Fortuna liga 2016/2017

Aktualizované 25.9.2016

Len necelý týždeň po skončení majstrovstiev Európy sa rozbieha ďalší ročník našej najvyššej futbalovej súťaže. Tá bude aj v tejto sezóne niesť označenie Fortuna Liga a na tejto stránke nájdete dresy jej všetkých 12 účastníkov.


AS TRENČÍN

Majstrovský celok zostáva pri nemeckom dodávateľovi Adidas. Trenčania budú používať biele dresy z minulej sezóny, ktoré sú vytvorené v aplikácií miTeam. Novinkou sú náhradné červené dresy, ktoré nájdeme v katalógu nemeckého dodávateľa pod označením Tiro 15 a v minulej sezóne sa v ich bielo-modrej verzii predstavili futbalisti Slovana aj Ružomberka.

1617_trencin_biely

1617_trencin_cerveny

Trenčín v priebehu septembra pridal na dresy logá ďalšieho partnera – spoločnosti Edart.

1617_trencin_edart


SLOVAN BRATISLAVA

Belasí pokračujú v dresoch, ktoré predstavili pred minulou sezónou 2015/16.

1617_slovan_belasy

1617_slovan_cierny


SPARTAK MYJAVA

Bronzový tím z minulej sezóny odohral stretnutie Európskej ligy UEFA proti rakúskej Admire Mödling v dresoch od poľského dodávateľa Keeza. V lige ale Myjavčania pokračujú v dresoch od spoločnosti Uhlsport. V pruhovaných sa predstavili už v 1. kole v Zlatých Moravciach, náhradné žlté vytiahli v zápase 2. kola na pôde Podbrezovej.

1617_myjava_el

1617_myjava_keeza

1617_myjava_pruhovany

1617_myjava_zlty


SPARTAK TRNAVA

Trnava pokračuje v dresoch z minulej sezóny – pruhovaných Striped 15 a bielych Tiro 15.

1617_trnava_pruhovany

1617_trnava_biely


MŠK ŽILINA

Pod Dubňom si prichystali na novú sezónu až štyri sady dresov. Ako hlavné budú Šošoni používať tradičné žlté tričká s dizajnovým označením Park V v kombinácií so zelenými trenírkami a žltými štulpňami. Náhradné dresy budú zeleno-biele Nike Precision špecifické svojim šachovnicovým vzorom na prednej strane. Zverenci trénera Adriána Guľu budú mať k dispozícií aj čierno-biele pruhované dresy, ktoré nájdeme v katalógu amerického výrobcu pod názvom Division II. A kvarteto dresov uzatvára krikľavožltá verzia dresu Park VI.

1617_zilina_zeleny

1617_zilina_cierny

1617_zilina_kriklavy


MFK RUŽOMBEROK

Liptáci predstavili svoje nové dresy na tlačovej konferencii pred začiatkom ročníka. Obidva modely sú vytvorené v aplikácií miTeam od nemeckého dodávateľa Adidas. Hlavné dresy zostávajú v oranžovo-čiernej kombinácií a ich dizajn je podobný tým trenčianskym. Náhradné biele dresy reprezentujú farby mesta Ružomberok a vyznačujú sa dvojicou vertikálnych pruhov v žltej a červenej farbe.

1617_ruzomberok_oranzovy

1617_ruzomberok_biely


DAC DUNAJSKÁ STREDA

Na Žitnom ostrove zostávajú verní nemeckej spoločnosti Adidas. Úvodné kolo odohrali futbalisti DAC v Žiline v čiernych dresoch Konn 16, v ktorých sa pod Dubňom predstavili už počas štvrťfinále Slovnaft Cupu a odohrali v nich aj niektoré zápasy v príprave na aktuálny ročník. V druhom kole nastúpili zverenci Krisztiána Németha v tradičnej žlto-modrej kombinácií známej aj z minulej sezóny.

1617_dac_pruhovany

1617_dac_cierny


ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ

V úvodnom kole sa hráči ŽP Šport predstavili v čisto bielych dresoch Adidas, na ktorých nemali ani menovky. Bolo to však len dočasné riešenie, keďže od druhého kola používa Podbrezová dresy známe z minulej sezóny, ktoré sú vytvorené v aplikácií miTeam.

1617_podbrezova_biely

1617_podbrezova_bordovy


VION ZLATÉ MORAVCE

Zlaté Moravce odohrali stretnutie prvého kola proti Myjave v červených dresoch. Jedná sa o rovnaký dizajn pod názvom Robert, aký futbalisti ViOnu používali aj v minulej sezóne. Výrobcom dresov je talianska spoločnosť Errea. V zápase tretieho kola proti majstrovskému Trenčínu nastúpili hráči Moraviec aj v bielych dresoch známych z minulého ročníka.

1617_moravce_cerveny

1617_moravce_biely


FK SENICA

Senica menila dresy počas zimnej prestávky a v rovnakom oblečení od dánskej spoločnosti Hummel hráva aj v novom ročníku 2016/17.

fl1516_senica_core_cerveny

fl1516_senica_core_zeleny


ZEMPLÍN MICHALOVCE

Michalovce nastúpili na zápas prvého kola nového ročníka v žltých dresoch od nemeckej spoločnosti Adidas známych z minulej sezóny, ktoré nesú dizajnové označenie Entrada 14. Futbalisti zo Zemplínu pokračujú aj v modrých dresoch so žltým diagonálnym pruhom, ktoré sú vytvorené v aplikácií miTeam. A ani túto sezónu sme napokon nezostali ukrátení o tretie dresy, v súboji proti žlto-modrej Dunajskej Strede sa zástupca z východu predstavil v ružovom.

1617_michalovce_zlty


TATRAN PREŠOV

Nováčika našej najvyššej súťaže bude v aktuálnej sezóne obliekať domáca spoločnosť Atak. Prešovčania pred sezónou predstavili zelené dresy, na ktorých sú viditeľné horizontálne pruhy v dvoch odtieňoch tradičnej klubovej farby Tatrana. Vo štvrtom kole sa pri domácej prehre so Senicou predstavili v bielych dresoch.

1617_presov_biely


Za informácie, ktoré mi pomohli pri príprave tejto stránky ďakujem používateľom AndrejBB, msk zilina a AndrejTT.

Zdroje obrázkov: Profutbal.sk, SITA, TASR, vsetkopresport.sk, webové stránky klubov a Facebook.


89 komentárov k príspevku “Fortuna liga 2016/2017

  1. Výborný nápad, keďže proti oranžovému RK by tie tmavožlté domáce neboli práve najlepším kontrastom a ešte aj 3 body priniesli 🙂

  2. zilina1908 prosím ťa dali by sa niekde zohnať aktuálne fotky hráčov ako sú na stránke ale bez toho trojuholníkového pozadia ? čisto len png. Ďakujem

   1. Na webe nie su zatial aktualizovane fotky, nanovo sme sa fotili a zatial nie su spracovane grafikom, mame len surove fotky z ateliera

  1. Ahoj, presné názvy netuším… Môžem poradiť len webovú stránku https://www.myfonts.com/WhatTheFont/, kde nahráš obrázok (foto hráča zozadu, kde mu vidno číslo) a skúsi ti ho rozpoznať. Niektoré fonty sú ale aj tak len platené, takže treba ešte googliť a hľadať nejakú bezplatnú alternatívu. Inak podľa prezývky to vyzerá, že to chceš kvôli nejakému patchu do FIFY (PES?), tak tam potom odporúčam odkukať aj originálne tímy a použiť ich fonty a pomeniť len farby 😉

   1. Niektoré som cez tu stránku už skúšal nájsť dávnejšie ale nezhodovali sa. Budem teda hľadať nejaké podobne alternatívy. Chcem to použiť do FIFY pre náš patch 🙂

 1. Inak ma pobavilo pri Myjave, že napriek tomu, že ich dresy už nie sú ani v katalógu Uhlsportu, tak ich stále zháňajú cez ktovieaké stránky miesto toho, aby si zobrali nové (aj keď sú v katalógu aj pruhované).

  1. No len tie nové sú také tieňované a to sa im nemusí páčiť… mne sa to tiež veľmi nepáči :-P. Na druhej strane nechápem, prečo chcú byť za každú cenu pruhovaní. Ale ako je pravda, že nosiť piatu sezónu tie isté dresy, to sa hádam ani na dedine nevidí :-/

  1. Parádna práca, ja som zvykol pridávať takéto galérie dresov aj sem (https://svetdresov.sk/ligy/), ale ešte niekedy pred tromi-štyrmi rokmi, keď bolo na tento web viac času. U niektorých by som upravil farby (najlepšie použiť presne odtieň z fotografie), ViOn má tie červené kombinované s čiernou (červeno-modrý model Robert neexistuje) a Žilina má hlavné žlté určite tmavšie. Inak výborné 😉

   1. Vďaka za tip s tým ViOnom. Naozaj som si to nevšimol. K tej Žiline len toľko, že niekedy je kvôli preexponovanosti resp. znížením kvality niektorých fotiek ťažké trafiť presný odtieň a áno robím to tak, že beriem farbu priamo s fotiek.

    1. Super, vďaka!

     Inak aj keď fotky sú také poslabšie zo včera, tak to vyzerá že Prešov má na tých bielych dresoch čierne logo Atak a aj tie prúžky na rukáve…

  1. Ja keď robím dresy do FMka a ide o katalógové, tak pozrem do katalógu, kde píšu vždy aj odtieň tej farby a potom si ho nájdem pekne na googli a tak dám. Predsa len na fotkách je to trochu skreslené a inak vyzerajú farby na fotkách a na týchto dresoch do FMka.

   1. Veď práve to už dooosť dlhšiu dobu nechápem, že prečo sa slovenská FM komunita zgrupuje na českom fóre (dokonca tam aktívne tvorí), keď mala slovenské fórum, ktoré vzniklo skôr (a aj stále má nakoľko fmslovakia je priamy nasledovník footballmanager.sk). Ale to je na dlho…

   2. Tak vieš, keď si dal pred 6 rokmi do googlu FM forum, ako prvé na teba vyskočilo FMSseries a človek najskôr hľadá nejaké logá a dresy, tak je mu jedno z akej krajiny je fórum. Postupne sa zaregistruje a keďže neexistuje jazyková bariéra, tak tam ide. Navyše je tam teda oveľa viac obsahu u vás bez urážky nič a nikto nie je.

   3. Nechcem sa práve tu rozpisovať o FM. Nie je to vhodné miesto si myslím. Ale len jedna poznámka. S tým počtom užívateľov súhlasím, ale s obsahom nie (teda ak za obsah nepovažuješ diskusiu), pretože FMS netvorí nič vlastné (teda okrem Ondraxovej databázy) a všetko len preberá od iných. A ja razím filozofiu, že obsah tvoria užívatelia, ale ak tí nemajú záujem na fóre diskutovať, resp. tvoriť, nikdy tam dostatočne kvalitný “obsah” nebude…

 2. Tak ako písal zilina1908, že Žilinčanom mešká dodávka žltých dresov, tak dnes je k tomu v Športe článok, že kvôli výbuchu v ázijskej továrni, kde im mali dresy pripraviť… Ale odkedy hrajú v tých krikľavých, tak všetko vyhrávajú, takže tréneri možno ani nebudú chcieť meniť, Guľa povedal, že sa mu veľmi páčia a dobre sa na ne pozerá 🙂

   1. To bola fabrika na žlté dresy… tak nám nedokázali poslať ani minuloročný model, ale už dorazila aj nová sada, ale voltacké sa tešia popularite, tak sa v nich aj naďalej hráva.
    Trocha jpp: Nike má obliekať aj repre po skončení zmluvy s pumou

   2. Ako sú pekné, ale už by som chcel vidieť Žilinu v žltom zase 😀 A ak bude repre obliekať Nike, tak si užime originálne dresy od Pumy, lebo potom nás zase budú čakať katalógové. Aj teraz by sme mali predpokladám také, ako majú reprezentanti v malom futbale.

  1. hej, všimol som si. Aj banner maju na štadione, ale nepredpokladám, že by šlo o nejakého význameného sponzora.

 3. Tiež som prekvapený. Podľa informácií Footy Headlines bola zmluva s Pumou ukončená a reprezentáciu bude obliekať Nike. Dresy, v ktorých hráme dnes proti Anglicku sú katalógové Revolution III a sú len dočasným riešením. Nahradené by mali byť najneskôr na jeseň 2017 / jar 2018.

  1. No keď ich zmenia na jar 2018, tak potom nebudú dočasné, ale normálne na jeden kvalifikačný cyklus. Skôr som čakal, že normálne dostaneme v októbri alebo najneskôr po novom roku. Hlavne by sa mali rozhodnúť, ktoré logo chcú na dresoch, lebo takto to vyzerá strašne.

   1. áno a na dresoch Pumy to vyzeralo dobre práve preto, že to bolo na rôznych stranách. Takto je to nevyvážené, ked su dve velké loga vedla seba a najmenšie na kraji. Zaujímavé, že väčšinu repre, ktoré maju dve loga na dresoch oblieka Puma.

    Inak teraz som si všimol, že ten biely dres je dokonca už sezónu či dve starý dizajn. TO nám vážne nemohlo to Nike dať aspon zo súčasného katalogu taký dres, ako má Liberec napríklad?

   2. haha, ten biely nosievam na treningy obcas, staci ak si nazehlim loga a mam repre dres….inac je to to najlacnejsie co nike teraz ma, tak kovacik uz aj na repre setri, s pumou sa to ani len porovnavat neda, aspon ak by nam dali novinky a nie park co je vo vypredaji

   1. Jasné, o tej spolupráci viem už dávno, len ma zaujalo, že naozaj doslova zobrali len dresy Flumienense z fanshopu a dali na ne svoje logo 😀

 4. Neviem či to trvá už dlhšie, ale dnes má DAC logo Fortuna ligy na pravom ramene, aj ked by malo byť na ľavom. Síce je pravé lepšie, ale zase tu máme tieto “dedinské” problémy.

  1. Andrej, neviem či má zmysel to ešte v našich končinách riešiť… buď by sa mali dohodnúť a dávať to na obidva rukávy ako napr. v Premier League alebo by to mala aspoň kontrolovať nejaká komisia a pokutovať tie tímy, ktoré to majú zle. Inak to proste budú mať všetci na háku. Ale u nás asi tá dohoda medzi ÚLK a Fortunou vyzerá tak, že bude logo s názvom súťaže na rukáve a nikto nerieši či vôbec je a už vôbec nie na ktorom.

   1. Hmmm zaujímavé, ťakžo povedať… ale Andrejovi by sa asi páčili, on chcel tieto štvorčekované dávať aj rôznym slovenským klubom 🙂

   2. Nie je to fake, U21ka v nich hrala. Páčili by sa mi pre slovenské kluby v minulej sezóne, keď boli nové. To, že ich teraz dostala repre (a ich bielu verziu) mi príde ako celkom hanba, keď Nike má v našich farbách aj najnovšie katalógové dresy. A celkovo to, že sme prešli od originálnych Puma dresov k starým katalógovým dresom Nike mi príde ako neskutočný krok späť. Pritom určite sa s Nike nedohodli deň pred podpisom zmluvy a dresy ako majú Francúzi, Američania, Chorváti, Turci alebo Slovinci nemohlo byť pre Nike nejako extra náročné vyrobiť, keď nie na prvý repre termín, tak na druhý.

    1. Chlapi, máte pozorné oči! Ja som tie štvorčeky nevidel ani na bielych, ani na modrých dresoch, za to som nevedel posúdiť ten obrázok, čo sem pridal Martin. Snáď ešte k názvu modelu – Nike Precision sú tie dvojfarebné (dve výrazne odlišné farby), tieto modely pre repre sa volajú Nike Energy III 😉

 5. Dobrý deň, ako sa už tu kolega od FIFY pýtal na tie fonty stále nikdo na niečo neprišiel ? Tvorím patch do PES a podobné fonty nevyzerajú tak dobre ako tie originálne, kontaktoval som aj kluby cez email či facebook ale niektoré neodpovedajú a niektoré ma zahŕňajú otázkami typu či mám licenciu alebo povolenie od Fortuna Ligy tak som sa zdesil ešte aby ma za peňaženku nechytili. Tak ak by bol niekto taký šikovný tak mi prosím potom zašlite na email. Ďakujem

  jurajpazitkark@gmail.com

 6. Pomaly nám začína letná príprava, som zvedavý, kto prvý príde s novými dresmi… Dúfam, že Slovan neplánuje zase hrať 3 sezóny v tom istom. Predpokladám tiež návrat Žiliny k tradičnej kombinácii. Trenčín, ak si dobre spomínam, hral takisto už druhú sezónu v rovnakých domácich dresoch. Ružomberok, Podbrezová a Zlaté Moravce zvyknú meniť každú sezónu. Pri Trnave zase závisí od toho, či bude mať Adidas nový pruhovaný dres v katalógu. To isté aj Dunajská Streda (ak by teda neprešli na miTeam). Pri Senici zmenu neočakávam. Potom nám tu zostali 3 kluby z východu, ktoré nemajú peniaze. Ale Michalovce by minimálne domáci dres zmeniť mohli. Prešov ktovie a Košice, ak sa vôbec do ligy dostanú, asi tiež… Toľko moja predpoveď 😀

  Nemáte niekto info o tom, že by nejaký klub mal meniť dodávateľa?

  1. Nový pruhovaný v katalógu Adidasu nie je (aspoň nie v tom, ktorý som našiel), Podbrezová hrá v rovnakých dresoch už druhú sezónu, takže mohli by si v miTeame naklikať niečo nové :-). Slovanu by sa určite hodili nové. Prečo myslíš, že Žilina sa vráti k žlto-zelenej? V tých krikľavých sa stali majstri, páčia sa trénerovi aj hráčom, neviem ako fanúšikom, ale hádam si za ten rok zvykli :-). Košice ktovie, musia urobiť veľké investície na štadióne, na ktorom sú však len v prenájme, navyše stále sú tam tie dlhy bývalým hráčom. Určite pripravím stránku aj pre novú sezónu, ak budeš vedieť nejaké nové info, tak sem prosím napíš ako každý rok 😉

   1. Tak pri Žiline malo ísť pôvodne o dočasné riešenie a aj iné kluby vo svete zvyknú jednu sezónu raz za čas odohrať v netradičných dresoch a potom sa vrátia k tradičným farbám (Arsenal 2005/2006, Inter 2014/2015, Barcelona 2015/2016, …). Aj keď samozrejme sme na Slovensku, ale proste myslím si, že jedna sezóna takto stačila a ideálne by bolo vrátiť sa k žlto-zelenej.

    Ale páčilo by sa mi, keby aj nejaký iný klub prešiel k Nike, tí majú teraz pekné dresy v katalógu. Pre taký Ružomberok, Trnavu alebo Podbrezovú by to bolo ok…

  2. My sme predlzili zmluvu, takze ostavame u NIKE. Na novu sezonu budu nachystane znova 4 sady, 3 budu nove, jedna z minulej sezony. Domacu sadu si zvolia hraci 😉 Predstavene fanusikom by mohli byt do konca mesiaca.

   1. škoda, už Žiliny by som rád po rokoch videl už nejakú zmenu… Adidas s miTeamom alebo Puma by neboli zlí… Každopádne Nike čo som pozeral aktuálny katalóg tam má aj nové žlté a zelené dresy + zaujímavé nápady na tretiu sadu… Takže som zvedavý.

 7. Trenčín nastúpil v príprave proti Maccabi Tel Aviv v dresoch Adidas Condivo 16

  K tomu mali čierne trenírky. Ale predpokladám, že to bude dres len na prípravu, ako to mali aj v minulých sezónach.

  1. Neviem, vyzerá ako NIKE 2016, ale napr. jednotka je iná a všetky čísla ako keby boli užšie… nič viac som k tomu nenašiel.

  1. tak maju nadaciu a mozno prispievaju aj na liecbu rakoviny prsnika a ak aj nie, ja ten krok chvalim, v slovenskej lige to je vecsinou strasne fadne a rovnake, ziadna inovacia

   1. Nepáči sa mi ani to logo klubu na domácom… Ale keď už chceli ružový dres alebo len nechceli fádny, určite sa to dalo aj lepšie spraviť, toto je hrozné.

 8. Slovan dresy opäť meniť nebude… Nerozumiem načo sú im originálne dresy, keď to potom úplne znegujú tým, že ich nosia donekonečna. Radšej katalógové/miTeam každú 1-2 sezóny.

  1. Hmmm len nejako ich neviem naklikať, z detailných záberov v telke bolo vidno tenké čierne prúžky vzadu dole aj pod výstrihom. To logo adidasu si mohli dať aj čierne, ale inak super, že vymenili dresy.

   1. Tak nakoniec to nie je miTeam dres, ale tréningový Tiro 17. Predpokladám,ž e im teda asi ešte nedošli zápasové dresy, lebo takto to už aj v minulosti niektoré Adidas kluby na Slovensku riešili.

     1. Tak dnes v bielych z minulej sezóny:
      Dobre urobili, lebo tí nóri sa vyobliekali ako keby čakali domácich v kombinácií oranžová-čierna-čierna, čo by bolo asi pekne ťažké rozoznávať… škoda len výsledku, no…

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok