Dresy Manchestru City 2012/2013

2012/2013 Premier League Umbro
Autor: Myso

Svoje nové dresy pre nadchádzajúcu sezónu 2012/13 už oficiálne predstavil aj Manchester City. Úradujúci šampión anglickej Premier League sa v budúcom ročníku predstaví v belasých a bordových dresoch od britskej spoločnosti Umbro.

Tradičné belasé dresy sa rozhodli britskí dizajnéri tento krát kombinovať s tmavou čiernou. Tá je prítomná na štýlovom čiernom golieriku, či ako podklad trojuholníkového výrezu na prednej strane výstrihu.

Do novej kombinácie svetlej belasej a tmavej čiernej je zladený aj klubový znak, ktorý je na nových dresoch vyšitý v upravenej čierno-bielej verzii. V čiernej je podobne aj emblém výrobcu dresov či logo partnera klubu, ktorým sú aerolínie Etihad Airways.

Upravený čierno-biely klubový znak sa nachádza aj na bielych trenírkach, ktoré sú po bokoch doplnené nenápadnými belasými trojuholníkmi. Belasé štulpne majú vo vrchnej časti čierny pruh, časť medzi členkami a končekmi prstov je rovnako v tmavom prevedení.

Náhradné bordové dresy sú inšpirované rokom 1956, kedy v týchto farbách futbalisti Manchestru City získali prestížny FA Cup. Vo finále, ktoré sa uskutočnilo tradične vo Wembley, si vtedy Citizens poradili s Birminghamom City 3:1.

Bordové dresy sú kombinované so zlatou. Na véčkovom výstrihu je použitých viacero odtieňov tmavočervenej a svojim dizajnom trochu pripomína súčasné brankárske dresy anglickej reprezentácie, ktoré sme mali možnosť vidieť v akcii aj na nedávno skončenom EURE 2012.

Klubový znak je už v tradičnom farebnom prevedení. Logo sponzora i emblém výrobcu dresov sú zlaté. Po bokoch bordových trenírok nájdeme opäť trojuholníky, päť zlatých prúžkov na bordových štulpniach symbolizuje počet víťazstiev v FA Cupe.

Pri predstavovaní nových dresov úradujúceho anglického šampióna sa nezabudlo ani na oblečenie brankárov. Tí sa v budúcej sezóne predstavia v zelenom a modrom, dizajn dresov je zjednodušenou verziou už vyššie spomínaných brankárskych dresov Albionu.

Manchester City získal v uplynulej sezóne svoj tretí majstrovský titul v Anglicku. Predtým sa belasí tešili z prvenstva v anglickej lige v rokoch 1937 a 1968. Majstrovská pozícia zabezpečuje zverencom Roberta Manciniho účasť v skupinovej fáze prestížnej Ligy majstrov.

5 komentárov k príspevku “Dresy Manchestru City 2012/2013

    1. Díky moc za info, osobne sa mi veľmi nepáčia 🙂 ale je super, že kluby už začínajú prezentovať nové dresy skôr ako až v prvom (alebo niekedy napr. desiatom) kole novej sezóny. Tento týždeň určite pribudne podstránka venovaná CL, kde budú všetky nové dresy na jednom mieste 😉

  1. mne sa zas pacia prave koli tomu ze su take ine ako po ine roky a paci sa mi aj to ze sa vion zas vratil k modrej kombinacii tu mal naposledi asi v roku 2009 :)) a aj to ze asi prvy krat bude mat 3 sady dresov :)) a bol by som rad keby ako prvy clanok je o vione :))

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok