Dresy Slovinska 2012/2013

2012/2013 Nike Reprezentácie
Autor: Myso

Ešte počas jarných mesiacov predstavila americká spoločnosť Nike nové dresy Slovinska určené pre roky 2012 a 2013. Na tomto webe v tom čase dostali prednosť reprezentácie, ktoré sa zúčastnili záverečného turnaja EURO 2012, slovinské dresy tak prichádzajú na rad až dnes 😉

Hlavné dresy sú opäť v tradičnej bielej farbe. Pôvodným zámerom amerických dizajnérov bolo vyhotoviť ich v slovinských národných farbách, ktoré sú zhodné s tými našimi. Napokon ale zvíťazila opäť kombinácia so zelenou farbou, ku ktorej sa ale pridala belasá.

Najvýraznejším prvkom na dresoch sú „cikcakovité“ pruhy umiestnené na hrudi, ktoré symbolizujú najvyššiu slovinskú horu Triglav. Tú majú Slovinci aj vo svojom štátnom znaku a v podobnom prevedení sa na dresoch Slovinska objavila už aj v minulosti.

Farebnou zmenou prešli náhradné dresy, ktoré sú tentoraz belasé. Ich dizajn je zhodný s hlavnými bielymi, najvyššia slovinská hora je tentoraz pre zmenu znázornená bielym a zeleným pruhom. Belasé tričká majú zverenci trénera Slavišu Stojanoviča doplnené belasými trenírkami a belasými štulpňami.

Belasá farba sa na dresoch Slovinska objavila naposledy ešte v 90. rokoch minulého storočia. Pri najväčších úspechoch reprezentácie, ktorými sú účasti na EURE 2000, MS 2002 a MS 2010 však hrali Slovinci už v zeleno-bielej kombinácií, ktorá sa stala tradičnou pre ich národný futbalový tím.

Aktuálnu kvalifikáciu na MS 2014 odštartovalo Slovinsko dvomi prehrami. V úvodnom stretnutí nestačilo doma na Švajčiarsko a včera odišlo naprázdno aj z Nórska, ktoré zvíťazilo gólom z 94. minúty zápasu! Na Slovincov ešte v skupine E čakajú súboje s Islandom, Cyprusom a Albánskom.

1 komentár k “Dresy Slovinska 2012/2013

  1. Mám pocit, že Nike robí asi najoriginálnejšie dresy, ešte som nevidel ani jeden tím obliekaný Nikom, ktorý by mal katalógový dres ako naši od Pumy. Hlavne Slovinnci a Srbi majú tie dresy fakt luxusné 🙂

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok