Fortuna liga 2018/2019

Aktualizované 2. apríla 2019

V sobotu 21. júla 2018 odštartoval ďalší ročník najvyššej slovenskej súťaže a ako už býva na tomto webe zvykom, môžete si v prehľade pozrieť dresy jej všetkých 12 účastníkov.


SPARTAK TRNAVA

Úradujúci majster začal už sezónu skôr, v obidvoch stretnutiach 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov sa predstavil v červeno-čiernych dresoch značky Adidas, ktoré sú naďalej v aktuálnej ponuke nemeckého dodávateľa.

Novinkou sú náhradné biele dresy, pre ktoré bol zvolený dizajn Condivo 18.

V predkole Ligy majstrov sa na trávniku CZ Belehrad predstavila Trnava aj v netradičných neónovo-zelených dresoch, ktoré doteraz používala len počas prípravy. Z tohto dôvodu na ne museli dotlačiť menovky netradične pod čísla. Tričká s dizajnovým označením Adidas Tabela 14 mali hráči Spartaka doplnené čiernymi trenírkami a štulpňami, ktoré nosia aj ku svojim tradičným červeno-čiernym dresom. Netradičná kombinácia priniesla trnavským futbalistom úspešný výsledok, domácu odvetu budú začínať za stavu 1:1.

Čierne dresy, ktoré mali mať pôvodne premiéru v Belehrade, si futbalisti Trnavy po prvýkrát obliekli v domácom stretnutí 8. kola Fortuna ligy proti Žiline. Jedná sa o katalógový model Condivo, ktorý bol doplnený čiernymi trenírkami a štulpňami. Zaujímavosťou je spracovanie klubového znaku, ktorý je na tričkách i trenírkach vyhotovený v čiernobielom prevedení.

V jarnej časti Fortuna ligy sa futbalisti úradujúceho majstra predstavujú naďalej v pruhovaných dresoch Adidas Striped 15. Došlo na nich ale k výmene partnera klubu, keď ŽOS Trnava nahradila spoločnosť PN Invest.

Podľa očakávania sa sponzor PN Invest objavil aj na náhradných bielych dresoch.


SLOVAN BRATISLAVA

V predkole Európskej Ligy UEFA sa belasí predstavili zatiaľ v belasých a čiernych dresoch známych z predchádzajúcich sezón. Slovan v poslednom období obmieňa dresy každé tri ročníky, po zmenách v rokoch 2012 a 2015 by práve ten aktuálny mal znamenať nové oblečenie bratislavského klubu. V roku 2012 predstavil Slovan nové dresy až v priebehu augusta, čas ukáže, či sa bude v tomto história opakovať.

Pre úplnosť treba dodať, že Slovan už nové dresy túto sezónu predstavil. V stretnutí so Slaviou Praha o pohár Ferdinanda Daučíka sa v závere júna belasí predstavili v modrých dresoch s dizajnovým označením Condivo 18. Dresy boli ale špeciálne pripravené len na tento jediný zápas a momentálne už poznajú svojich nových majiteľov, ktorí ich získali v charitatívnej dražbe, kde sa vyzbieralo takmer 2 600 eur.

Slovan prostredníctvom svojej oficiálnej stránky potvrdil, že bude mať v jarnej časti sezóny 2018/19 nové dresy. Prvýkrát ich budú mať belasí oblečené 3. marca v derby proti Spartaku Trnava. Dresy boli oficiálne predstavené v posledný februárový deň. Belasí sa vracajú k pruhovanému dizajnu a po čase sa na hrudi opäť objavuje logo partnera Grafobal. Nové oblečenie zaujme aj vyšívaným klubovým znakom. Na zadnej strane dresov sú menovky hráčov umiestnené netradične pod číslami, priestor nad číslami je tentokrát vyhradený názvu vynoveného štadióna Tehelné pole.

K novým dresom povedal pár slov aj šéf marketingového oddelenia klubu Tomáš Straka: „Pri nových dresoch sme jednoznačne vychádzali z belasej farby, ktorá je dominantná pre náš klub. Na prednej strane sú pásiky, ktoré sú spomienkou na rok 2009, kedy sme v podobných pruhovaných dresoch získali prvý majstrovský titul po 10 rokoch (od roku 1999). Zadnej časti dominuje nápis Tehelné pole – to je to, o čom všetci naši fanúšikovia 9 rokov rozprávali, na čo sa tešili a čo tu už teraz máme. Počas celej jarnej časti budeme doma hrávať v týchto dresoch. Limitovaná edícia bude v predaji už v nedeľu pred zápasom s Trnavou.”


DAC DUNAJSKÁ STREDA

V Dunajskej Strede menili dresy v priebehu minulého ročníka, kedy nemeckú spoločnosť Adidas nahradila talianska značka Macron. Aktuálne dresy majú navyše žlto-modrí prispôsobené vlastným predstavám a preto sa pravdepodobne nových túto sezónu ešte nedočkáme.

V zápase Európskej ligy UEFA sa na trávniku Dynama Tbilisi predstavili hráči Dunajskej Stredy v čiernych dresoch.


MŠK ŽILINA

Žilina sa naďalej predstaví v dresoch od americkej spoločnosti Nike. Na predsezónnej tlačovej konferencii predstavili nové čierne dresy Nike Park Derby II kombinované s voltovou žltou. Hráči MŠK budú mať naďalej k dispozícií aj žlté a voltové dresy z predchádzajúcej sezóny, oživili ich ale logom k 110. výročiu založenia klubu a klubový znak konečne pribudol aj na trenírky. Na voltovom drese je už znak v čiernom prevedení, zatiaľ čo v minulej sezóne bol zelený.


AS TRENČÍN

Trenčín, ako jeden z mála slovenských klubov, predstavuje nové dresy pravidelne pred začiatkom nového ročníka a rovnako to v klube spod hradu Matúša Čáka urobili aj pred aktuálnou sezónou. Dvojnásobný slovenský majster bude hrávať naďalej v dresoch Adidas, po prispôsobených dizajnoch z aplikácie miTeam tentokrát padla voľba na katalógové oblečenie Regista. Trenčania majú aj nového partnera, keď sieť herní Magic Club strieda stávková spoločnosť Orion Tip. V predkole Európskej ligy sa na pôde čiernohorskej Podgorice predstavili v čiernych dresoch z minulej sezóny, na ktorých už ale bolo logo nového partnera klubu.

Len pre zaujímavosť – nový reklamný partner je celkom odvážna voľba vzhľadom na názov našej súťaže, ktorá nesie meno inej stávkovej spoločnosti. V minulosti už v Trenčíne raz takýto “reklamný konflikt” riešili, kedy ešte za čias Corgoň ligy museli Trenčania po niekoľkých kolách odstrániť z dresov logo konkurenčného pivovaru Urpiner. Vtedy sa jednalo o reklamu na rukáve.


MFK RUŽOMBEROK

Na predsezónnej tlačovej konferencii boli na figurínach oblečené dresy známe z predchádzajúcich dvoch ročníkov – hlavný oranžovo-čierny a taktiež aj náhradný biely s pruhmi symbolizujúcimi farby mesta Ružomberok.


FC NITRA

V prvom domácom zápase, ktorým bolo stretnutie 3. kola proti Dunajskej Strede sa hráči Nitry predstavili v bielo-belasých dresoch Jako Santos známych z predchádzajúcich dvoch sezón. Oproti minulému ročníku zmizol z dresov názov klubu, ktorý mali hráči napísaný pod číslami.

V zápase 2. kola sa Nitra predstavila v Žiline v nových modrých dresoch od nemeckej spoločnosti Jako s katalógovým označením Celtic 2.0.


MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

V príprave sa Michalovce predstavili v modro-žltých dresoch Adidas známych z predchádzajúceho obdobia. Na jar navyše predstavili nové biele dresy… Kvôli epidémii osýpok sme si museli na definitívne potvrdenie oblečenia klubu zo Zemplína počkať do 3. kola, v ktorom Michalovce privítali doma Slovan a zápas odohrali v tréningovej verzii dresov Adidas Condivo 18. Novinkou je farba trenírok, ktoré sú modré.

V 2. kole sa Michalovčania predstavili na pôde Dunajskej Stredy v bielych dresoch Tiro 17 známych z minulej sezóny.

V prvom semifinálovom stretnutí Slovenského pohára nastúpili Michalovce na pôde Žiliny v nových bielych dresoch. Pravdepodobne sa jedná taktiež o tréningový model Adidas Condivo 18. Novinkou je aj emblém sponzora St. Nicholaus, ktorý však v priebehu jarnej časti pribudol aj na žlté oblečenie. Klub zo Zemplína využil aj novú farebnú kombináciu, kedy mal k bielym tričkám oblečené modré trenírky a biele štulpne. Premiéra dresov dopadla vcelku dobre, vďaka remíze 1:1 si Michalovčania vytvorili dobrú pozíciu pred domácou odvetou, v ktorej zabojujú o postup do finále.


FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

V Podbrezovej boli na tlačovej konferencii vyobliekaní v oblečení od nemeckej spoločnosti Adidas. V minulosti mali Železiari pripravené dresy v aplikácií miTeam a v tejto tradícií pokračujú aj v ročníku 2018/19. V prvom kole sa predstavili v bielych dresoch s dizajnovým označením Tiro 17.

V 2. kole predstavili futbalisti Podbrezovej aj bordovú verziu svojho nového oblečenia.

 


VION ZLATÉ MORAVCE

Zlaté Moravce oblieka aj naďalej talianska spoločnosť Errea, ktorá im aj tento rok pripravila dresy ušité na mieru! Bielo-modré oblečenie má na rukávoch pruhy vyplnené emblémami talianskeho dodávateľa, hruď zdobí textúra zložená z prúžkov a obdĺžnikov. Potešiteľné je, že už aj pri Žitave myslia na malé detaily a tak sa na zadnej strane pod výstrihom nachádza nápis ViOn 1995, symbolizujúci rok vzniku klubu, spoločne s malou slovenskou vlajkou.

Zlaté Moravce majú tento ročník k dispozícií aj nové červené dresy, tentokrát sa jedná o katalógový model Errea Slide. Dresy mali premiéru ešte v 5. kole na ihrisku Podbrezovej, neskôr ich hráči ViOnu použili aj na vynovenom štadióne Nitry.


FK SENICA

K Senici patrí už dlhé roky neodmysliteľne dánska spoločnosť Hummel. V príprave sa zverenci holandského trénera Tona Caanena predstavili v oblečení z minulej sezóny a v rovnakých dresoch hrávajú aj od začiatku aktuálneho ročníka.

 

 


ŠKF SEREĎ

Nováčik hrával v predchádzajúcom období v dresoch od americkej spoločnosti Nike a s rovnakým dodávateľom vstúpi aj do svojej premiérovej sezóny medzi slovenskou elitou. Sereď si zvolila biele dresy s označením Nike Challenge a červené dresy s označením Nike Revolution. Novým partnerom klubu sa stala očná klinika iClinic.

Červené dresy mali hráči Serede po prvýkrát oblečené v 3. kole v Trenčíne, kde prehrali s domácim AS vysoko 1:5.

V zápase 2. kole sa proti Senici predstavila domáca Sereď v tretích dresoch – žlto-červenom modeli Nike Park Derby II, ktorý bol doplnený červenými trenírkami a štulpňami.


História úprav

 • 2. apríl 2019 – nové biele dresy Michaloviec
 • 9. marec 2019 – pridané foto bielych dresov Trnavy s novým partnerom
 • 28. február 2019 – nové dresy Slovana pre jarnú časť
 • 17. február 2019 – informácie o novom partnerovi na dresoch Trnavy
 • 16. február 2019 – doplnené informácie o dresoch Slovana
 • 15. september 2018 – čierne dresy Trnavy
 • 15. september 2018 – červené dresy Zlatých Moraviec
 • 9. august 2018 – doplnené foto dresov Dunajskej Stredy
 • 8. august 2018 – doplnené foto dresov Trnavy
 • 7. august 2018 – doplnené foto dresov Michaloviec
 • 5. august 2018 – doplnené informácie o dresoch Nitry
 • 29. júl 2018 – doplnené informácie o dresoch Zlatých Moraviec
 • 28. júl 2018 – doplnené informácie o dresoch Senice
 • 28. júl 2018 – nové modré dresy Nitry
 • 28. júl 2018 – doplnené foto dresov Zlatých Moraviec
 • 22. júl 2018 – opravené informácie o dresoch Serede
 • 22. júl 2018 – nové biele dresy Trnavy
 • 19. júl 2018 – nové dresy Serede
 • 19. júl 2018 – informácie o dresoch Zlatých Moraviec
 • 19. júl 2018 – nové čierne dresy Žiliny a doplnené informácie
 • 19. júl 2018 – doplnené informácie o dresoch Slovana
 • 18. júl 2018 – vytvorená stránka pre sezónu 2018/19

Zdroje obrázkov: Profutbal.sk, SITA, TASR, SME, dnes24.sk, webové stránky klubov, Instagram a Facebook.

Za informácie, ktoré mi pomohli pri príprave tejto stránky aj tento rok srdečne ďakujem používateľom AndrejBB, Martin Buček, Patres10, zilina 1908 a špeciálne Branislavovi z Futbalshop.sk

206 komentárov k príspevku “Fortuna liga 2018/2019

 1. Asi jeden z najstručnejších úvodov… ale tak ťažko sa niečo píše, keď je informácií tak málo. Ak budete niečo vedieť, neváhajte napísať do komentára a aktualizujem čo najskôr ako to len pôjde 🙂 Ďakujem.

 2. Je to celkom smutné, táto úroveň marketingu a komunikácie v našej lige. Ako som už písal, v Česku v priebehu týždňa buď na FB alebo na tlačovkách predstavila nové dresy veľká časť klubov. U nás, naopak, toto spravil len jeden klub a u ďalších to vyzerá, že pôjdu už tretiu sezónu v tom istom. Neviem či sú na tom finančne tak zle alebo sú proste len tak neschopné, ale fakt sme v marketingu ligy aj klubov neskutočne ďaleko za českou alebo ktoroukoľvek inou okolitou ligou.

 3. Žilina tlačovka 13:30, tak že by tam boli aj nové dresy?

  K Moravciam mám info – budú mať nové, už sú vo výrobe, čakám ešte na detaily ale dnes určite ešte niečo napíšem 🙂

   1. No ale ak budú hrať tretiu sezónu doma v tých istých, tak to bude pekný trapas. Na druhú stranu, keď sa človek pozrie na Belaníka, tak sa tomu výberu dresov ani nečudujem.

  1. Novy cierny park derby + ostavaju minulosezonne sady – voltovy park a zlty trophy. No nastali kozmeticke zmeny: novy font so znakom, nad menovkou napis k 110 rokom a na trenky pribudlo logo

   1. Andrej: dlhu dobu sme mavali stabilne tri sady zlta-zelena-zlta, zelena-zelena-zelena (proti zltym timom), zlta-zlta-zlta (proti zelenym timom) a 4. sada sa farebne menila (biela, cierna, zlato-cierna…)
    No a Volt nahradil komplet zltu sadu, resp zmenil sa len odtien, kedze sa volt povazuje za zltu.

   1. Ale ktovie ktoré biele sú správne lebo hráči majú iný model ako figurína/tenč o držia v rukách, ale oba sú zápasové 😀

    1. Asi áno, nechápem na čo Nike robí tak podobné dresy v tak podobných farebných prevedeniach… úplná zbytočnosť. Je to ale napokon jedno, lebo hrali v tých Challenge.

   1. Dík za info, uvidíme. Tréningový mal vlani aj Ružomberok, kým im dodali oranžovo-čierne z miTeamu, tak snáď aj Michalovce si niečo pekné naklikajú.

  1. Myslíš tie nové čierne? Je pravda, že Parma má vyšívaný znak aj ten nápis vzadu pod výstrihom, ak sa ti páči ten dizajn viac, tak to je OK, v Moravciach sa im viac páčil tento… Akože sorry, ale ufff… ak ideme hejtovať aj takéto dresy ako majú Moravce v našej lige, tak to už potom fakt neviem čo čakáš od našich klubov 🙂

   1. Len preto, že si niekto spraví originálne dresy ich treba automaticky chváliť? Však je to ako od Vietnamca z tržnice. Mne nevadia katalógové dresy a možno práve v katalógu by si ViOn našiel krajšie dresy. Od našich klubov inak nečakám už nič, čo sa dresov týka.

  2. jedina chyba je to logo, mali ho dat mensie medzi znaky a bolo by to v pohode…..snad nechces porovnavat parmu s vionom….a este nepredstavili domace dresy, co ak budu rovnake?

 4. Sereď doma proti Senici v žltých dresoch. Predpokladám, že ide o rovnaký model, ako čierne dresy Žiliny.

  1. Bol som prekvapený keď som teraz pozeral zostrihy na TA3 a áno je to Nike Park Derby II, presne ten istý model, čo má aj Žilina.

 5. Michalovce v Dunajskej v bielych z minulej sezóny, Podbrezová vytiahla na Slovane aj bordovú verziu svojich nových Adidas dresov.

  1. Michalovce pravdepodobne Tiro 17 tréningový dres (Žltý) + Bielo modrý Tiro 17.

   Podbrezová ma najškaredšie dresy, tá sivá sa tam absolutné nehodí, v MiTeame je rozhodné lepšia voľba tmavobordová ako sivá.

 6. Žilina zmena aj na tých voltových dresoch – klubový znak tam je už čierny, nie zelený. Budem sa musieť ešte pohrať vo Photoshope 🙂

 7. Nitra doma v starých belaso-bielych, ale pod číslami už nemajú názov klubu, Michalovce v tých žltých tréningových, novinkou modré trénírky.

  1. Dík za info, aspoň bude oživenie trošku 🙂 CZ má červeno-biele pruhované Macron, myslím že červeno-čierne by mohla mať Trnava celkom v pohode, ale aspoň bude lepší kontrast.

    1. Ahoj Martin, rozmýšľal som nad tým, niektoré kluby majú aj celkom dobré stránky, kde pridávajú fotky, tak isto už sú teraz aj záznamy zápasov na Futbalnete, takže niečo by sa dalo vymyslieť. Tiež sa mi páči, že je tam teraz veľa takých tradičných mužstiev, ktoré hrali ešte v 90. rokoch Mars Superligu ako Dubnica, Inter, Petržalka, Bystrica, Lokomotíva, Prešov, či Bardejov.

 8. Rozhodca Trnave nedovolil hrat ani v bielych ani v cerveno-ciernych dresoch. Objednane cierne dresy nestihli prist, takze to riesili na poslednu chvilu. nie som si isty, ci je to az taky amaterizmus…

  1. Určite nie je, skôr ešte možno na strane Adidasu, keď za týždeň nevedia dodať dresy. To čo spravili na týchto zelenkavých bolo maximum čo sa z nich spraviť dalo.

   Inak ešte dosť šťastie, že mali k dispozícií takéto netradičné, lebo v podstate by nemohli použiť ani žiadne z minulosti, keď sú stále len červeno-čierni a bieli 🙂

   Andrej má vysoké nároky na naše mužstvá (dúfam, že sa neurazí), on nie je spokojný ani keď si dá klub ušiť dresy na mieru u menšieho talianskeho dodávateľa 😀

   1. Mám vysoké nároky, na moju smolu… Keď viem pozadie za tými trnavskými, tak ok, dá sa to pochopiť. A k ViOnu som sa už vyjadril. Mne nevadia katalógové dresy a nebudem dresy ViOnu chváliť, keď sa mi nepáčia len preto, že sú originálne.

  1. Michalovce – Hrali v nich prípravu, tak uvidíme či ich vytiahnu aj v lige.

   Moravce – tu mám info z prvej ruky, budú mať ešte nové červené katalógové. Tieto s krížom už asi používať nebudú, keďže majú nové biele.

 9. Inak som si všimol zaujímavú vec u tímov z porovnateľných súťaží ako tá naša, ktoré hrajú v Európe a majú dresy od Adidasu (Rapid, Maribor, Minsk). Väčšina z nich hrá v dresoch z dizajnom Condivo 18, ale s grafickými prvkami z miTeamu. Predpokladám, že to bude tohtosezónny model originálnych dresov pre menšie tímy. A hlavne väčšina týchto klubov má nové dresy, len náš Slovan si ide 4. sezónu v 5 rokov starom modeli. A je pre mňa celkom prekvapujúce, že Spartak si pri svojej fanúšikovskej základni a pomerne veľkom dopyte po ich dresoch nevie vyjednať originálne dresy, navyše ako majster. Pritom už asi 2-3 roky spomínajú, že chceli aspoň miTeam dresy (čoho sú schopné aj menšie kluby u nás aj v okolitých ligách) a stále nič…

  1. Slovan je hanba, verím jedine že čakajú na 100. výročie klubu a nový štadión a potom to rozbalia. Asi zase na 3-4 roky, ale čo už… Inak na miTeame pribudol model Authentic 18, neviem či to tam bolo, ale sú to kópie dresov reprezentácií z MS, takže sa tam dá riadne pekne vyhrať 🙂

  2. Trnavu mám zasa info z prvej ruky ja, že pán najvyšší odmieta zakúpiť nejakú novú sadu dresov. Zmenili len olemovanie loga (ak dakto postrehol) na zlaté (predtým bolo biele). Dokonca sa im stalo faux pas, že hrali v jednom zápase s oboma verziami…

   1. Tak v katalógu ani iná na výber nie je, ale prečo odmieta? Však druhú sadu vymieňajú každý rok. Inak nerozumiem, prečo sa väčšina slovenských klubov tak drží Adidasu. Napr. taká Trnava by s Nike alebo Pumou mala o dosť väčší výber. Iné kluby tiež. Ktovie či je v tom tá slovanská posadnutosť tromi pásikmi 😀

   2. Super postreh s tým znakom a naozaj proti Moravciam sa im podarilo, že hrali v obidvoch verziách, aj na tejto foto to vidno: – hráč č. 28 zlaté olemovanie, hráč č. 39 biele :-/

 10. Tak Spartak má v logu 3 čierne pásiky na červenom podklade, takže je to skôr prirodzené, že majiteľ nostalgicky preferuje tento starý dizajn. Ak máš podmienku dodržať základ daného dizajnu, nie je až tak veľa možností ako to oživiť. Samozrejme ale dobrý dizajnér by nemal mať problém tatúto kombináciu zakomponovať do zaujímavého vzhľadu. Len otázka je, či bude majiteľ ochtný zaplatiť za vlastný dizajn na dresoch, keď má katalógovú voľbu…

  1. Stačilo by ísť cestou miTeamu, tam sa dá v podstate vyklikať kombinácií aj na 3 sezóny.

   Je to aj chyba Adidasu, že v katalógu držia tak dlho tie isté pruhované dresy, neviem prečo nevezmú napr. aspoň raz za 2 roky ako základ dresy Juventusu alebo Argentíny a neurobia katalógové dresy v takomto vzore.

   Budúci rok bude Striped riadny úlet, takže verím tomu, že Trnava príde s niečim novým, lebo toto asi nebude práve pre nich vhodné:

  2. Tak v minulosti nemal Spartak problém mať aj dresy bez pásikov úplne. A to, že má niečo v logu neznamená, že sa toho musia silou mocou držať. Pri pruhovaných tímoch je práve zvykom, že ten počet menia, nech sú tie dresy zaujímavejšie.

   1. Vedenie s tým možno problém nemalo, ale fanúšikovia vždy 😉 Ešte keď mali Uhlsporty, mám niekde aj článok odložený: Tieto dresy nechceme. To boli nejaké červené s pásikmi po bokoch. Potom ešte chvíľu vydržali v takých s čiernymi rukávmi a sponzorom Sony Vega ale aj tie nahradili prúžkovanými. To isté keď potom prišla Givova – pruhované, Nike – pruhované. To isté aj naposledy, pri tom 90. výročí, pekné červené dresy, dokonca vyšívaný emblém na rukávoch ale vydržali v nich len 3 mesiace – viac tu: https://svetdresov.sk/corgon-liga-20132014/

    Oni to veľmi nemajú radi, tak isto ako Slovanisti šomrú, keď nemali belasé dresy, ale modré (myslím teraz na celú sezónu).

    Skúsim cez víkend hodiť fotky aby som tieto svoje kecy podložil aj obrázkovými dôkazmi 😀

   2. Myslím, že fanúšikovia si môžu diktovať aké dresy chcú, keď ich aj budú kupovať. Ale Trnavčania sú známi tým, že neodmietnu žiadnu zámienku na bojkot, tak prečo nie dres. A kedy naposledy nemal Slovan domáce belasé dresy? To muselo byť niekedy na začiatku tisícročia, ak vôbec v tomto.

    1. Nuž Andrej, veruže už v tomto storočí a bolo to v sezóne 2005/06, kedy hrávali ešte v 2. lige, obliekalo ich Nike a to vtedy nemalo v katalógu belasé dresy: https://imgur.com/5dZP5WB. Belasé Nike pridalo až o sezónu neskôr (2006/07), kedy sa vrátili do najvyššej súťaže.

   3. presne to som hladal, nahradne boli biele a cervene, ak by niekto namietal, ze su to vonkajsie….inac aj vtedy mal slovan dlho tento model

    1. Martin, presne tak – skvelá pamäť 😉 Fotku bieleho mám zo sezóny 2005/06 z Dunajskej Stredy, červený neviem či použili aj v druhej lige, ale mali ho potom v ročníku 2006/07 v Nitre. Biele dresy už potom v Corgoň lige boli trošku iné, s modrým výstrihom v dizajne brazílskej repre (Bystrica mala také isté tmavomodré).

     Slovan 2005 - 2007

     Trnava teda červeno-čierne nepruhované ešte celkom dosť dlho nosila v 2005/06, ale v zime už mala pruhované. A tie červené v Pohári UEFA proti Karvanu Jevlach boli dosť úlet, takže tiež boli hneď nahradené pruhovanými.

     " alt="Trnava 2005-2007" />

 11. Hmm Slovan doma v čiernom, rozhodcovi asi vadili tie belasé pásiky na nitrianskych dresoch. Na jednej strane určite lepší kontrast, na druhej strane Nitra by asi nič nepokazila nejakými červenými alebo znovu mohli ísť do nejakej netradičnej kombinácie ako mali minulú sezónu…

  1. Rozhodcu čo pískal Slovan – Nitra, osobne a dôverné poznám.

   V zápase by mal byť vidieť viditeľný kontras farieb na dresov(tzv.Belasé × Belasé, Čierne = Belasé), a čiže Nitra zobrala so sebou Belasé dresy, Slovan ako domáci sa musel prispôsobiť.

   P.S: nemohli hrať s dresmi rovnakov farbou(jednoduché vysvetlenie)

   1. Toky, ja som za, len je smiešne aby sa v najvyššej súťaži prispôsoboval domáci tím hosťom. V tomto má napr. FIFA veľmi prísne pravidlá a aj teraz boli až extrémy na MS, kedy mužstvám nedovolili hrať v hlavných dresoch, hoci boli dosť farebne odlišné.

    Malo by platiť základné pravidlo, že nesmieš mať ani jednu časť výstroja vo farbe súpera, t.j. aj kombinácia biele tričko – modré trenírky – biele štulpne by nemala byť proti červenému tričku – bielym trenírkam – červeným štulpniam, hoci toto vidno ešte celkom v pohode, je tam skrátka rovnaká biela farba pri obidvoch tímoch.

    Tu je skôr na zamyslenie Nitra, už pár rokov dozadu sa im stalo, že prišli na Slovan v belasých dresoch, vtedy rozhodca posunul začiatok zápasu a kuriér im narýchlo viezol tmavomodré, teraz zase podobný problém. A to pritom naozaj mohli použiť tie žlto-šedé z minulej sezóny. Je to v tomto dosť trapas z ich strany, lebo asi aj keď sa 10-ročného decka opýtaš, že ktorému klubu na Slovensku sa vraví “Belasí” tak povie Slovan, tak logicky si tam asi nevezmem belasé dresy, ani žiadne také, ktoré majú belasé pruhy.

    Toľko k pondelkovému dresovému zamysleniu 😀

   2. jezis toky si tak strasne naivny, alebo mlady?….tu neslo o to, ze sa nemoze hrat v rovnakych farbach, co si sa snazil vysvetlit a vsetci tomu chapeme….ale o to, ze nitra si mala ako hostujuce muzstvo priniest dresy, ktore maju kontrast voci belasym…..vo futbale existuje jedno pravidlo….DOMACI si voli dresy ako prvy, tak je naivne si mysliet, ze mozem hrat vonku so slovanom v belasych dresoch…..takisto je naivne, si mysliet, ze bielo belase su velky rozdiel oproti svetlobelasym….inac nitre sa to nestalo prvy krat

   3. čo je to za hlúposť, aby sa domáci prispôsobovali… Skôr mi príde reálnejšie, že sa Nitra dopredu so Slovanom dohodla, že majú len dve sady modrých dresov (ako to môže ULK povoliť?) a teda či by Slovan doma nezahral v čiernych. Navyše si myslím, že keby si Nitra doviezla svoje vonkajšie modré, tak by to bolo v pohode rozoznateľné od belasých dresov Slovana. Navyše keď si spomeniem, ako hrala raz Dukla doma v červenom a Ružomberok prišiel v oranžovom a rozhodca to povolil, tak podľa mňa už je u nás v lige možné naozaj všetko 😀

    1. Toky asi myslel, že svojim komentom hejtujem rozhodcu, tak som len vysvetlil, že hejtujem Nitru 🙂

     Andrej – vždy je to na rozhodnutí rozhodcu, niektorým to nevadí, mne teda určite áno. Inak, v 90. rokoch bolo bežné červení proti oranžovým (napr. Dukla vs FC Košice), tak si chcel sudca možno zaspomínať 🙂 V poslednom období mne osobne napr. dosť vadilo aj Ružomberok – Žilina oranžoví proti žltým (keď mali také tmavšie), za to som práveže rád za tie voltové dresy, lebo to dá oveľa lepší kontrast.

   4. “Malo by platiť základné pravidlo, že nesmieš mať ani jednu časť výstroja vo farbe súpera, t.j. aj kombinácia biele tričko – modré trenírky – biele štulpne by nemala byť proti červenému tričku – bielym trenírkam – červeným štulpniam, hoci toto vidno ešte celkom v pohode, je tam skrátka rovnaká biela farba pri obidvoch tímoch.” – to pravidlo aj platí ale väčšina rozhodcov na to zabúda.

    MartinBuček: Áno Nitre sa to už stalo. A to pravidlo ktoré si napísal je to “nepísané” pravidlo. Kluby ak sa dohodnú tak domáci tím môže 2 sadu a vonkajší 4 sadú ak teda má …

    AndrejBB: tak to platí v mládežnických kategóriách. Ide len o dohodu. ULK nemá čo s tým robiť teda ak klub chce dvá modré dresy (samozrejme v iných odtieňoch)tak ich mať môže ale kto tak blbo rožmýšla, vždy vyberám sadu v klubových farbach a rozlišnù od klubových farbach.

    TU IŠLO O DOHODU 🙂

 12. Dnes hráme dohrávku v Michalovciach a domáci chcú nastúpiť žlto-modro-žltí, takže prvý krát v tejto sezóne vytiahneme čiernu sadu

   1. Majú to spraviť ako v NHL – jedne dres farebný, druhý biely. Nekontroloval som si to, ale myslím, že každý zo súčasnej ligovej zostavy má alebo už mal biely dres (je jedno či domáci alebo druhý)… A nenapadne mi ani žiadny klub, ktorý by mal tradičné dresy vyslovene kombináciu bielej a nejakej inej (napr. ako Slavia, Juventus alebo Celitc). A potom jasné stanovenie, ktorá sada je domáca. Lebo aj teraz sa koľkokrát stane (najmä RK a TT), že raz hrajú doma v jednom, potom v druhom.

    1. To by fungovalo a máš pravdu, že každý zo súčasných 12 tímov našej ligy už mal niekedy biele dresy. Môžeme potom niečo skúsiť nakresliť v miTeame 😛 Otázka je, že do akej miery potom povoliť ešte farebné dizajnové prvky, lebo v podstate aj dresy Nitry sú hlavne biele, len s belasými pruhmi a proti belasému Slovanu v nich hrať nemohli. V NHL mne osobne veľmi nesedelo finále 2017 Nashville – Pittsburgh, keď hrali Predators doma v žltom a Penguins mali tie biele so žltými rukávmi tak sa mi to dosť miešalo, hoci kamoši sa mi smiali, či mám čiernobiely televízor, keď to dobre nevidím 😀 😀

   2. Tak Nitra by vedela, že ak musí mať jeden dres čisto biely, tak druhý si asi nedá bielo-belasý. Resp. potom ešte povinné ako tretiu mať čiernu sadu pre každého 😀

    1. Ja nesuhlasim, zrovna to je na futbale pekne, ze su kluby, co maju svoju tradicnu farbu domacich a vonkajsich dresov prave nie bielu a ciernu….tento DI(c)Ktátorský rezim urcite nie, to by bolo zasa nadavania, ze je to strasne fadne a nezaujimave….jediny problem je, ze vecsina slovenskych klubov nemeni dresy po sezone…..mali by sa skor spisat pravidla, aby nepisane pravidlo….domaci ma pravo vyberu….bolo na papieri, ak ho nitra porusi, dostane pokutu

  1. Taktiež nastúpili už predtým aj v bielych dresoch a ženský tím FC, nastúpil v opačnom garde farieb ako muži proti Humennom.

   Zdroj: Facebook: FC Košice – oficiálna stránka a TJ Lokomotíva Košice ženy/ FC Košice – oficiálna stránka.

 13. Toky & Andrej – vďaka za tie košické dresy, vyzerajú super!

  Inak na internete už nejakých pár rokov existuje taká služba, po slovensky sa to volá skracovač URL (stačí hodiť do googlu a dostanete niekoľko výsledkov), ktorá vygeneruje krátky odkaz z hociakého dlhého, tak ak si nájdete o 10 sekúnd viac času pri vkladaní komentáru, tak to môžete využívať 🙂

  1. Ak im nakoniec prišli aj tie čierne, tak môžu hrať aj v nich 😉 Nečudoval by som sa, keby zostali hrať v bielom, však sú Bíli Andeli a proti bielym súperom vonku môžu byť aj zelení, ako píšeš.

   Som zvedavý, ako sa s tým popasujú, ale napr. v miTeame sa momentálne nedá naklikať pruhovaný dres, ktorý by mal aj pruhy vzadu… takže jedine, ak by im Adidas niečo pripravil na mieru, čo by bolo teda ale veľké prekvapenie… skôr to vidím na to, že ak budú chcieť zachovať tradičné farby, tak dokúpia červené dresy napr. model Condivo a budú hrať v nich s čiernymi trenírkami a čiernymi štulpňami.

   Inak je to podľa mňa až extrémne rozhodnutie zo strany UEFA, stačí dodržiavať to základné pravidlo, že nemôžeš mať na dresoch ani jednu z farieb, ktoré má domáci tím a je úplne jedno, či je chrbát len jednofarebný alebo nejaký pruhovaný, šachovnicový alebo iný. Rozoznať sa to dá. Viem, že treba rozlíšiť farebne aj brankárov a rozhodcov, ale pri tých všetkých kombináciách farieb, ktoré dnes sú naozaj neviem, či je toto potrebné hrotiť až do takýchto extrémov.

   Rovnako sa mi nepáči, že prišli s týmto rozhodnutím až teraz, hoci hlavné fázy LM ani EL ešte nezačali, predsalen je už rozohratá sezóna a drvivá väčšina klubov predstavuje dresy v lete, nie v rozohratom ročníku, to býva zvykom len u nás 🙂

   1. Ešte ma napadlo, že možno najlacnejšie by ich vyšlo doplniť na svoje Striped 15 obyčajný 1 čierny pruh od čísiel smerom dole, som zvedavý ako by to UEFA posúdila, keďže už by sa predsa nejednalo o jednofarebnú zadnú stranu, malo by to byť OK.

    // EDIT: Rýchly grafický náčrt: https://imgur.com/oam4pzt (aj verzia s 3 pruhmi :-D)

    1. Otazka znie, studoval niekto na slovensku pravidla pre europske pohare?….urcite ich nevydali vcera….bolo by zaujimave skontrolovat pruhovane muzstva co budu hrat lm a el ci nato mysleli a trnava je jedina, ci ich je viac, kto ma rovnaky problem

     1. Martin, ja myslím, že je to nové pravidlo.

      Ja som len narýchlo pozrel súperov Trnavy a problém bude mať podľa mňa aj Fenerbahce. A oni vedeli určite dopredu, že budú hrať európsky pohár, lebo ako 2. mužstvo tureckej ligy postúpili do nemajstrovskej vetvy Ligy majstrov, kde hrali 3. predkolo a to pri akomkoľvek výsledku garantovalo minimálne účasť v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA.

      Tu sú ich dresy pre túto sezónu: https://www.footyheadlines.com/2018/06/fenerbahce-18-19-home-away-third-kits.html
      – hlavné žlto-modré pruhované sú OK, lebo majú pruhy aj vzadu
      – náhradné modré sú OK
      – tretie bielo-žlté nie sú OK, lebo majú zadnú stranu čisto bielu

      Súperom Fenerbahce je aj Dinamo Záhreb, ktoré hrá doma celé v modrom. Ak nedovolia Fenerbahce ich tradičné žlto-modré dresy (čo by dovoliť nemali, lebo aj keď je to iný odtieň modrých pruhov, sú modré), tak potrebujú nové dresy! Pretože v modrých hrať nemôžu a bielo-žlté nespĺňajú nové pravidlo. Tu sa ukazuje, že to pravidlo je úplne na hlavu, lebo v tých bielo-žltých by mohli hrať úplne v pohode a bolo by to rozoznateľné pre všetkých. Len pripomínam, že brankári a rozhodcovia by naďalej mali na výber niekoľko farieb, ktorými by doplnili hráčske dresy – napr. zelenú, červenú, čiernu, šedú, oranžovú, fialovú…

     2. Na hlavu je aj to, ze pred dvoma rokmi nemohli mat pruhy na chrbtoch ak boli delene stvorcom na cislo a teraz dali uplny opak

     3. No páni, ale napokon nevyzerá, že by sa to nejako dodržiavalo… Včera CZ Belehrad hral v tých svojich bielo-červených Macron, vpredu pruhy, zozadu čisto červené a mohli v nich nastúpiť. To isté teraz sa hrá Ajax – AEK Atény a Gréci majú spredu čierno-žlté pruhované dresy, zozadu len čisto žlté a v pohode v nich hrajú.

     4. a cudujes sa im? daju si usit dresy a uefa vyrukuje s najstupidnejsim pravidlom, ake mohlo byt….ceresnickou je, ze rozlisovacky nesmu mat flourescentne farby, ak ma niekto take dresy, alebo vobec, cital som ten manual, len si to nepametam presne

   2. To bude platiť až od novej sezóny, v prebiehajúcej súťaži sa pravidla nemenia.
    Ešte pred štartom predkôl každý účastník posiela na UEFA ako vzorku 4 sady dresov (+brankárske) na schválenie, takže ak im UEFA schválila dresy, tak by bolo dosť neprofesionálne zobrať svoje rozhodnutie späť 🙂

    1. precitaj si ten clanok tam je od sezony 18-19, cital som cele tie pravidla a pise sa tam aj o tych rozlisovackach, aj ake velke mozu byt napisy a sponzorske loga….ci sa to dostalo aj ku klubom netusim, ale na uefa stranke to urcite najdes a tyka sa to vsetkych sutazi usporiadane uefou, cize aj ligy narodov…takze aj chorvati budu musiet menit dresy…..len mozno im uefa dava cas a zatial to neriesi

  1. Aj s logom na trenírkach… Ale mohli radšej v bielom doma hrať. A aspon červené trenírky alebo štucne dať k tým čiernym.

   1. No tie trenírky sú veľmi nebezpečný ťah vzhľadom na to, ako to na Slovensku zvykne dopadať 😀 Pomiešajú sa pri praní a už bude mať polka tímu farebné logo a polka čierno-biele 😀

  1. Tak evidentne to ešte neriešia, už ako som spomínal aj ten Belehrad a Atény. To isté napr. aj v EL včera PAOK – Chelsea, domáci čierno-biele Macrony, vpredu pruhy, vzadu čisto čierne.

 14. Inak Slovanu už pomaly pred mesiacom doviezli nové dresy. Predpokladám, že ich predstavia až niekedy vo februári. Som zvedavy o ako starý model pôjde a či v ňom zase budú hrať 5 rokov.

   1. Na Instagrame mali story, kde boli natočené ako im prichádzajú krabice s popisom, že nové dresy na nový štadión už sú tu…

    1. Cool, tak už len dúfať, že z toho nevylezie nejaká Tabela alebo Estrada 😀 Hoci radšej možno aj katalógové na 2 sezóny ako ušité na mieru na 4 roky…

    1. Keď som minule videl TV reklamu na “Ideme domov,” tak som si uvedomil, že vlastne oslavujú 100 rokov tento rok. Síce to bude presne až v máji a asi až tá ďalšia sezóna by mala byť rátaná ako stá, ale dresy by si nejaké špeciálne mohli dať spraviť k tomuto jubileu, takže som zvedavý, čo z toho vypadne.

 15. Tak Slovan nám údajné nové dresy na tlačovke neukázal…

  Zaujímavé bude sledovať tiež Trnavu, keďže Poór je stále hlavným akcionárom klubu a platia aj sponzorské zmluvy na celý ročník 2018/19, tak je možné že budú naďalej hrávať v rovnakých dresoch so všetkými sponzormi ako doteraz.

  Uvidíme v sobotu 🙂

  1. Tiež som na to čakal, ale podľa mňa ich ukážu až pred derby, ak vobec. Pri Trnave som zvedavý aj ja, keďže prípravu odohrali v čisto červených bez sponzora, aj posily sa s nimi fotili. Navyše by ma neprekvapilo, keby tým chcel Poor nasrať fanúšikov.

  2. A teda je to potvrdené, že tie dresy sa predstavia tesne pred zápasom. Podľa mňa mohli aj skôr, nech si ich ľudia nakúpia.

   1. Dík za info Andrej. Celkom zaujímavá je tam veta “Proti Trnave nastúpime v nových dresoch, ktoré budeme využívať počas jarnej časti na zápasoch na Tehelnom poli.” Z tohto by ma vôbec neprekvapilo, keby mali nejaké katalógové, prípadne vytvorené cez miTeam a potom od leta už niečo ušité na mieru v súvislosti so 100. výročím klubu.

   2. Ako asi tým mysleli ako domáci dres, teda dúfam, že nebudú hrať v starých belasých vonku. Tiež by ma neprekvapilo, keby na nejaký belaso-biely pruhovaný z katalógu dali logo 100 rokov. Ale verím, že budú mať vlastný dizajn. Keď už postavili ten štadión a snažia sa hrať na veľkoklub + už vlastne asi 6-7 rokov majú vlastný dizajn (aj keď zatiaľ mali len dva), tak prečo to meniť.

 16. Inak, technická poznámka, keď sem chodím na mobile, tak mám celkom dostať sa k sekcii FL, keďže ju zobrazuje na spodku stránky,a le tá sa donekonečna obnovuje a posúva nižšie a nižšie, takže prakticky sa k tomu nedá dostať. Neevieš s tým niečo urobiť? 😀

  1. Andrej, dá sa k nej dostať aj cez Menu – tri čiarky úplne hore, potom je to položka vrámci podmenu Ligy. Ale vďaka za poznámku, viem, že táto téma nie je úplne ideálna, chýbajú preklady atď…, takže možno je ju na čase aj vymeniť 😉

  1. Toky, ťažko povedať. Bola info, že ich ukážu až tesne pred derby, potom na tlačovke povedali, že “predstavíme čoskoro”… takže musíme len čakať.

   1. Celý cirkus, nechápem ako dlho môžu mat tie dresy, ďalšia vec prečo si nedali termín pred jarnou časťou nepredstavili nové dresy.

 17. Slovan predstavil iba domáce dresy – iba na jarnú čásť, takže druhé špecialne v tejto sezóne.

  Podstatná časť je belasá, biele pruhy, od adidasu a sponzor grafobal – ako v prvých špeciálnych dresov.

  V zadnej časti hore nápis TEHELNÉ POLE a až dole je meno hráča.

  Slovan bude mať nové dresy pravdepodobne v lete.

  1. Su tie nove dresy Slovana navrhnute v miteam ? Lebo mne pridu ako navrhnute v miteam ale prisposobene špecialne pre Slovan…

   1. Vďaka za info páni, aj som sledoval Instagram a web doobeda, ale ešte nebolo nič…

    Matej, tiež som myslel najprv, že to je miTeam, ale nedarí sa mi to tam naklikať. Nenašiel som žiadny dizajn, kde by sa dali zvoliť pruhované dresy a zároveň okrúhly výstrih s takým tenkým bielym prúžkom. Ten je aj na konci rukávov. Trenčín mal v minulej sezóne dresy cez miTeam a mali vyšívaný znak, takže to by miTeam nevylučovalo, ale toto vďaka dizajnu vyzerá zase na niečo unikátne priamo pre Slovan.

    Škoda len, že dresy menia po 3,5 roku… tieto mohli mať od úvodu ročníka a vzadu mohli mať napísané Tehelné pole 2019, aj keď v lete asi ešte nebolo jasné, či to stihnú dostavať a či tam začnú hrať už od tejto jari…

 18. Tak hlavne ten nápis Tehelné pole dáva nádej, že od leta budú zase nové dresy… Aj keď toto je aspoň tohtosezónny model. Mohli by hrať ako v away dresoch v tých tmavomodrých čo mali proti Slavii a budú komplet vynovení.

  Inak také obyčajné, aspoň pekný font čísiel majú a vyzerajú celkom profesionálne, premýšľam, že v nedeľu si nejaký kúpim…

  A neviete náhodou, dokedy má Slovan vlastne s Adidasom zmluvu? Pretože Puma sa celkom rozširuje v Česku, u nás naopak od asi roku 2009 alebo 10, kedy obliekala ViOn, v lige nebola a Slovan by pre ňu mohol byť dobrým úlovkom. Aj keď zase mám pocit, že majitelia Slovana (a podľa toho ako liga vyzerá nie len jeho) vidia prestíž v 3 prúžkoch a chcú ich silou mocou (také slovanské 😀 ). Každopádne by som bol celkom rád, keby Puma niekoho v najvyššej súťaži obliekala.

  1. Bolo by fajn ak by puma za mna aj kappa mala nieake zastupenie vo Fortuna lige. U nás v Michalovciach by som si vedel predstavit kappa maju pekne kombinacie v katalogu našich farieb

 19. Ved to že vyzeraju ako z miteam ale nie tak celkom 😀 kazdopadne asi v takej farebnej kombinacii ich nebude mat nikto a mne sa pačia viac ako tie doteraz

 20. No tie dresy sú podľa mňa z toho interného miTeamu pre tie kluby druhého sledu v ktorom je ten golier a rukávy, lebo keď si všimnete, takmer všetky používajú ten dizajn s dizajnovými prvkami obyčajného miTeamu. Napríklad to vidno aj na tom (aspon podla mna), že na dresoch má Adidas modré logo, keďže belasé sa v miTeame nedá použiť, keď je belasý aj dres a je jedno, že to logo je na bielych pruhoch. A fakt, keď si pozriete, všetky tie béčkové kluby to tak majú (naposledy Cinncinati v MLS).

   1. https://www.footyheadlines.com/2019/02/fc-cincinnati-will-wear-replica-quality-kits.html

    cincinnati aj slovan maju miteam, miadidas….ak by to boli speci dresy, znak nie je vysivany, ale tlaceny z gumy….a mls ma dokonca problem, ze sa tie origo dresy nedaju kupit a repliky vyzeraju dost odlisne, uvidime, ci slovan ponukne do predaja rovnake v akych hraju…..a toky cirkusujes, ale to ze trnava, michalovce a podobne tymi roky nemenia dresy je v pohode?, popripade vymenia len jeden…..presov co ma exkluzivne partnerstvo s atakom maju kolko rokov rovnake dresy?…..na slovensku je problem, ze snad len zilina predava dresy za normalnu cenu, len tam je problem, ze ufnukanci furt nieco bojkotuju a asi ich nekupuju….slovan zase ma ceny vysoke a za polovicu sa daju kupit ich dresy v zahranici

   2. Ale ten odkaz z miTeamu je na model, v ktorom hrával Slovan doteraz, Podbrezová to mala posledné dve sezóny.

 21. Čo sa tyka Michaloviec tak minulu sezonu sa menila hostovská sada a tuto sezonu domaca. Podla mojich informacii (nedal by som za ne ruku do ohna) klub dostava zhrua každy pol rok dresy od obchodu SPORT PRO a je logicke že beru to čo dostanu preto sa posledne sezony dizajn nemenil kedze darovanemu konovi sa na zuby nepozera. A v tejto sezone su hlavne zapasove dresy vlastne treningove 😀 Zemplin predava dresy za 30eur a na zapase so Seredou (bolo asi 15stupnov) som dres mal asi len ja 😀

   1. No problémom je, že tie kluby predávajú originál zápasové dresy a nie repliky… Preto sú také drahé.

    1. nie, problem je ze sport direct ho predaval za 1/3 ten slovanisticky….a zilina ma na foto autenthic, tak neviem ci je to replika, alebo zapasovy…..ono na slovensku je smutne, ze ludia nekupuju a ani casto nemaju moznost kupit si dres….a 70e za macron dres je velka palka….trnava 42, minuly rok 60 za kolko rocny?

 22. Maťo ale nemôže porovnávať predsa Slovan s Zemplínom, kde napríklad platové podmienky sú výrazne odlišné. Michalovce si pekne vymenili dresy postupne, v minulej zime Biele a v lete Žltomodré.

  Slovan tieto dresy má viac ako 4-5 roky. A áno od Slovana si sľubujem veľa, pre mňa najprofesionálnejší klub na slovenskom futbale by si mal meniť dresy každé 2 roky.

  O Trnave sa neviem vyjadriť.

  Moravce si menia každý rok, Podbrezová si zmenila po 2 rokoch, Ružomberok si taktiež mení po roku/ 2 rokoch, Žilina detto, Trenčín každý rok taktiež. Senica si tiež zmenila ako Michalovce. Jediný kto nemenil je Slovan. Tak prestaň písať že to nie je cirkus.

  1. co by som nemohol….hraju v prvej lige?, hraju….tak porovnavam…..kazde jedno prvoligove muzstvo by malo obmienat dresy aspon kazde dva roky, vedenie slovanu to v tomto smere strasne pokaslalo…..a senica si nic nevymenila, akurat dali dole sponzorov

 23. Slavia dnes v Česku predstavila nové dresy, takto nejako si to predstavujem. Škoda, že u nás to tak nefunguje. Ale snáď v lete viacero klubov dresy zmení.

  1. Dobrá predstavovačka, aj so slečnou brankárkou/youtuberkou 🙂 Len mne sa to zdá vždy veľmi divné v polke sezóny meniť dresy… Teraz mám akurát rozpísaný ešte článok o AC Miláno a oni napr. ukončili spoluprácu s Adidasom v októbri 2017, ale nové dresy Puma išli pekne až od leta 2018. V týchto našich končinách ako keby to podpisovali furt len na kalendárne roky, potom to končí tak, že majú tie isté dresy aj niekoľko sezón (hoci to asi prípad Slavie nebude)…

   1. Tak je rozdiel, keď Adidas stratí AC a Dunajskú Stredu… Pri AC to proste je do konca sezóny, u nás možno ani nemajú nejaké zmluvy so značkami, skôr s dodávateľmi.

 24. Inak o tom sme sa ešte asi nebavili, ale Michalovce majú na bielych dresoch biele logo FL, čo by asi nemali mať.

  1. Na bielych musi byt zlte. Rovnako musi byt menovka nad cislom, takze aj slovanisticke dresy su v rozpore s pravidlami… Ale take veci v nasej lige asi nikto neriesi

 25. 5.mája proti DAC nastúpime v zostave len s našimi odchovancami a tak na dresoch namiesto loga generálneho partnera bude logo akadémie MŠK:

  1. Vďaka za info, výborný nápad, len prosím nezabudnite Dunajskej povedať, aby prišli vo svojich žlto-modrých, lebo ak si zoberú čierne, tak smola 😀

 26. Ja len nechápem, prečo Slovan nemôže hrávať vonka v tých tmavomodrých dresoch, v ktorých hral proti Slavii. Toto mi príde strašne trápne, že doma hrajú v tých Tehelné pole dresoch a vonka v doterajších domácich dresoch alebo starých čiernych.

   1. Však si mohli objednať viac, je to katalógový dres. Ale nikto by sa na nich nenahneval, keby mali druhý dres katalógový, najmä keď vyzerá oveľa lepšie ako vyťahaný 5 rokov starý, aj keď originálny.

 27. Michalovce dnes v Dunajskej v čiernych trenírkach… hľadám nejaké fotky, ale vyzerá, že to boli požičané Macrony od domácich. Chýbali im na nich aj čísla.

  1. Samozrejme, dobre som videl… v Michalovciach si povedali, že jedny trenírky na pol sezóny asi stačia… Do DS v modrých trenírkach :-/ Toto je iná horská liga zase:

   1. Toto sa v roku 2019 nemože stať v najvýšej lige europského štatu o to viac ma to hneva že je to moje rodne mesto

  1. Ale v grafike máme nové, keď ukazovali zostavy 😀

   Nechápem… ešte asi potrebujú tieto zodrať alebo čo… Napadá ma ešte aj teória, že UEFE vadili tie modré rukávy vzhľadom na modré dresy súpera?

   1. Určite to bolo modrými rukávmi… Hráči by boli nerozoznateľní 😀 A tá infografika sa nahrala pravdepodobne normálne na zväze, tam nemali problém dať aktuálne dresy.

    Inak mi je celkom ľúto Azerbajdžanu. Od Umbro mali nádherné originálne dresy, od Nike majú len katalóg. Ale ich to asi cez doláre netrápi 😀

 28. Chcem sa opýtať či budúcu sezónu dáš aj II.Ligu dresy, tam to veľa tímov síce nezmení ale bolo by to fajn mať druhú ligu. 🙂

  1. Chcel som už aj túto sezónu. Akurát v posledných dňoch rozmýšľam ako ďalej, lebo už aj skončila sezóna a nestihol som ani všetky články o tímoch z Ligy majstrov, reprezentácie tu nie sú okrem tých čo hrali na MS 2018 vôbec a to začína napr. tento týždeň Copa América, kde bolo predstavených zase niekoľko zaujímavých dresov aj veľkých repre ako Brazília, Argentína, …

   1. Viem že robíš aj články o Lige Majstrov a reprezentácii, aj ich čítam 😉 ale možno by nebolo odveci sa preorientovať len na Slovensko a reprezentáciu. (Možno i zopár veľkoklubov ako Manchester United,Real,Barça alebo Bayern…)

    Viem že to zaberie veľa práce, ale chcem len povedať že možno najprv Slovensko, až potom medzinárodné kluby.
    Je to len na tebe. Nechcem aby tento web skončil, lebo je priam fantastický a pamätám sa ako som tu chodil keď som malý 🙂

    1. v tomto suhlasim s tokym, sem chodim hlavne koli diskusii o slovenskej lige, na zahranicie by som sa vykaslal, predsa len footyheadlines a shirtculture pozna snad kazdy a uprimne konkurovat im asi nema zmysel a je vidiet, ze si uz asi zamestnany, kedze ti to oproti minulosti trva dlhsie 😛

     1. Ďakujem za komentáre, páni.

      Lenže mňa práve baví písať aj o tých zahraničných kluboch alebo repre, lebo tam je za tými dresmi aj kopa zaujímavostí, histórie, odkazov na výročia, mestské/národné symboly a pod.

      Pri slovenských tímoch žiaľ bude väčšina článkov na štýl: majú katalógový model XY, používajú ho tretiu sezónu v rade a k tomu môžem ešte pridať pár riadkov hejtu, že polovica hráčov mala v poslednom ligovom kole logo ligy na jednom rukáve, zvyšok na druhom a ten čo striedal v 85. minúte nemal ani menovku a logo sponzora bolo natlačené bledším odtieňom modrej ako u zvyšku tímu 😀

      Ale je jasné, že o slovenských tímoch veľa na zahraničných weboch nenájdeme a je taktiež jasné, že tam nie je možnosť konkurovať im, ak nechcem denne nad tvorbou tohto webu presedieť 5 hodín (čo ani nie je možné). Takže tak nejako to asi aj bude, že slovenské tímy podrobnejšie a zvyšok teda len stručne s dôrazom na nejaké zaujímavosti.

 29. Pomaly začínajú leakovať dresy pre obdobie 2020-2022, tak som zvedavý, či aj Slovensko sa neobjaví. Aj keď to nie je veľmi zaujímavé pre leakerov, ale snáď sa niečo objaví. Najmä ak sa predstavíme na Eure.

  1. Veľa slovenskych klubov by si malo brať priklad zo ZM. Pekne každy rok menia dresy a nie ako naše “veľkokluby” niekoľko rokov stare, prepraté hlavne že tri pruhy 😀

   1. minuly tyzden som bol na seminari v moravciach a u17 mala na modelovanom treningu na sebe legea dresy s pasom na jednej strane z rukavu cez cely vrch az po kratase, tak tazko povedat, ci to vytiahli zo skladu len koli nam, alebo errea oblieka len muzov

   2. Ako Trnava podľa mna mala nové dresy (v zmysle, že neprala 3 roky tie iste), však na nich aj menili vzdy niečo (sponzora/logo) a nemali v katalógu Adidas ani na vyber. To skôr Slovan a Žilina sú v tomto úplne mimo.

    Inak Trnava teraz predstavuje hráčov v starých dresoch ale bez sponzora a so 6 hviezdičkami, tak dúfam, že to je len nejaký ceremoniálny a do začiatku sezóny to zmenia. Minimálne tie trápne hviezdičky.

    1. No Trnava pokiaľ zostane pri Adidase a nebude chcieť niečo cez miTeam, tak je dosť možné, že stále budú mať tieto Striped15. Najnovšie Striped19 sú dosť úlet, tipujem, že v tých hrať nebudú.

     1. tak striped 19 nesplnaju hlupe uefa pravidlo a trnava chce hrat tako vsetci europske pohare, a adidas ma urcite aj nejake pruhovane v katalogu, a je otazne ci novy trnavsky majitel bude chciet pri adidase

  2. Andrej, vďaka za info. Hodil som to aspoň na twitter zatiaľ, v júli potom urobím aj novú stránku pre novú sezónu. Inak myslím, že niekto tu chválil v minulosti tieto parmské dresy, tak za mňa super, že sa inšpirovali, biele sú veľmi pekné.

   1. V pohode, nemyslím si, že tak skoro bude nutné vytvárať stránku pre novú sezónu. Mňa najviac zaujíma, či Slovan zmení dresy alebo bude doma hrávať v tých nových a vonka v tých starých dvoch sadách. Potom DAC, keďže tieto majú už rok a pol. A potom samozrejme Žilina a Trnava. Pri Ružomberku, Nitre, Senici a Michalovciach si myslím, že sa nič meniť nebude. Trenčín a Sereď podľa mňa zmenia. Pohronie sa skôr prikláňam k tomu, že zmenia.

   2. hej, to aj mne napadlo… Na druhú stranu môžu nažehliť na starú sadu nejaké logo a bude to. Snáď nie.

    1. uff, dufam, ze az taki zufalci nebudu….inac som zvedavy ci uz konecne niekoho bude obliekat puma, lebo naposledy to boli moravce v prvej lige, odvtedy ani v druhej a myslim ze ani v tretej nikto pumu nemal

   3. Hej, nad Pumou aj ja občas premýšľam, len mám pocit, že slovenskí majitelia potrebujú mať dresy Adidas, lebo proste sme Slovania a tri pásiky sú cool 😀 Inak mne by sa páčil Slovan v Pume, ale majú aj pekné dresy napr. pre Ružomberok. Tiež by sa mi páčilo, keby sa niekto vrátil k Umbro dresom, oni majú riadne pekné katalógové teraz.

    1. umbro okrem senca a ruzomberka a licartoviec si ani nepametam, ci niekto vobec mal…a to puma si myslim, ze by dokazala prisposobit tie dresy potrebam klubov, tak ako to robia pre 3., 4. anglicke tymi

   4. Trenčín mal Umbro dresy, ale asi len jednu sezónu 06/07. A Slovan by podľa mňa od Pumy dostal prispôsobené dresy, iné tímy skôr nie (možno ešte DAC), ale tie by si našli aj v katalógu. Ale keď vidím ako všade v Európe už kluby predstavujú, som celkom nedočkavý. Mohol by to už u nás niekto rozbehnúť.

    1. Pekná diskusia sa tu rozbehla 🙂

     Len pre info:
     – Trenčín nosil Umbro už od jarnej časti sezóny 2003/04, mali ešte také biele so sponzormi Araver a Synot = čo boli pôvodní majitelia, z ktorých firiem vznikla aj skratka AS: https://tinyurl.com/yxp24j8v

     – Zabudli ste na Košice, ktoré mali taktiež Umbro dresy

     – Ličartovce si pamätám len v Adidasoch a JAKO, foto by pomohla, alebo aspoň cca rok, nech sa rozpamätám 😀

     – Humenné som už nejako ani neregistroval tie Umbro, inak veľmi pekná prehliadka dresov je na ich FB Ultras stránke: https://tinyurl.com/humenne

     1. ved tymi licartovcami som myslel kosice….ktore boli licartovce…..a hej trencin som zabudol, ze nosili anglicke dresy

 30. Inak info dávaš na Twitter hneď ako sa dozvieš či už máš viac a len postupne dávaš? Resp. písal si všetkým klubom?

 31. Inak teda som si spravil taký prehľad, koľko sezón už kluby nosia aspoň jednu sadu dresov (ak dresy zmenili počas sezóny, stále sa to ráta ako jedna sezóna):
  4 – Slovan, Trnava, Senica
  3 – Ružomberok, Žilina
  2 – DAC, Michalovce, Nitra, Pohronie
  1 – ViOn, Sereď, Trenčín

  Z tohto pohľadu by asi v novej sezóne mali vymeniť aspoň jednu sadu všetky kluby.

   1. No smutné mi príde, že si nepamätám, že by to takto bývalo v minulosti. Že by vôbec nejaký klub hral 4 sezóny v tom istom a už vôbec nie najlepší.

 32. Čoskoro by mal Slovan predstaviť nové dresy, v ktorých by mal hrať už v EL. Dnes naposledy hrajú aj v tej jubilejnej sade pre Tehelné pole.

   1. Povedal to komentátor (ktorý je zároveň aj hlásateľom a neviem čím všetkým) na zápase Slovan – Slavia. Takže predpokladám, že je to relevantný zdroj. Aj keď na zápase mali Slovanisti domáci dres z minulej jari s tým, že už bez nápisu Tehelné pole, s menami na vrchu a novými číslami. Tak neviem či to robili len kvôli tomuto zápasu. Keď si pozrieš záznam zápasu na youtube, malo by to byť asi niekedy okolo 15. minúty, ak si to chceš overiť a môžeš dať na Twitter 😀

 33. Informácie síce nie priamo spojená s tým, aké dresy bude mať Trnava, každopádne by na nich v budúcej sezóne (alebo aspoň na jej začiatku) mala mať na mieste hlavného sponzora Dobrého anjela. Ale samozrejme, nebude to sponzor, ale budú ho propagovať.

  1. lebo to je to co oni momentalne potrebuju….charitu…..a potom si tam nacapia cinemax ako vsetci ostatni…..inac my sme snad jedina krajina, kde si nikto nedokaze najst sponzora a ti co ho maju ho maju lebo tam ma ich majitel pazure a potom ze nikto nema peniaze

   1. Haj, nad týmto sa aj ja čudujem stále, resp. ani sa veľmi nečudujem. Kto by sa chcel zviditeľňovať tým, že dáva peniaze Poorovi, Kmotríkovi a podobným? Čo si pamätám, tak sponzora, ktorý nebol majiteľom mali v nedávnej dobe len Slovan (Niké), Trnava (Škoda, ale len krátko), Trenčín (Aegon) a teraz Sereď (iClinic). Pri Michalovciach neviem. Zvyšok má buď prázdne alebo majiteľa. Ale tak noví majitelia Spartaku vyzerajú solídne a keby chceli, tak si tam ten Cinemax hodia rovno, takže podľa mňa hľadajú reálneho sponzora. Uvidíme teda.

    Inak zaujímavosť k Žiline, oni vraj mali ešte keď boli dobrí (okolo rokov 2010, 2011) ponuku zo strany Kie na sponzorstvo na dresoch (a to by bol celkom luxusný sponzor), ale Antošík si pýtal priveľa a tak to padlo.

    A ďalšia zaujímavosť, v každej okolitej krajine nejaký väčší tím sponzoruje Cashback World, len u nás nikoho (sponzorovali hokejový Slovan). Tak možno ich Slovan zaujme, ak konečne prerazí v Európe. Podobne aj Turkish Airways sponzorujú rôzne kluby po Európe (napr. FK Sarajevo), ale u nás len hokejové Košice.

   1. A čo na ne hovoríš? Podľa mňa fajn nápad, ale prevedenie sa veľmi nepodarilo a pôsobia dosť gýčovo. To druhé logo tam podľa mňa nemá čo robiť. Mohli ho dať na chrbát alebo golier zvnútra. A opäť tá hlúposť, že domáci sa bude len na Tehelnom poli používať, čo podľa mňa volá k tomu, že ak nastúpia proti niekomu, kto hrá doma v modrom (alebo bielomodrom), tak použijú 4-ročné čierne alebo belasé dresy. Mohol by si im skúsiť napísať, či plánujú aj tretie dresy alebo ako to plánujú riešiť 😛 Celkovo sa mi asi z dresov od Adidasu čo mal Slovan tieto páčia najmenej.

    A inak čo dáš na stránku na novú sezónu, keď sú len Slovan a ViOn? 😀

    1. Moj postreh, domace….cisla a meno poriesene fajn, aj logo adidasu a grafobal mali zvyraznit a este lepsie, ak by dali tmavsi odtien, hostovske to iste…a ak sa prebojuju v europe daleko chcelo by to tretie dresy s nejakou bud cervenou farbou, alebo nejakou zvlastnou….inac sa mi dresy pacia a aspon pri tychto je velka pravdepodobnost, ze budu len jednu sezonu

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok