Česká FORTUNA:LIGA 2020/2021

Aktualizované 11.12.2020 – modré dresy Bohemians

Opäť po roku tu máme niečo aj pre českých priaznivcov. Práve dnes, v piatok 21. augusta štartuje ďalší ročník českej FORTUNA:LIGY a Svet dresov vám aj túto sezónu prináša pohľad na oblečenie jej všetkých účastníkov. Tentokrát je ich výnimočne až osemnásť.


SK SLAVIA PRAHA

Dresy majstrovského celku unikli na web skôr, no oficiálne ich prestavili až vo štvrtok. Oblečenie z dielne nemeckej spoločnosti Puma vzdáva hold mestu Praha a jeho histórii. Hlavným červeno-bielym, ako aj náhradným šedo-čiernym dresom dominuje textúra inšpirovaná pražským orlojom.

Aktualizácia 27.11.2020v skupinovej fáze EL UEFA sa predstavila Slavia na pôde Nice v nových tretích belasých dresoch. Jedná sa o katalógový model PUMA Final Graphic. Zverenci trénera Jindřicha Trpišovského pokrstili oblečenie víťazstvom 3:1.

Zdroj foto: instagram.com/slaviapraha


FC VIKTORIA PLZEŇ

V Plzni sa v lete zmenil dodávateľ, keď nemeckú spoločnosť Puma vystriedal taliansky výrobca Macron. Ten pripravil hráčom Viktorie rovno trojicu nových dresov – hlavné sú v tradičnom červeno-modrom pruhovanom prevedení, náhradné biele dopĺňa tretia sada v kombinácii šedej a zelenej.

Zdroj foto: instagram.com/fcviktoria_official


AC SPARTA PRAHA

Bronzový tím z minulej sezóny pokračuje v rovnakom oblečení aké mal aj v minulom ročníku. V závere júla unikli na verejnosť obrázky bielych dresov v aktuálnom dizajne od spoločnosti Nike, riaditeľ komunikácie Ondřej Kasík však poprel, že by sa jednalo o nový dres určený pre zápasy vonku.

Aktualizácia 27.11.2020Sparta si aj tento rok zaspomínala na výročie založenia klubu. V stretnutí proti Českým Budějoviciam (2:4) nastúpila v retro dresoch, ktoré boli vytvorené ako pocta belgickému útočníkovi Raymondovi Brainemu. Zmienka o dresoch nechýbala ani v našom týždenníku.

Zdroj foto: fanshopsparta.cz, twitter.com/simhailo


FK JABLONEC

Jablonec pokračuje v spolupráci s americkou spoločnosť Capelli Sport, ktorá mu pripravila nové dresy v tradičnej zeleno-bielej kombinácií. Na súperových ihriskách sa dvojnásobný držiteľ Českého pohára predstaví v čiernom.

Zdroj foto: instagram.com/fkjablonec


FC SLOVAN LIBEREC

Nové dresy prestavil aj Liberec. Jedná sa o katalógový model Nike Challenge III sympaticky doplnený vlastnými detailmi ako je rok založenia klubu 1958 umiestnený na prednej strane výstrihu, či klubová skratka FC SL, ktorá sa nachádza pre zmenu vzadu nad menovkami hráčov. Proti modrým súperom budú hrať hráči Slovana naďalej v bielom oblečení Nike Legend.

Zdroj foto: twitter.com/FCSlovanLiberec, fanshop.fcslovanliberec.cz


FC BANÍK OSTRAVA

Od utorka poznáme aj nové dresy Baníka Ostrava. Klubu z tretieho najväčšieho českého mesta ich pripravila nemecká spoločnosť Puma, ktorá vystriedala Adidas. Tradičné bielo-modré dresy doplní na ihriskách súperov modré a čierne oblečenie.

Aktualizácia 25.8.2020 – v čiernom sa Baník predstavil hneď v prvom kole na ihrisku Karvinej. Zápas sa skončil bezgólovou remízou.

Zdroj foto: fcb.cz


SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE

České Budějovice bude aj v ďalšom ročníku obliekať spoločnosť Adidas. Dynamo len kozmeticky upravilo svoje tradičné čierno-biele pruhované dresy, na ktoré pribudlo logo nového generálneho partnera Autodraft. Novinkou je aj náhradné oblečenie, kde žltú farbu nahrádza červený dres s katalógovým označením Tiro 19.

Zdroj foto: dynamocb.cz


BOHEMIANS PRAHA 1905

Ohľadom dresov Bohemiansu nemáme zatiaľ žiadne informácie. Minulý ročník odohrali Klokani v zeleno-bielom oblečení z dielne nemeckej spoločnosti Adidas vytvorenom v aplikácii miTeam. V podobnom dizajne mali k dispozícii aj modro-čierne náhradné dresy.

Aktualizácia 25.8.2020 – pražský klub pokračuje v rovnakých dresoch aj v sezóne 2020/21.

Aktualizácia 11.12.2020 – Bohemians má naďalej k dispozícii aj modro-čierne dresy. V nich nastúpil 8. decembra na trávniku Jablonca. Klokani prehrali v meste nad Nisou tesne 1:2.

Zdroj foto: fanshopbohemians.cz, instagram.com/bohemians_praha_1905, fkjablonec.cz


1. FC SLOVÁCKO

Klub sídliaci v meste Uherské Hradiště zmenil dodávateľa pred minulou sezónou a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že aj v ročníku 2020/21 sa jeho hráči predstavia v oblečení značky Puma. Nemecký dodávateľ klubu pripravil pred rokom rovno trojicu nových dresov.

Aktualizácia 25.8.2020 – v 1. kole sa Slovácko predstavilo vo víťaznom stretnutí v Zlíne v nových bielych dresoch s dizajnovým označením teamFINAL 21.

Zdroj foto: fanshop.fcslovacko.cz, fcfastavzlin.cz,


FK MLADÁ BOLESLAV

Futbalisti z Mladej Boleslavy absolvovali predsezónne fotenie v minuloročných dresoch. Tie klubu pripravila nemecká spoločnosť Adidas a jedná sa o model miTiro 17.

Aktualizácia 25.8.2020 – Dvojnásobný víťaz Českého pohára má naďalej k dispozícii aj oranžovo-čierne dresy v rovnakom dizajne.

Zdroj foto: instagram.com/fkmladaboleslav, Dominik Bakeš (isport.blesk.cz)


SK SIGMA OLOMOUC

Klub zo strednej Moravy bude aj v novom ročníku obliekať spoločnosť Adidas. Hanáci predstavili v priebehu augusta svoje nové dresy, ktoré sú opäť vytvorené v aplikácii miTeam. Tmavomodré horizontálne pruhy tentokrát striedajú vertikálne.

Aktualizácia 27.11.2020Olomouc má tieto dresy k dispozícii aj v červenom prevedení. Futbalisti Sigmy v nich nastúpili v 5. kole na ihrisku Zlína, ktorý zdolali gólom Zrmzlého najtesnejším rozdielom 1:0.

Zdroj foto: instagram.com/sigma_olomouc, instagram.com/fcfastavzlin_cz


FK TEPLICE

Teplice predstavili nové dresy z dielne spločnosti Puma. Domáca sada je v tradičných klubových farbách – žltej a modrej. Na súperových ihriskách potom uvidíme futbalistov z kúpeľného mesta v bielo-modrej kombinácii, ktorá nahrádza minuloročnú červenú.

Zdroj foto: fkteplice.cz


FC FASTAV ZLÍN

Na východe Moravy menili dresy pred minulou sezónou, kedy predstavili žlté oblečenie z dielne spoločnosti Adidas doplnené tenkými diagonálnymi prúžkami v modrej farbe. V rovnakom prevedení by sme mali vidieť Zlín aj v ročníku 2020/21.

Aktualizácia 25.8.2020 – potvrdené, Zlín svoje dresy pre sezónu 2020/21 nezmenil.

Ako vyzerajú náhradné dresy uvidíme až v zápase 15. kola, ktoré je zatiaľ naplánované na 16. januára, kedy sa Zlín predstaví v Opave.

Zdroj foto: instagram.com/fcfastavzlin_cz


MFK KARVINÁ

V Karvinej predstavovali predsezónne posily v bielo-čiernych dresoch Adidas Condivo 18, ktoré mali futbalisti MFK k dispozícii aj predchádzajúce dva ročníky.

Aktualizácia 21.8.2020 – dnes na Instagrame pribudla aj fotografia nového bieleho dresu. Jedná sa o katalógový model Adidas Tiro 19. Vďaka za informáciu patrí Maggiovi.

Aktualizované 27.11.2020Karviná predstavila v polovici novembra aj dresy určené pre zápasy na ihriskách súperov. Jedná sa opäť o model Adidas Tiro 19, tentokrát ale v zelenom prevedení. Dresy zažili premiéru v prípravnom stretnutí proti Opave, v ktorom futbalisti MFK podľahli svojmu súperovi 13. novembra 1:2.

Zdroj foto: instagram.com/mfkkarvina


SLEZSKÝ FC OPAVA

Opavský klub otvorí novú sezónu 21.8. piatkovou predohrávkou na pôde vicemajstrovskej Plzne. Žlto-modrí absolvovali tímové fotenie v dresoch Nike Striped Division III, ktoré poznáme z posledných dvoch ročníkov.

Aktualizácia 25.8.2020 – Opava má naďalej k dispozícii aj biele dresy, v ktorých sa predstavila v Plzni aj v minulej sezóne. Klub zo Sliezska proti Viktorii neuspel ani tento rok, tentokrát prehral 1:3.

Aktualizácia 27.11.2020v prípravnom zápase proti Karvinej mali futbalisti Opavy aj červeno-čiernu verziu dresov Nike Striped Division III, ktoré poznáme aj z minulých sezón.

Zdroj foto: Petr Widenka (sfc.cz), Pavel Mazáč (isport.blesk.cz), instagram.com/sfcopava.


1. FK PŘÍBRAM

Příbram oblieka od novej sezóny nemecká spoločnosť JAKO, ktorá strieda amerického dodávateľa Nike. Posledný tím uplynulého ročníka sa predstaví v zelených a bledomodrých dresoch s dizajnovým označením PREMIUM.

Zdroj foto: fkpribram.cz


FK PARDUBICE

Víťaz druhej najvyššej súťaže by mohol medzi českú elitu priniesť aj novú značku. Pardubice obliekala v minulej sezóne talianska spoločnosť Lotto, v ktorej oblečení absolvovali kluboví predstavitelia aj predsezónnu tlačovú konferenciu. Vzhľad dresov je nateraz zatiaľ neznámy…

Aktualizácia 25.8.2020 – klub prostredníctvom Facebooku ukázal, aké dresy si budú môcť fanúšikovia zakúpiť v klubovom fanshope a zdá sa, že v rovnakých nastupujú na ihrisku aj samotní hráči. Dresy pripomínajú oblečenie od spoločnosti Lotto známe z minulej sezóny, zmenou ale prešiel výstrih, ktorý je okrúhly a emblém talianskeho dodávateľa bol v zápase 1. kola na pôde Jablonca prítomný už len na červených trenírkach.

Aktualizácia 11.12.2020 – Logo Lotto je aj na bielych trenírkach, avšak v nenápadnom šedom prevedení.

Zdroj foto: fkpardubice.cz, facebook.com/fkpardubice.cz , zonerama.com/RadekKlier, fkjablonec.cz, idnes.cz


FC ZBROJOVKA BRNO

Po dvoch ročníkoch strávených v druhej lige sa do najvyššej súťaž vracia Zbrojovka. Brnenský klub sa predstaví v červených a čiernych dresoch z dielne americkej spoločnosti Nike. Uvidíme na nich aj logo nového generálneho partnera klubu, ktorým sa stala webhostingová spoločnosť Wedos.

Zdroj foto: fczbrno.cz


Za pomoc pri príprave stránky najmä vďaka skvelým príspevkom na Twitteri ďakujem používateľom AndrejBB, Jakub Dvořák a Wertousek Wertowicz.

 

História aktualizácií:

 • 21.8.2020 – vytvorená stránka pre novú sezónu 2020/21
 • 21.8.2020 – nové dresy MFK Karviná
 • 25.8.2020 – doplnené informácie po 1. kole
 • 27.11.2020 – doplnené informácie z jesene (Slavia, Sparta, Olomouc, Karviná, Opava)
 • 11.12.2020 – modré dresy Bohemians

16 komentárov k príspevku “Česká FORTUNA:LIGA 2020/2021

 1. Tak aspoň stručný prehľad pred štartom sezóny. Viac informácii v nedeľu po prvom kole, svoje postrehy neváhajte písať do komentárov. Vďaka!

 2. Si ma predbehol :O Ale pekne… nechápem tú Spartu, čo je to za dres, keď sa už predáva v obchode a vyzerá super. Inak zrejme aj Pardubice už ukázali nový dres, aj keď ktovie či je to len fanúšikovský alebo v ňom budú aj hrať, keďže vyzerá byť „homemade“.

  1. Predbehol, lebo na Twitteri bol výborný servis a od piatka obeda som bol online viac-menej len na mobile a to by sa mi veľmi nechcelo klepať. Takže ak si niečo pripravil, tak by som to mohol dať von až teraz…

   Tie Pardubice mali kde tie homemade dresy? Lebo som našiel aj v nejakom regionálnom webe fotogalériu z tlačovky, ale tam nič neukazovali a nakoniec hrali v tých, čo mali aj doteraz.

 3. Inak pri Slovácku máš zle dresy. Podľa tímovej fotky to vyzerá, že majú rovnaký model ako Baník, len čisto biely (resp. bielo sivý).

   1. Vďaka za info, Martin. Spomínal som to na Twitteri a je teraz aj zmienka v najnovšom týždenníku. Dresy zatiaľ nemenia, do konca sezóny asi ostáva aj súčasné logo.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok