Dresy Brazílie 2012/2013

2012/2013 Nike Reprezentácie
Autor: Myso

Americká spoločnosť Nike predstavila začiatkom februára nové dresy brazílskej reprezentácie, určené pre roky 2012 a 2013. Nové dresy “Kanárikov” majú spájať odolnosť, kreativitu a inovatívny prístup, ktoré pomohli brazílskemu národnému tímu k zisku piatich titulov majstra sveta, čím sa táto juhoamerická reprezentácia stala vôbec najúspešnejšou na svete.

Hlavné dresy sú tradične v žltej farbe doplnené zelenými prvkami. Nový dizajn má byť oslavou tradície a návratom k dizajnu, ktorý je spomienkou na slávnu históriu brazílskej reprezentácie. Tričká vynikajú jasnou žltou farbou a klasickým véčkovým výstrihom doplneným o tenký zelený prúžok.

Jedným z najvýraznejších prvkov, ktoré pripomínajú minulé časy sú hrubé zelené pruhy umiestnené na koncoch rukávov. K žltým tričkám budú nosiť brazílski reprezentanti tradične modré trenírky s bielymi pruhmi po bokoch a biele štulpne doplnené zeleným logom Nike a nápisom Brasil.

Spoločnosť Nike aj naďalej pri výrobe nových dresov využíva recyklovateľné materiály. Trenírky sa skladajú zo 100% recyklovateľného polyestru, na tričkách potom nájdeme minimálne 96% recyklovateľného vlákna. Pri výrobe jednej kompletnej súpravy sa priemerne spotrebovalo trinásť plastových fliaš.

Náhradné brazílske dresy sú tradične modré. Kráľovská modrá je podobne ako v nedávnej minulosti opäť kombinovaná so žltou. Novinkou sú modré trenírky, ktoré majú vôbec po prvý krát v brazílskej histórií na bokoch pruhy v žltej farbe. Modré tričká a trenírky dopĺňajú modré štulpne.

Ako už býva pri spoločnosti Nike zvykom, na tričkách je umiestnených opäť niekoľko zaujímavých detailov. V prípade nových dresov Brazílie je to určite zaujímavý znak umiestnený vo vnútornej časti výstrihu symbolizujúci päť titulov majstra sveta a taktiež aj nápis „Nascido para jogar futebol“ – „Zrodení pre futbal.“

Nové dresy Nike by mali byť vôbec najľahšie v histórií dresov tejto značky. Americký výrobca o nich tvrdí, že sú o 23% ľahšie ako predchádzajúce a navyše obsahujú vylepšenú technológiu Dri-Fit, ktorá pomáha regulovať teplotu hráčov, odvádza z tela pot a zabezpečuje hráčom sucho a pohodlie.

Brazílska reprezentácia využije nové dresy najmä v priateľských stretnutiach pred domácim svetovým šampionátom, ktorý sa bude konať v roku 2014. V upravenej verzii by mali byť využité aj na letnej olympiáde v Londýne. Premiéra nových dresov je naplánovaná na 28. februára, kedy sa “Pentacampeões” stretnú s výberom Bosny a Hercegoviny.

2 komentáre k príspevku “Dresy Brazílie 2012/2013

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok