Fortuna liga 2015/2016

Aktualizované 21.5.2016 – tretie dresy Žiliny

Presne dnes 18.7.2015 štartuje 23. ročník našej najvyššej futbalovej súťaže, ktorá od minulej sezóny nesie názov Fortuna liga. Aj keď vďaka aktivite niektorých čitateľov tohto webu ste si mali možnosť o nových dresoch najlepších slovenských mužstiev prečítať v komentároch, na tejto stránke nájdete ucelený súhrn oblečenia fortunaligových klubov pre sezónu 2015/16 😉


AS TRENČÍN

Úradujúci majster zmenil počas leta dodávateľa, keď americkú spoločnosť Nike nahradil nemecký Adidas. Trenčania sa už počas prípravných zápasov predstavovali v oblečení s tromi pruhmi, no dresy pre súťažné stretnutia prestavil až pred sezónou. V bielych, ktoré sú vytvorené v aplikácií miTeam, už okrem ligového stretnutia v Michalovciach stihli odohrať aj zápas Ligy majstrov proti Steaue Bukurešť. Náhradné dresy AS sú čierne s dizajnovým označením Condivo 14, hlavným partnerom klubu spod hradu Matúša Čáka zostáva spoločnosť Aegon, na trenírkach je viditeľné logo McDonald’s.

fl1516_trencin_uvod

fl1516_trencin_biely

fl1516_trencin_satna

fl1516_trencin_cierny

V stretnutí 4. kola sa futbalisti Trenčína predstavili v súboji proti Myjave v tretích červených dresoch. Tie majú dizajnové označenie Estro 15 a futbalisti AS ich mali doplnené bielymi trenírkami a červenými štulpňami. Aj tretie trenčianske dresy sa dočkali víťaznej ligovej premiéry, obhajca majstrovského titulu triumfoval na Kopaniciach 1:0.

fl1516_trencin_cerveny_estro


MŠK ŽILINA

Vicemajstrovská Žilina pokračuje aj v tomto ročníku v dresoch Nike Park, ktoré sú známe už z minuloročných katalógov amerického výrobcu. Okrem tradičnej žltej budú mať zverenci trénera Adriána Guľu k dispozícií aj zelenú verziu dresov, v ktorej odohrali aj stretnutie predkola Európskej ligy UEFA v Kišiňove. Partnerom MŠK zostáva spoločnosť Preto.

fl1516_zilina_hraci

fl1516_zilina_zlty

fl1516_zilina_zeleny

Aktualizácia 21.5.2016 – V poslednom 33. kole sa Žilinčania predstavili v Michalovciach v tretích bielych dresoch. Jedná sa o starší model Nike Precision, ktorý si futbalisti spod Dubňa obliekali aj v sezóne 2012/13 v zlato-čiernej verzii. Na bielych tričkách nechýba logo partnera klubu, ktorým je spoločnosť Preto, v čiernej farbe, čísla a menovky sú pre zmenu zelené. Biele tričká mali zverenci Adriána Guľu doplnené bielymi trenírkami a bielymi štulpňami. Nová farebná kombinácia ale Žilinčanom veľa šťastia nepriniesla, keď na Zemplíne prehrali 0:3.

fl1516_zilina_biely_foto

fl1516_zilina_biely_dres


SLOVAN BRATISLAVA

Po troch rokoch sme sa dočkali aj nových dresov bratislavského Slovana. Tie belasí predstavili pomerne štýlovo, keď do nich neváhali okrem klubových opôr obliecť aj sympatické modelky. Hlavné belasé dresy majú na predne strane jemné biele vertikálne prúžky a zmeny sa dočkalo aj logo partnera Niké, ktoré už nie je umiestnené na oranžovom podklade ale pozostáva len z oranžových písmen. Úplnou novinkou sú náhradné čierne dresy, ktoré zaujmú šikmým belasým pruhom. Pre úplnosť dodajme, že Slovan sa tento ročník predstavil už aj v bielom – v dresoch Tiro 15 s modrými prúžkami odohral zápas proti gibraltárskej Europe. A aby nebolo tých noviniek málo – netreba zabudnúť ani na projekt Be my team, vďaka ktorému sa na číslach hráčov objavia fotografie fanúšikov.

fl1516_slovan_uvod

fl1516_slovan_dresy

fl1516_slovan_biely


SPARTAK TRNAVA

S projektom Be my team prišiel na Slovensko aj trnavský Spartak. Okrem fotografií na číslach hráčov a finišovania prác na City Aréne majú v slovenskom Ríme nové aj pruhované dresy. Tie nesú dizajnové označenie Striped 15. Na trnavské oblečenie sa po roku vracia aj logo spoločnosti ŽOS, ktorá strieda automobilku Škoda. Hoci sa zdá, že biele dresy zostali nezmenené, z dostupných fotografií pripomínajú strihom katalógový model Tiro 15, ktorý je tento rok novinkou. V bielom sa v tejto sezóne Spartak predstavil v zápasoch Európskej ligy UEFA.

fl1516_trnava_pruhovany_dres

fl1516_trnava_biely_dres


FK SENICA

Na Záhorí zostávajú verní dánskej spoločnosti Hummel, ktorá Seničanov oblieka od jej vstupu do najvyššej futbalovej súťaže. V 1. kole nového ročníka sa zverenci Eduarda Pagáča predstavili v Dunajskej Strede v dresoch Stay Authentic Striped.

fl1516_senica_dunajska

fl1516_senica_pruhovany

Senica nezmenila ani náhradné dresy. Jej hráči si v niektorých zápasoch naďalej obliekajú biele oblečenie s dizajnovým označením Stay Authentic Poly.

fl1516_senica_trnava

fl1516_senica_biely

Zmenu dresov si Seničania prichystali až po zimnej prestávke aktuálneho ročníka. Na tlačovej konferencii pred štartom jarnej časti predstavili nové dresy od dánskej spoločnosti Hummel. Na Záhorí sa po niekoľkých rokoch rozlúčili s pruhovanými červeno-modrými tričkami a v najbližších zápasoch uvidíme senických futbalistov v kombinácií červené tričká – modré trenírky – červené štulpne. Novinkou sú aj náhradné dresy, ktoré sú v kombinácií zelenej (presnejšie akvamarínovej) a tmavomodrej farby. Obidva dresy môžeme nájsť v aktuálnom katalógu dánskeho dodávateľa pod dizajnovým označením Core. Seničanom pribudli na oblečenie aj sponzori, na prednej strane budú robiť reklamu spoločnosti Business Funding Solutions, na pravom rukáve sa nachádza logo spoločnosti 101 Drogerie a pod číslami hráčov nájdeme dvojicu partnerov OMS a iLumTech.

fl_1516_senica_jar_predok

fl_1516_senica_jar_zadok

fl_1516_senica_jar_foto

fl1516_senica_core_cerveny

fl1516_senica_core_zeleny


MFK RUŽOMBEROK

Liptáci pokračujú aj túto sezónu v dresoch Adidas Toque 13. V zápase úvodného kola sa proti Skalici predstavili v oranžových štulpniach, v minulej sezóne hrávali väčšinou v čiernych. Partnermi klubu zostávajú MondiSCP, EcoInvest, Harmony a Tauris.

fl1516_ruzomberok_oranzovy

fl1516_ruzomberok_tiro

V 2. kole sa Liptáci predstavili na ihrisku Senice v nových náhradných dresoch. Tie sú opäť v kombinácií bielej a modrej farby, no model z aplikácie miTeam pre túto sezónu nahrádza katalógový Tiro 15, ktorý majú k dispozícií aj futbalisti bratislavského Slovana.

fl1516_ruzomberok_biely_foto

fl1516_ruzomberok_biely_tiro


SPARTAK MYJAVA
Myjavčania zostávajú verní spoločnosti Uhlsport, ktorá ich oblieka od vstupu do najvyššej slovenskej súťaže. Napriek novým pruhovaným dresom v katalógu nemeckého dodávateľa budú mať Spartakovci naďalej bielo-čierne oblečenie známe z predchádzajúcich dvoch ročníkov. Sponzorom klubu zostáva spoločnosť Nad-Ress.

fl1516_myjava

fl1516_myjava_pruhovany

Myjava nezmenila ani náhradné dresy, v zápase 2. kola sa proti Slovanu predstavila v starých známych žltých dresoch s katalógovým označením Liga.

fl1516_myjava_zlty_foto

fl1516_myjava_zlty


DAC DUNAJSKÁ STREDA

Aj klub zo Žitného ostrova bude naďalej obliekať nemecký dodávateľ Adidas. Žlto-modrí ukázali svoje nové dresy už počas predstavovania predsezónnych posíl. V Dunajskej Strede sa rozhodli pre tradičné pruhované oblečenie s dizajnovým označením Striped 15. Menšou zmenou prešlo logo Kukkonia, čo je regionálny projekt podpory miestnych služieb a produktov. Ako náhradné budú hráči DAC používať modré dresy Adidas Volzo 15, v ktorých sa predstavili už počas jarnej časti minulej sezóny. Osobne si myslím, že Dunajská Streda použije v novom ročníku aj tretie dresy, odpoveď na túto otázku by sme mohli dostať už 22. augusta, kedy sa DAC predstaví v Michalovciach.

fl1516_dunajska_foto

fl1516_dunajska_pruhovany

fl1516_dunajska_modry

Vo štvrťfinálovom stretnutí Slovnaft Cupu sa futbalisti Dunajskej Stredy predstavili v Žiline v nových čierno-bielych dresoch s dizajnovým označením Konn 16, ktoré sú súčasťou nového katalógu spoločnosti Adidas pre budúcu sezónu 2016/17. Futbalisti DAC robia počase tejto sezóny reklamu regionálnemu projektu, ktorého logo prešlo oproti žlto-modrým a tmavomodrým dresom menšou úpravou, keď nápis Kukkonia vypĺňa biely pruh umiestnený pod klubovým znakom a logom nemeckého dodávateľa. Zverenci chorvátskeho trénera Tomislava Marića mali čierne tričká doplnené bielymi trenírkami a bielymi štulpňami.

fl1516_dac_cierny_foto

fl1516_dac_cierny


VION ZLATÉ MORAVCE

Nové dresy Zlatých Moraviec sme mali možnosť vidieť na predsezónnej tlačovej konferencii. Z dostupných fotografií sa zdá, že futbalisti ViOnu nebudú mať v nasledujúcej sezóne tradičné červené dresy, ale predstavia sa v bielom a tmavomodrom. Zatiaľ čo biele sú doplnené tradičnou modrou a červenou, na tmavomodrých nájdeme okrem bielej aj belasú. Dizajnové označenie dresov je Robert a ich dodávateľom talianska spoločnosť Errea.

fl1516_zmoravce_tlacovka

fl1516_zmoravce_biely

fl1516_zmoravce_modry


ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ

Železiari si kvôli ochoreniu hráčov Žiliny odbijú premiéru v novom ročníku až v 2. kole. Na klubových stránkach sa už ale objavili fotky hráčov aktuálneho kádra, ktorí sú oblečení v nových bielych dresoch od nemeckej spoločnosti Adidas. Dresy majú bordové rukávy doplnené šedými prúžkami a boli vytvorené v aplikácií miTeam.

fl1516_podbrezova_foto

fl1516_podbrezova_biely
fl1516_podbrezova_dres

V stretnutí 3. kola Fortuna ligy sa futbalisti Podbrezovej predstavili v Brezne proti Michalovciam aj v bordovej verzii svojich nových dresov. Pokrstili ich štýlovo, keď svojmu súperovi nastrieľali pekných šesť gólov.

fl1516_podbrezova_bordovy_vajda

fl1516_podbrezova_bordovy_dres


ZEMPLÍN MICHALOVCE

Víťaz našej druhej najvyššej súťaže bude vo svojej premiére medzi slovenskou elitou hrávať v dresoch od nemeckej spoločnosti Adidas. Obidva dresy boli predstavené na predsezónnej tlačovej konferencii, no ich fotografie boli na webe už skôr. Partnerom jediného zástupcu z východného Slovenska je podobne ako v minulosti spoločnosť Scorp. Otázkou zostáva, v akých dresoch budú hrať futbalisti MFK stretnutia proti Dunajskej Strede…

fl1516_michalovce_dresy

fl1516_michalovce_modry

fl1516_michalovce_zlty

A odpoveď na otázku dalo 17. kolo Fortuna ligy, v ktorom sa futbalisti Michaloviec prestavili v ružových dresoch. V tejto netradičnej farbe tak hrali vôbec ako prvý tím v 23-ročnej histórií najvyššej slovenskej ligy. Ružové dresy s dizajnovým označením Estro 15 im však šťastie nepriniesli, keď v nich prehrali zápas 17. kola na Žitnom ostrove i nasledujúci v 18. kole doma proti Ružomberku (zhodne 1:3). Na dresoch tímu z východného Slovenska sa v týchto stretnutiach neobjavila spoločnosť Scorp, ale michalovská firma Ingema, ktorá patrí na Slovensku medzi lídrov v predaji obkladov a dlažieb.

fl1516_michalovce_ruzovy_dac

fl1516_michalovce_ruzovy


MFK SKALICA

Vďaka neudeleniu licencie košickému MFK, ktorý sa medzičasom premenoval na VSS, sa svojej premiéry v najvyššej slovenskej súťaži dočkala aj Skalica. Záhoráci sa na tlačovej konferencii predstavili v športovom oblečení amerického výrobcu Nike a dnes v zeleno-bielych pruhovaných dresoch Hoop III absolvovali aj svoju víťaznú premiéru na ihrisku Popradu, ktorý je dočasným domovom futbalistov Ružomberka. Zaujímavosťou je, že skalický gólman sa predstavil v drese nemeckej spoločnosti Jako 🙂

fl1516_skalica_ruzomberok

fl1516_skalica_dres

V druhom kole sa v stretnutí nováčikov predstavila Skalica v nových dresoch Nike Striker, na ktorých mali hráči MFK umiestnené aj nové logo klubu. Dizajn dresov je zhodný s tým, v ktorom získali minulý rok titul trenčianski futbalisti. Zelené dresy sú naďalej doplnené bielymi trenírkami a bielymi štulpňami.

fl1516_skalica_zeleny

fl1516_skalica_zel

Skalica má v prebiehajúcej sezóne k dispozícií aj šedo-čierne dresy s dizajnovým označením Nike Park Derby. Futbalisti MFK sa v nich predstavili po prvýkrát v zápase 9. kola proti Žiline a pokrstili ich celkom úspešne, keď si spod Dubňa doniesli bod za cennú remízu 2:2.

fl1516_skalica_sedy

fl1516_skalica_sedy_nike

Zdá sa, že pre jarnú časť sa futbalisti MFK Skalica vracajú k svojim zeleno-bielym pruhovaným dresom. Na nich majú nový klubový znak používaný od prebiehajúcej sezóny 2015/16 a zmeny sa dočkal aj font čísel a menoviek. Pruhované dresy nosia nováčikovi body, Skaličania v nich totiž 26.2.2016 zaznamenali v prvom jarnom kole víťazstvo 1:0 nad Žilinou.

fl1516_skalica_jar_foto

fl1516_skalica_jar_zadok


Za informácie, ktoré mi pomohli pri príprave tejto stránky ďakujem AndrejoviBB, Martinovi a Matejovi. 

Zdroje obrázkov: Profutbal.sk, SITA, TASR, webové stránky klubov a Facebook.

História aktualizácií:

 • 25.7.2015 – doplnené lepšie fotky dresov Slovana a Podbrezovej.
 • 26.7.2015 – nové dresy Skalice.
 • 2.8.2015 – informácie a fotky dresov Myjavy, Ružomberka a Podbrezovej.
 • 10.8.2015 – tretie dresy Trenčína.
 • 21.9.2015 – náhradné dresy Skalice.
 • 26.12.2015 – tretie dresy Michaloviec.
 • 23.2.2016 – nové dresy Senice.
 • 26.2.2016 – informácie o dresoch Skalice.
 • 27.2.2016 – doplnené informácie a fotky dresov Senice.
 • 21.5.2016 – tretie dresy Žiliny.

183 komentárov k príspevku “Fortuna liga 2015/2016

 1. Teraz som si všimol, že Skalica mala na dresoch ešte staré logo, takže možno ešte nové dresy s novým logom nedorazili.

 2. Už som si stihol všimnúť na žilinských, že ten kto nažehluje logá na dresy si asi vypil pre touto sezónou. Každé logo inde na drese 😀

  1. Teba nejako riadne oslovili tie kockované :-). Inak máš pozorné oko, ja som ešte minulý týždeň nejako v noci zo soboty na nedeľu pozeral fotky na nete, vravím si, biele dresy, modré prúžky, sponzori rovnako – tak furt majú tie z MiTeamu a teraz pozerám komenty a to Adidas Tiro 15 🙂

   1. Tu je spredu. Aj keď bez akéhokoľvek loga (aspoň súťaže) a menoviek to vyzerá dosť dedinsky, ale sú pekné.

   2. Ale som zvedavý či druhý dres zostane z minulých sezón, lebo je viac než isté, že bude modrý, alebo bude rovnako pásikavý, len bielo-modrý alebo vezmú nejaký čisto nový modrý. To predpokladám, že by bol ten čo majú už aj Slovan, Trnava a Ružomberok ako 2./3. dres.

    1. Tipoval by som to na nové, vzhľadom na to, že kopa hráčov má nové čísla 😉
     Sereď hrala vlani v červených Hummel + možno Trnava B ak nebude hrať v bielom, inak ani neviem kde by potrebovali iné ako červené 😉

   1. Domáce ste mali už minulú sezónu tie, ale včera ste hrali v starých zelených Jako dresoch. Tak snáď aj tie Senec čoskoro vymení.

  1. myso ved toto, ked mam volno, hraju vonku a ked robim, hraju doma, tak by som konecne uz mal vybehnut, lebo v poslednej dobe len dorast chodim pozerat a tam maju este stale jako dresy

 3. Podbrezová hrala inak včera tiež v nových dresoch proti Michalovciam – taký istý dizajn ako biele, ale prehodená biela s bordovou.

   1. Je to tam ;-). Inak paráda, 24 hodín po zápase nie je jediná fotka z Podbrezová – Michalovce… Ani SITA, ani TASR, ani FB, dosť bieda si to v 2015om vyrezávať z videa :-/

   2. Tiež som hľadal a nič. Videl som ich až v prestávke DAC – Slovan.

    Inak druhé dresy Dukly asi uvidíme o mesiac, 5.9. hráme v Senci. Prípadne 30.8. ak Dunajská Lužná nehrá doma v modrom.

  1. Tak mi sem hoď prosím ťa odkaz, lebo ja som našiel len Borčice – Dukla. Akurát o koment vyššie píšem Andrejovi, že ani z prvej ligy nie sú fotky z každého zápasu, tak mám dosť obavy ako by sa dávalo dokopy 24 tímov druhej ligy…

   1. Minimálne z domácich zápasov Dukly bude v každom zápase fotogaléria, takže z toho by sa dala spraviť aspoň ako tak zapadná skupina. Navyše väčainou sú na nete aj dobré fotky zo Senca. A z východu zase Poprad aj Košice by mohli mať kvalitné galérie zo zápasov. Navyše je dosť možné, že ak aj nájdeś 5 rokov starý obrázok dresov druholigového klubu, tak stále bude aktuálny 😀

   1. tazko povedat, u nich je to asi tak, ze ktore maju vyprate, tak tie oblecu, lebo uz pred 2 rokmi ich zacal obliekat adidas a ajtak ich striedali s colo dresmi….domacu sadu

 4. Inak je škoda, že v Žiline im po roku 2011 úplne preplo a nesnažili sa pokračovať v úspechu v podobe postupu do LM. Nike tvrdilo, že ak budú úspechy, môžu mať vlastné dresy na úrovni Sparty a keď vidíme aké pekné dresy teraz majú nie len Sparta, ale aj ostatné tieto menšie kluby s originálnymi dizajnmi dresov a Žilinu 2-3 sezóny v tých istých starých katalógových dresoch, tak je to celkom škoda. Navyše keď na tých dresoch mohli mať aj KIU, ale to tiež Antošík nedomyslel.

  1. Tie biele sú v pohode… tieto mohli byť, keby bielu nahradili čiernou, to by dostalo iný šmrnc 🙂 Ale zase vďaka tomu, že sú pripravené v miTeame patria momentálne medzi top v našej lige…

 5. Neviete ako majú vyzerať nové náhradné dresy pre MŠK Žilina niekde som čítal že by mali byť v čiernom podaní ale web žilini informoval aj o bielej variante díky za infi 🙂

   1. tie boli asi z celej ich sady najkrajsie, aj ked nie som zastancom kombinacii belasa-tmavo modra- fialova, tento rok maju aspon zlte ako tretie a domace maju odkedy ich nike oblieka stale akoby rovnake, ale ziline by sa urcite hodili, nebolo by to stale take iste, aj tie cierne by kludne mohli zobrat

  1. Tak to by si asi musel zájsť niekam na dedinu. V lige majú všetci katalógové, tam sa prakticky škaredé vybrať nedajú. Ale mohlo by sa vrátiť to hodnotenie hviezdičkami alebo aspoň hlasovanie o najkrajší.

   1. Toto sú asi len nejaké tréningové súpravy, na ďalších fotkách vidno, že sú zozadu čisté bez čísiel…. No fotiek máme zase vďaka “obrovskej” propagácií našej ligy plný internet, takže akurát čo som si narýchlo stihol pozrieť, že nemali na nich ani menovky – ale je super že ich to napadlo, lebo proti Myjave by tie ich biele nebolo dobre rozoznať od pruhovaných.

 6. hosi prave si citam novy profootball a je tam paradna anketa o najkrajsi stadion….co keby sme na ozivenie spravili aj my anketu o najkrajsi a najskaredejsi stadion na slovensku aj s fotkami

  1. a andrej, nemas nejake linky, alebo foto starych slovenskych ligovych dresov?, na internete som nasiel akurat dac, slovan a trnavu detailnejsie…otazka plati aj pre teba myso

   1. Tak tu keď sa pohrabeš v kategórií Corgoň liga tak máš viac-menej všetko od roku 2010. Ak chceš staršie, tak mi napíš konkrétne aké kluby – mám nejaké posťahované fotky z netu + nejaké skeny z časopisov, ešte doma mám odložené Futbalmagazíny a nejaké vystrihovačky zo starších Športov = všetko by to raz vo výsledku malo viesť k nejakým súhrnným článkom o histórií dresov aspoň po roku 2000, ale kedy a či vôbec sa mi to podarí dať dokopy naozaj netuším…

   2. Myso, kludne to hod do rar suboru a natiahni kludne na ulozto, myslim, ze nie som jediny, kto by sa v tom rad pohrabal

  2. Na blogu s dresmi asi nie ;-). Výsledok by bol inak asi dopredu jasný – stačí že by niekto zdieľal odkaz na fanstránkach Trnavy a Spartak by to vyhral s ťažkým prehľadom a to bez ohľadu na to, že ten štadión aj na Slovensku najkrajší momentálne majú 🙂

 7. To tieto reflexné dres rozdávajú zadarmo alebo prečo ich má snáď každý slovenský druholigový klub s Adidasom? 😀

  1. podla coho sudis, ze su reflexne?, mne sa zda, ze su, akurat len presvietene od slnka a niekto ma zle nastaveny asi fotak….kto este ma taky odtien dresov?

   1. Joj, neber všetko čo napíšem smrteľne vážne. Myslel som to zo srandy, keďže to vyzerá ako smetiarske vesty. A s farbou mrkvový džús si musíš robiť srandu. Taký dres má aj Senec a minimálne pri mládeži ho má/mal aj Bardejov. Určite ho má viac klubov z nižších súťaží.

   2. sak je to farba ako mrkvovy dzus, hlavne ked odstavujes a supnes tam aj mrkvu….bardejov ma tmavsie, aj senec myslim….zvolen budu mrkvari

    1. Zvolen sú už bryndziari, nie? 🙂 Inak čo sú to za dresy (názov), pozrieme ako tú farbu pomenoval Adidas a rozsúdim vás či to je mrkva alebo nie 😀

 8. Keď Podbrezová dala sivého sponzora na biele dresy, tak Ružomberok to posunul ešte ďalej a na čierne brankárske dresy dal sponzora čiernym písmom 😀

  1. No oni sú označené ako Dark Grey a čierna je skôr vrchná časť a rukávy 🙂 Ale súhlasím, riadny fail, malo byť biele písmo…

  1. Juraj nemáš za čo :-). Mrkol som fotky na Facebooku, pekná práca, sám som tvoril slovenskú ligu ešte do FIFY pred nejakými 12-13 rokmi, takže cca viem čo to obnáša a koľko je s tým roboty, držím palce! 😉

   1. ja som tiez tvoril do pro eva a teraz uz len, pre vlastnu potrebu, popripade historicky patch este pre ps3 pred 2 rokmi naposledy, ten som aj von pustil….roboty je stym celkom dost, ale ak sa najdu ludia, ako andrej, ze ta informuju o kazdej zmene, tak to ide a ja som mal stastie na takych ludi, ze vedeli dodat foto aj z druhej ligy, kedze na slovensku je s tym u dost klubov katastrofa sa dopatrat nejakych info a musim sa pochvalit, senica nas informovala, ze to u nich chalani hraju velmi radi a nafotili nam detailne vystroj a hracov, aby bola podoba dokonala

 9. Keď už ma tu spomínate, tak sa potvrdilo, čo som si myslel a druhé dresy zostávajú z minulej sezóny. Akurát sú to biele, nie modré. Ale opäť zaujímavá kombinácia.

  1. hroza, to v bystrici nielenze neviete hrat futbal, ked uz aj my vas porazime, ale niekto nema vobec ani stipku vkusu, ved to vobec nepasuje k sebe

   1. Čo ja viem… Podľa mňa je taká kombinácia farieb celkom bežná vo futbale, akurát na tučnom Pančíkovi ten dres vyzerá skôr ako nočná košeľa 😀

 10. chlapi hrava niekto pes?….a inac, viete otom, ze brankari senice chytaju v dresoch s rovnakym dizajnom, ake mali hraci tottenhamu v 85-tom

  1. PES nehrám 😉 a s tým rovnakým dizajnom nemôžem súhlasiť… je to podobné vďaka tým prúžkom vo vrchnej časti, ale Tottenham mal véčkový výstrih a navyše ešte aj šípky cez prsia, to brankársky dres Senice nemá ;-).

   1. OK, tak beriem späť – pri lepšom pohľade som zbadal aj šípky, takže je to nejaký redizajn po 30 rokoch. Skvelý postreh! To si niekde vyčítal, či máš tak dobre naštudovanú históriu Hummelu? 🙂

   1. Však už sme proti vám boli lepší, len nedávali góly. Teraz už začneme aj góly dávať a ideme na postup 😎 😀

 11. takze ak puma neklamala, repre by za postup mala mat nejake specialne dresy….ja chcem konecne cervene cisla na bielu sadu

  1. Tak nové dresy by sme mali aj bez postupu, keďže sa to každé 2 roky mení. Ja červené čísla na bielu sadu nechcem, lebo bud vyzerať ako české, ale nejaké červené detaily by tam byť mohli.

  2. Myslím, že to Puma spomínala ešte v súvislosti s MS 2014, že by sme dostali nejakú špeciálnu sadu ako účastník záverečného turnaja. Ale snáď to bude platiť aj pre EURO… ono aj tak, dizajnovo to bude určite niečo čo bude vidno aj na iných tímoch, ale bude tam trebárs nápis Slovakia čo bude robiť tie dresy jedinečné – ale ako píšete, aj mňa by viac potešilo keby boli jedinečné aj nejakým farebným prevedením v kombinácií s červenou, niečo ako sme mali s Nike v 1998-1999.

   1. Mne sa české nepáčia, vyzerajú ako funkčné prádlo. Naše tam majú tiež vzor, pásiky, také neviditeľné.

   2. TO Puma actv tam samozrejme je, to sú tie čiary po bokoch a nad bruchom, ale zároveň sú na tom drese aj horizontálne pásy ako designový prvok. Pozri si viac fotiek a uvidíš to. Najmä na tých “umeleckejších”.

   1. Mne sa to naopak páči. Určite zaujímavejšie ako čisto modré alebo modro-biele. Mám pocit, že červenej sa na dresoch už nikdy nedočkáme 😀 Inak tie biele na tvojom obrázku nie sú práve posledné s červenou farbou?

   2. Očividne jedinou cestou k červenej na dresoch je návrat k Nike 😀 Ale to tak skoro nehrozí. Každopádne určite v tom dizajne má slovo SFZ, takže asi oni nechcú červenú, inak by ju tam Puma dala.

 12. Zdravím,vedeli by ste sem dať ešte všetky fotografie z historie slovenských dresov keďže už nefunguje tá linka.Vopred vďaka

  1. FC Senec má celkom dosť kvalitných obrázkov aj na googli, keď dáš obrázky pre FC Senec. Pri Kobe menej, ale tiež nejaké sú. Nechcem ti sem na ne dávať odkazy, lebo pri viac ako 1 by to musel schvaľovať Myso. Ale na googli sú naozaj ľahko nájditeľné.

 13. Sice to uz je kapanek neskoro, ale ak by este niekoho zaujimalo ake mame tretie dresy na aktualnu sezonu, tak ich obliekaju nasi brankari:
  Hraci v nich nenastupili a s najvyssou pravdepodobnostou ani nenastupia, povodne v nich mali hrat v Kisinove, ale uz si nepamatam dovod preco sme nakoniec hrali v zelenych,

  1. Vsak to je model asi z roku 2011. Vtedy mali dokonca takéto práve Zilincania, len zlato-cierne. Teraz ich už Nike ani neponúka.

 14. Všimol som si, že na miTeame pribudol nový model dresov, tak som sa trochu pohral s Trenčínom, ako by mohli vyzerať ich dresy v ďalšej sezóne.

   1. Poslal som im to už vtedy, ale nereagovali 😀 A čo sa vám nepáči na tom fialovom? Trenčín predsa rád skúša rôzne varianty druhých dresov. Navyše tá zlatá ako pre majstra.

 15. 10 dní do začiatku ligy a zatiaľ žiadne info o nových dresoch. Jediné potvrdené je, že Myjava dresy opäť meniť nebude. Pravdepodobne ani Slovan, Senica alebo Žilina. Pri ostatných ťažko povedať, ale už sme si zvykli, že sa to môže meniť aj počas sezóny.

  1. Takže Myjava nastúpila v dresoch od poľskej značky Keeza. Či to bola jednorázová záležitosť alebo došlo za týždeň k nejakej zmene technického sponzora uvidíme asi až v prvých ligových kolách. Inak tú zmenu rozhodne nehodnotím pozitívne. Akýkoľvek katalógový dres od TOP 10 výrobcov na svete by bol lepší.

   http://bit.ly/29rmVPF

   1. Náhodou, podľa mňa sú parádne, však si všimni to spracovanie = logo klubu na trenírkach aj štulpniach, dokonca aj niečo ako vodotlač na dresoch dole na tej bielej časti, dokonca ak dobre vidím tak logo európskej ligy s názvami tímov a dátumom zápasu pod výstrihom… ako dodávateľ neznámy, Keeza počujem asi prvýkrát v živote, ale dresy spracované na slovenské pomery neskutočne :-O

    Nejakú stránku vyrobím pre ročník 2016/17, zatiaľ som žiadne zmeny nezaznamenal, v rýchlosti som videl akurát nejaké zábery z prípravy ZA, TT, Slovana, akurát čo som si všimol, tak Prešovčania trénovali v Adidasoch, tak neviem či mali ešte staré súpravy, alebo opäť menia Atak za známejšieho dodávateľa.

   1. Aj tie domáce by už bolo vymeniť zase po toľkých sezónach. Ideálne aj značku, keď Nike z nejakého dôvodu prestalo vyrábať katalógové “brazílske” dresy. A teda snáď na ne nažehlíte správne logá, nie ako doteraz 😀

   2. Takže všetky 4 sady nové… Ten druhý a tretí dres sú celkom divoké, ešte som si na ne nespravil názor a asi si ho spravím až keď ich uvidím v zápase. Len celkom nerozumiem zmyslu štvrtej sady, keď je dosť podobná domácej,

   3. msk zilina: Fíha, tak až 4 sady, ale super nápad predstaviť to takto s manželkami/priateľkami, palec hore!

    AndrejBB: máš pozorné oko, ten tmavožltý má naozaj iný výstrih, je to ešte Nike Park V, zatiaľ čo v novom katalógu je už Nike Park VI.

   4. Tak super. Inak je tá zmluva s Nike nejaká dlhodobejšia alebo môže Žilina v najbližších sezónach zmeniť dodávateľa?

   5. Blizi sa koniec zmluvy, takze sa bude rokovat o predlzeni. To ci sa zmeni dodavatel alebo nie je na rozhodnuti manazmentu. Nike v novodobej historii mame uz 15. sezonu (1999-2004 a 2007-2017, https://goo.gl/oNZhLB )
    A este k tym domacim dresom, uvazovalo sa nad vlastnym dizajnom, len to padlo na minimalnej objednavke 5tisic kusov, to je “trosku” viac ako 5ks pri miTeame od adidasu…

    1. mskzilina: tak, tak, viem(e) o týchto počtoch, že je to pre slovenské kluby žiaľ nereálne, čo je škoda… ale aj katalógové dresy sa dajú celkom pekne ešte upraviť, napr. pridaním klubového znaku na trenírky, alebo napr. názvu tímu niekde na zadnú stranu pod výstrih (malým písmom, podobne ako má repre) a pod. ale tak sa s dresmi asi zabáva na klubovej úrovni málokto 🙂

     BTW, všimol som si, že na FB vám chýba foto z 2008/09, tak nech sa páči:

   6. Ou, tak to o tých vlastných dresoch a že by sa nepredali je asi najsmutnejšia informácia, ktorú som k dresom na Slovensku čítal. Ale ak môžem byť kritický, tak si myslím, že si za to môže Žilina sama. Medzi rokmi 2008-11 mala dobre nakročené k tomu stať sa slovenskou obdobou Plzne, ale miesto toho aby tú úroveň dosiahla, tak spravilo vedenie niekoľko rozhodnutí, ktoré vyhnali fanúšikov z tribún, miesto toho aby ich tam prilákali ešte viac. Následne šla dole aj úroveň futbalu a tak miesto plných tribún boli prázdne. Plzeň má teraz každú sezónu vlastné dresy a určite nemajú problémy s ich predávaním. Takže možno by to opäť chcelo vrátiť sa na správnu cestu a potom by nebol problém ani s predávaním dresov.

    Inak ma zaujali tie medzi rokmi 96-99. Mohli by ste žlto-zelené pruhované v blízkej budúcnosti opäť skúsiť, bolo by to príjemné oživenie.

  1. Trenčín v týchto dresoch hrával v príprave aj minulý rok a Trenčín aj ViOn tradične hrajú prípravu v iných dresoch ako súťažné zápasy, tak ich som sem ani nedával.

   1. Teraz som si všimol ako tam Mazan ukazoval svoj a jasné, že je nový. Rozhodne lepší. Celkovo tá kombinácia vyzerá najprofesionálnejšie za posledné roky, s takou by to pekne vyzeralo aj v skupine EL alebo s titulom, tak uvidíme 😀

  1. Trnava nemeni ale kupila sa jedna nova sada. Ci sa aj pouzije uvidime kazdopadne ak ano bude to dost sok😂

   1. Tak stále zostávajú Slovan, Michalovce, Senica, Dunajská Streda a Zlaté Moravce. Pričom si myslím, že Slovan, Senica ani DS meniť nebudú, ViOn bude a u Michaloviec sa hovorí,že nemajú peniaze, tak tam si netrúfnem povedať.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok