného play-off, tu by sme akurát urobili náhodný žreb a vždy by sa hlasovalo, ktorý z dvoch dresov je krajší a ten by postupoval do ďalšieho kola. Prípadne možno aj nejaká skupinová fáza, aby sa v úvode “nevyradili” nejaké pekné dresy a potom play-off? Neviem, ale viem jedno – že ak by sa to niekde pozdieľalo, tak by 100% vyhrala Trnava ako bolo aj v anketách pred 7-8 rokmi, kde prišlo 4000 fanúšikov z fóra Spartaka a víťaz bol jasný 😀

     1. tak ked ratas biely a modry za 2, tak ano, to len puma mala prve rozne……tak ten modry asi nebol dlho pouzivany, ked si nanho nejak nespominam, ale bol to akoby nejaky lacnejsi model ako origanal t90 a ak sa nemylim dosiel neskoro, ked uz ine krajiny mali modernejsie, mozno aj preto podpisali adidas….a anketu kludne sprav, len asi by bolo lepsie hodit 20 rokov, lebo slovaci malo obmienaju

   4. Anketa zrejme vzhľadom na Trnavčanov nemá zmysel… Inak mne vyšlo 14 dresov v mojej tabuľke od dresov na MS po súčasné (samozrejme domáce aj vonkajšie).

  1. Idú s “módou” 😀 Ale su také, neviem ako by som tomu povedal, niečo mi tam chýba, taktiež chýba mi tam červená farba.

   U adidas MiTeame je veľmi podobná grafika. Dokonca si myslím že pri nemeckej značke pri dres vyzeral lepšie.

  2. chelsea tam ma stamford bridge….my tam budeme mat pasienky?…..vies co ti povedia fanusikovia?, ze je to akoby si niekto ten dres osablil, tu nejde o to ci je niekto konzervativny, alebo nie, ale ten dres je otrasny a nike posledne roky pokulhava

   1. No ja keď na to práveže pozerám, tak ja tam vidím hory – končiare, čiže moja momentálne konšpiračná teória je, že to majú byť Tatry.

    Tu som aj skúsil vybrať nejaký obrázok a keď to preženieš filtrom, ktorý ti z toho urobí len odtiene modrej, tak to vyzerá takto: https://imgur.com/8t6NN8n – tiež sa veľmi nedá určiť o čo pôvodne išlo 🙂 Uvidíme čo potom napíše Nike v tlačovej správe, ono aj pri tých súčasných dresoch s tou cikcakovitou textúrou na rukávoch to bolo celkom vtipné, že inšpirované budovou Rozhlasu… ale zase tie súčasné dresy sú veľmi pekné a unikátne.

   2. Podľa mňa sú tie dresy celkom fajn, aj keď súčasné sú krajšie. Ten vzor sú úplne jasné hory, čiže Tatry. Čo sa mi na nich nepáči sú stále dve logá, ktoré tie dresy strašne preplňujú. Nechápem, rpečo to SFZ nemôže vyriešiť ako Česi, Nóri, Fíni atď…

 15. Pohronie už myslí aj na budúcnosť a zverejnilo 4 návrhy dresov pre sezónu 2020/21: https://bit.ly/3dS4cwY – na Facebooku sa dá vyjadriť v komentároch. Errea má moje čoraz viac väčšie sympatie za tieto nápadité dizajny ušité klubom priamo na mieru.

 16. Neviem či ste vedeli, ale Macron ponúka podobnú možnosť ako Adidas a teda pomocou aplikácie pre iOS aj Android vytvoriť originálny dres. Takto si ich vlastne vytvára väčšina Macron klubov, preto majú všetci originálne dresy. katalóg Macronu sa viac-menej nezmenil za posledných x rokov.

   1. Hej a je tam celkom dosť možností… Ja už som si spravil Duklu + Plzeň (keďže vraj má mať od novej sezóny od nich dresy). Zaujímavé je, že tam chýba minuloročný dizajn dresov DACu (a celkovo zošívaný). Ale inak sa s tým dá vyhrať. Zrejme žiadny klub ligy by nemal problém si tam spraviť dresy.

    1. Veď bodaj by to využívalo čo najviac slovenských klubov. Ono aj Adidas teraz riadne vylepšil miTeam, tých 20 rôznych typov grafiky tam ponúka veľké možnosti.

   2. Ale tie grafiky na miTeame sú podľa mňa väčšinou hrozné. Škoda, že u nás nemá viac tímov Macron dresy. Ale mám pocit, že u tunajších majiteľov stále vládne ten pocit z 90. rokov, že Adidas je niečo viac ako ostatné značky (také slovanské 😀 ). Ale pozerám, že na západe aj u menších tímov Macron stále robí minimálne jednu sadu úplne originálnu, že sa nedá ani vyklikať v aplikácii. Možno aj ten minulý dres DACu tak bol.

    1. Možno skôr ešte z 80. rokov, vtedy mali asi všetci tričká aj trenírky s tromi pásikmi, aj keď ťažko povedať kto to za Komančov šil 😀

     90. roky boli u nás celkom pestré, možno lepší príklad je Fortuna liga 3-4 roky dozadu, kedy malo 7 z 12 tímov Adidas…

     Tak sú tie grafiky kadejaké, ale teraz je taký trend, trošku sa v tomto vracajú tie 90. roky, tam boli vtedy dresy tiež riadne otextúrované. Zase dá sa tam podľa mňa pekne vyhrať, však sú tam napríklad 3 rôzne typy zvislých pruhov, tak to by takej Trnave vystačilo na 3 sezóny, raz urobiť červené s čiernymi, potom opačne. Takisto aj Michalovce nemusia ísť do nejakých extrémnych kombinácií, stačia obyčajné žlté tričká s modrými pruhmi, určite by to mali lepšie ako teraz. Nitra sa mne osobne najviac páčila v kombinácii belasa – tmavomodrá, tie Registy čo majú teraz tam aj rovno sú na ukážku v tej kombinácii a je to veľmi pekné. Trenčín už v minulosti celkom zaexperimentoval s tou textúrou vpredu, keď mali vyšívané logo, tak tí by išli do hocičoho podľa mňa 😀

   3. Ja som nemyslel ten Adidas vo futbale, ale celkovo… Však pre východ sú typické teplákové súpravy Adidas.

    Čo sa týka miTeamu, tak síce sú tam 3 tipy zvislých pruhov, ale žiadne normálne. Zatiaľčo Macron tam má tiež trojicu pruhov a všetky vyzerajú dobre. Celkovo mám pocit, že miTeam šiel posledné roky dole. Síce je tam viac dresov, ale na Registoch a Condivo si možeš meniť len farby a ten Graphic tam má dizajny ako na nejakú amatérsku americkú ligu.

  1. Dík za info Andrej. Mne sa podarilo zaregistrovať pomocou finty s formulárom, tak ak chceš, tak si podizajnuj, kým to nezabanujú :-D. login = vymysleny@email.com, password = heslo123. Vyzerá to cool, škoda len, že tie dresy sú v takom cartoon štýle, také kreslené, tak sa nedá úplne urobiť obraz o tom, aké by boli na živo. Ale v Šamoríne by si mohli niečo vyklikať, keď sa liga rozbehne 🙂 Som rád, že čím ďalej, tým viac výrobcov ponúka takéto možnosti, už len dúfať, že to bude využívať čo najviac klubov.

 17. miTeam zrejme prinesie nejaký update, lebo v ňom momentálne nič nie je (okrem teplákovej súpravy).

   1. Myslel som, že pridajú ten strih, čo teraz opäť majú tie Béčkové adidas tímy všetky ako originálny.

 18. Senica predĺžila zmluvu s Hummelom aj na ďalšiu sezónu. Z môjho pohľadu škoda, ale ak budú mať konečne nové dresy, tak im to odpustím.

    1. To si zase kus prehnal 😉 veď len tých technical-gold mali pred 10 rokmi tri druhy – biele, modré, aj červené. Pruhované boli tiež dva typy, na rýchlo si ešte pamätám biele, biele s červenými rukávmi, terajšie modré, červené, v tom istom dizajne boli aj zelené. 10 dresov bolo určite. Za 13 rokov malo byť samozrejme aspoň 26, ale tak to sa na Slovensku podarí málokomu.

   1. 4 sady som samozrejme myslel 1 sada = domáci, hosťovský, prípadne tretí… A hlavný je ten domáci, ktoré mali dokonca asi len 3 od sezóny 09/10, ak dobre rátam… 2 pruhované a súčasný.

  1. Dať spraviť 2 typy znakov na rovnaký dizajn je najhorší nápad, aký môžu kluby urobiť. Potom sa dresy pomiešali asi každému, kto to riskol 🙂

  1. Dík za info, videl som včera večer v zostrihoch na TA3, len som nikde nevedel nájsť nejaké schopné foto, nakoniec som aj tak len urobil screenshot z Hustého videa.

   1. Tak už som našiel aj foto. Inak, oslovil som aj klub, že či skončila zmluva, alebo sa chystá nejaká zmena, ale odpoveď už 3 dni nikde…

 19. Pozeral som nové dresy v Škótsku a je škoda, že Hummel u nás nemá nejaký lepší klub ako Senica, lebo pre taký Kilmarnock spravili top dresy inšpirované Rangers a určite by sa hodili nejakému lepšiemu slovenskému klubu. Celkovo škoda, že sa to u nás točí len dookola okolo Nike a Adidas. Slovan, Trnava, Trenčín, Ružomberok a najmä Žilina by si už zaslúžili zmenu.

  1. andrej, ta tvoja averzia voci adidasu uz zacina byt otravna…..pochop ze niekomu sa adidas paci, ma adidas, nikomu zase nike, ma nike….niekto dostane lepsiu ponuku od mensich dodavatelov, tak oblieka ich…..ja tiez cely zivot viacmenej obuvam nike, ci uz kopacky, alebo tenisky, ale adidas ma oblecenie kvalitnejsie

   1. Ja nemám averziu voči Adidasu, len je to nuda už v tej lige. A to nie je ani tak chyba Adidasu ako klubov. Ja mám inak dresy od Adidasu rád, Arsenal túto sezónu topka, Celtic v ďalšej tiež a kopa iných.

    1. stale hovoris o sustakoch z 90tkach a nech si vyberaju mensich dodavatelov…..mensi dodavatel drzi dizajn 5 rokov, to by nebola nuda potom?

     1. vela krat si tu pisal, parafrazujem: nechapem preco vsetci chcu adidas, pride mi to ako keby boli zaostaly v 90-tych rokoch, ked kazdy kto chcel byt pan, mal sustaky s 3 pruhami …..uz je to otravne…..hlavne ze avatara si nacapis adidas dres

    1. sak v poriadku, ani mne sa nepaci smerovanie nike a nepisem to pri kazdej zmienke o nich, tiez by si to nemusel, je to uz otravne

   1. Trochu som dúfal, že to dajú už na finále pohára, ako majú vo zvyku v Nemecku, prípadne občas v Anglicku. Ale prestávka medzi sezónami nebude dlhá, tak hádam sa nenačakáme. Ale som zvedavý koľko klubov bude meniť dresy, vzhľadom na asi nie najlepšiu finančnú situáciu kvôli korone. Zatiaľ to ohlásili len Pohronie a Slovan (niežeby to inokedy kluby nejako extra ohlasovali). Z predchádzajúcich skúseností by sa dali čakať ViOn a Sereď. Nitra aj Spartak menili v zime, čiže tých môžeme vylúčiť. Pri Trenčíne si skôr myslím, že vymenia. DAC chcel zase meniť pred novou sezónou logo, čiže to by si pýtalo aj nové dresy. Najväčšiu “nutnosť” zmeniť dresy vidím u Žiliny, Senice a Michaloviec, ale tam to skôr vidím len na zmenu jednej sady, ak vôbec. Čo sa týka možných nováčikov Dukly/Dubnice, tam si to netrúfam odhadovať. Dukla by zrejme zmenila aspoň druhý dres, nech má oba rovnakej značky. Dubnica by podľa mňa skôr nemenila.

 20. A keď už sa tu spomínal toľko ten Adidas, tak fun fact, v slovenskej lige oblieka Adidas viac tímov ako v celom nemeckom profesionálnom futbale. Napr. v Bundeslige mal v minulej sezóne dresy od Adidasu len Bayern, od novej sezóny pribudne Union Berlín. V 2. BL to bol len Hamburg a v 3. len Unterhaching.

  1. ked uz povies a, povedz aj B, ostatne tymi obliekali vo vecsej miere uhlosport, jako a puma….cize domaci vyrobci

   1. To je pravda, ale pred pár rokmi Adidas obliekal možno aj desiatky klubov z prvých troch líg a je to predsa len najväčšia nie len nemecká športová značka. Je škoda, že u nás sa športovým značkám až tak nedarí a okrem dedinských klubov mal dresy od slovenskej značky asi len Tatran Prešov v posledných veľa rokoch (možno v 90. bolo viac, viem, že aj Dukla mala istý čas dresy Atak).

   2. atak myslim obliekal chvilu aj zvolen, alebo lucenec, humenne a par dedin uz som tiez videl v nich behat, len to velakrat zalezi aky servis im ten vyrobca vie poskytnut….my sme mali roky umbro a jako, lebo sa o nas vedeli postarat a nebol problem ked bolo treba nieco objednat, plus v katalogu drzia veci niekolko rokov tak nebol problem doobjednat ked prisiel niekto novy, potom prisiel adidas a zrusil ich svojimy sluzbami a cenou, takze sa necudujem, ze adidas ma na slovensku tolko odberatelov, ked im vie dat mnozstevnu zlavu tolko ze vie mensich vyrobcov tym dorovnat a povedzme si na rovinu, aj ten vyber ma sirsi a ked im slubi tu cenu za miteam, tak kto by odmietol?

 21. U nás sa budú meniť všetky sady (trophy III a park VI skončili v ponuke nike). Volt by mal vypadnúť úplne (prípadne ostane na papieri iba ako nejaká 4. sada pre Európu), takže domáci budeme v tradičnej kombinácii.

  Predstavenie nový dresov by malo byť pred novou sezónou (ak dovtedy dorazia).

   1. Najvyšší čas bude, keď sa tam budú dať aspoň dva kluby… čo sa už vlastne dá, ale tak aspoň tri 😀

   2. Aha, to som ani nevedel, ale aj tak to nemusia predstavovať na poslednú chvíľu. ja som trochu dúfal, že Slovan bude hrať posledný zápas sezóny už v nových dresoch, čo mi nevyšlo. Nevieme inak dokedy majú zmluvu s Adidasom? Lebo ohlasovali celkom veľký výpredaj, tak či to nie je podobný prípad ako Plzeň, že sa chcú zbaviť Adidas vecí.

    Každopádne, podľa postupnosti sú na rade Michalovce, čo sa nových dresov týka, keďže očividne začíname žlto-modrými 😀

   3. V priebehu tohto týždňa už by to malo byť oficiálne von, aj keď to modelovo nebude žiadne prekvapenie, hoci hosťovské farby budú netradičné. 🙂

   1. Ja som z diaľky na YouTube rozpoznal len čierne trenírky Adidas a to ma napadlo, že môžu byť nejaké tréningové a aj boli: https://tinyurl.com/y23hx8b7 Myslím si, že Nitra dresy meniť nebude, keďže majú nové od jari, možno akurát pribudne nejaký sponzor po tých zmenách, čo tam nastali.

  1. Vyzerajú fajn, ale nepáči sa mi už dlhšie ako na zelené dávate inverzné logo. Už keď, tak by som ho dal bielou, nech ladí s dresom alebo ho dal normálne a len názov klubu by som dal žltým, nech je ho vidno.

   Inak predpokladám, že nad zmenou loga neuvažujete (lebo by sa celkom zišla).

   1. Na žltý inverzný som doslova alergický, takže mne to písať nemusíš :)))) Na zelenom drese by mal byť znak na žltom podklade, ako bol na zelených parkderby čo sme mali, prípadne na trenkách, aj keď aj tam už hodili inverzný (na foto sú minuloročné).

    Zmena loga nehrozí, ale vedel by som si predstaviť návrat k historickému okrúhlemu tvaru loga

    Ešte škoda, že sa nepodarilo presadiť biele trenky k tyrkysovému 🙁

   2. No tie okrúhle sú teraz veľmi populárne po vzore City… A Žilina by mala to logo nejako znormalizovať aspoň tak nech je text v logu a nie nad ním, čo robí problémy, a ten erb nech tam nie je vložený (keďže má hrozný tvar), ale len na zelenom pozadí by bol dvojrkíž s hviezdami. Aj som mal rozpracované ako som si to predstavoval, ale nepáčilo sa mi to, tak som sa na to vykašlal 😀

    Alebo druhá možnosť spraviť to štýlom Juventus, Nantes, Remeš… jednofarebné logo bez pozadia, aj to by mohlo fungovať. Proste dať tomu nejaký update.

    Pôvodne mal v tejto sezóne meniť logo aj DAC, ktorý by to tiež potreboval, ale nakoniec to asi padlo no.

    A teda, aby to nebolo brané ako hate na Žilinu, podľa mňa by logo mala zmodernizovať väčšina ligy, najmä Sereď, Michalovce.

   3. Z tých žilinských inak najviac sa mi páči to Jednoty, škoda, že ste zmenili erb mesta 😀 Ja som sa teda trochu pohral a toto len tak narýchlo zbúchal, že ako by to mohlo vyzerať v ZA s novým logom 🙂 Samozrejme, profesionál by to už spravil tak, aby to vyzeralo naozaj dobre, ale len pre predstavu.

   4. Zaujímavo to vyzerá, len je to také menšie vykradnutie toho spomínaného ManCity loga 😀 No erb mesta sa zmenil z barokového na najstarší zachovaný v nejakých 70tych rokoch, to bol návrat k historickým koreňom 🙂 potom už aj ZVL mala v logu nový erb

    K hviezde za 10 titulov nám chýba ešte jeden, tak snáď vtedy by sme mohli refreshnúť znak 😀

   5. Ja viem, že je to vykradnuté City, ale to teraz robia všetci, viď. obrázok 😀 Mal som aj verziu, ktorá sa mi páčila ešte viac, len som to zabudol uložiť 😀

 22. Inak ešte k DAC, to logo čo majú ako vzor na dresoch (a zvnútra na golieri aj v štíte) nie je historické ako som zistil, takze možno to malo byt to nové logo. Podľa mna vyzerá paradne, tak dúfam, že od novej sezóny na to logo prejdu, Leno to by mali najlepšie na Slovensku.

  1. No neviem, mne sa to zdá rovnaké s tým, čo je na pečiatke z roku 1924 a čo bolo aj vo videu. Inak by mi to ani nedávalo veľmi zmysel, aký iný odkaz by tam bol potom na to 100. výročie názvu DAC? Škoda, že Macron úplne slabo odprezentoval tie dresy s jediným obrázkom na ich webe. Na e-shope DACu sú tri fotky, ale tiež nejako veľmi tie detaily nevidno. Ja som toto nasekal z ich webu a z videa: https://imgur.com/N9j5KcY za mňa je to všetko to isté, písmená D, C a medzi nimi je štylizované A aj s nejakým hrotom dole, či čo to má byť (neviem či dáky odkaz na to obilie a poľnohospodárstvo???) Inak, ty osobne by si uvítal aj nové logá ja neviem pre AC Miláno, alebo z firiem pre ikonické značky čo ma napadá narýchlo napr. Adidas, Coca Cola, Ford? Lebo čítam v tých komentoch, že všetko len meniť, meniť, modernizovať 🙂

   1. Máš pravdu, je to tá pečiatka… Každopádne by to bol pekný návrat k tradícii a v tom DACovskom štíte len ten nápis DAC by bol úplne super. Inak AC Miláno má fajn logo, možno by sa dalo spraviť modernejšie, ale inak je pomerne nadčasové. Adidas pokiaľ viem už logo menil a potom sa vrátil k pôvodnému pre módu a pre šport má to “nové”… Ale teda porovnávať DAC s Coca Colou alebo Fordom. Menil by som logá, ktoré sú zlé, čo bola väčšina, ktoré vymysleli komunisti, ktorí z princípu potláčali akúkoľvek kreativitu a vidno to aj na logách väčšiny klubov. Napr. taký Juventus podľa mňa logo meniť nemusel a tam to bola skôr zmena k horšiemu, to isté aj Nantes. Veľmi pekne menia a modernizujú logá vo Francúzsku, tam to niektorým klubom náramne vyšlo. To isté v Anglicku. A to sú oveľa tradičnejšie kluby ako naše. A každému príčetnému človeku musí byť jasné, že napr. logo Michaloviec je škaredé a nevidno na ňom žiadnu tradíciu, nič. Sereď zase úplná dedinská tuctovka. Aby bolo jasné, ja som za modernizáciu loga, ale tak, aby dávala zmysel a nejako nadväzovala na tradíciu, nie len aby sa spravilo nové logo a je jedno, že nemá s klubom nič spoločné. A zase nezabúdajme, že väčšina slovenských klubov v histórii logá menila (aj keď len mierne) niekoľkokrát a väčšina z nich nemá rovnaké logo viac ako 20 rokov.

    1. Tie značky bol len príklad, čo ma hneď napadli. Môžem pogoogliť aj nejaké slovenské značky, čo sa už dlho nemenili.

     Juventus súhlasím, tam to je krok vedľa, takisto aj Liverpool to mal predtým krajšie, ako teraz len toho vtáka, teraz by im to staré logo, kde bola zelená aj pekne vyniklo na nových Nike dresoch.

     Napríklad ale také Trnava má už dosť dlho svoj znak, síce je viac verzií, kde je iný tvar, písmo, alebo lopta, ale štýl je rovnaký, tam si neviem predstaviť, že by to nejako zmenili… hoci možno by sa dalo niečo vymyslieť, ako spravil napr. Slovan, že to zostalo s pôvodnou myšlienkou len v modernejšom tvare.

   2. Jop, zodpovedá, ale vravím, že s tým štítom vyzerá riadne dobre, lepšie ako súčasné. Neviem si spomenúť, ktorý klub mal teraz tiež také logo a vyzeralo to super. A vidíš, je to spojenie moderného s tradičnhým.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok