Dresy FC Valencia 2013/2014

2013/2014 Joma Primera Division
Autor: Myso

V piatok predstavila svoje nové dresy FC Valencia. Piaty tím uplynulej sezóny Primera Division bude aj v nadchádzajúcom ročníku obliekať domáca spoločnosť Joma.

valencia_uvod

Hlavné dresy klubu založeného v roku 1919 sú v tradičnom bielo-čiernom prevedení. Dizajnéri španielskeho dodávateľa oživili klasickú kombináciu oranžovou, ktorá je viditeľná najmä na golieriku. Prednú časť výstrihu vypĺňa dvojica prúžkov v oranžovej a čiernej farbe, ktorá je viditeľná aj na zakončeniach bielych rukávov.

valencia_biely_predok

valencia_biely_zadok

Klubový znak je na nových dresoch trochu netradične jednofarebný – čierny na bielom podklade. Vzadu sa pod výstrihom nachádza vlajka mesta Valencia. Bočnú stranu bielych tričiek vypĺňajú oranžové prúžky, ktoré pokračujú aj na čiernych trenírkach. Vrch bielych štulpní je oranžový, na ich prednej strane sú umiestnené čierne nápisy VCF a Joma.

valencia_biely_znak

valencia_biely_hraci

valencia_biely_vlajka

Náhradné dresy sú oranžové, no nechýba na nich ani tradičná klubová kombinácia bielej a čiernej. Viditeľná je najmä na dvoch diagonálnych pruhoch umiestnených na prednej strane tričiek pod logom partnera. Tým zostáva aj pre budúcu sezónu čínsky výrobca solárnych panelov Jinko Solar, ktorého na rukávoch dopĺňa lodná spoločnosť MSC.

valencia_oranzovy_predok

valencia_oranzovy_zadok

Zaujímavosťou náhradného oblečenia je véčkový výstrih, ktorého práva časť je čierna, zatiaľ čo ľavá biela. Podobne sú klubové farby rozdelené aj na rukávoch, či prúžkoch na trenírkach. Vrchnej časti oranžových štulpní dominuje čierny pruh, pod ním opäť nájdeme skratku klubu VCF a logo španielskeho dodávateľa Joma.

valencia_oranzovy_znak

valencia_oranzovy_hraci

valencia_oranzovy_vlajka

Brankári 6-násobného španielskeho majstra sa predstavia v červených a modrých dresoch. Ich dizajn je do veľkej miery podobný hlavným bielym dresom. Červené, v ktorých by mali gólmani Valencie chytať v domácich stretnutiach, sú doplnené bielou a čiernou. Náhradné modré sú skombinované pre zmenu s oranžovou a bielou.

valencia_cerveny_brankar

valencia_modry_brankar

Pre úplnosť treba dodať, že futbalisti Valencie budú mať k dispozícií aj tretie dresy v žlto-červenom prevedení, ktoré boli predstavené pred minulou sezónou a môžete si o nich prečítať na konci tohto článku. Piata priečka z minulej sezóny zabezpečila španielskemu celku účasť v skupinovej fáze EL UEFA. Predchodcu tejto súťaže (Pohár UEFA) klub vyhral v roku 2004.

6 komentárov k príspevku “Dresy FC Valencia 2013/2014

        1. Particku? To je čo? Partičku už nevysielajú :-D. OK, Andrej, aby si nezanevrel na tento web, tak niečo zosmolím o Rangers 😉

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok