Dresy Dukly Banská Bystrica 2011/2012

2011/2012 Adidas Corgoň liga
Autor: Myso

V predstavovaní dresov účastníkov Corgoň ligy dnes pokračujeme Banskou Bystricou. Duklu oblieka už štvrtý rok nemecká spoločnosť Adidas a “vojaci” sa podobne ako v minulom ročníku predstavujú aj v tejto sezóne v trojici dresov.

Hlavné dresy Banskobystričanov sú tradične červené. Pre túto sezónu zvolili pod Urpínom dizajn Adidas Condivo, ktorý môžete poznať napr. aj vďaka našej národnej reprezentácií. Pod bielym okrúhlym výstrihom sa vľavo nachádza klubový znak. Ľavý rukáv tričiek zdobí logo našej najvyššej súťaže. K červeným tričkám nosia futbalisti Dukly červené trenírky a červené štulpne doplnené trojicou bielych prúžkov.

Náhradné dresy futbalistov spod Urpína bývajú tradične modré a inak tomu nie je ani v tejto sezóne. Premiéru mali v domácom prípravnom stretnutí proti Liptovskému Mikulášu, v lige sa v nich Bystričania predstavili v Trnave a rovnako aj v dnešnom zápase v Košiciach. Dresy majú úplne rovnaký dizajn ako hlavné červené a ich vzhľad je totožný s modrými dresmi slovenskej reprezentácie.

V tretích dresoch sa Banská Bystrica predstavila v Senici. Keďže domáce mužstvo hráva v červeno-modrej kombinácií, Dukla sa musela farebne prispôsobiť a nemohla použiť žiadne zo svojich dvoch vyššie spomínaných dresov. Voľba padla na bielo-červené dresy Adidas Squadra II, ktoré sú charakteristické tenkými zaoblenými prúžkami viditeľnými na rukávoch tričiek i bokoch trenírok. Biele tričká a trenírky dopĺňajú biele štulpne.

Brankári Banskej Bystrice zabraňujú gólom v trojici dresov. Jednotka tímu Tomáš Belic chytáva najčastejšie v čiernom drese Adidas Graphic, ktorý zaujme najmä zaujímavým belasým vzorom na hrudi. Belic odchytal niekoľko stretnutí aj v modrom drese Adidas Condivo 11, jeho brankársky kolega Ján Ďurčo má k dispozícií rovnaký dres v bledozelenej farbe.

Dukla Banská Bystrica obsadila vo vlaňajšej sezóne 5. miesto. Najlepším umiestnením “vojakov” tak naďalej zostáva druhá priečka zo sezóny 2003/2004, v ktorej Banskobystričania do posledného kola ako nováčik súperili o majstrovský titul so Žilinou. Najväčším domácim úspechom je pre tím z metropoly stredného Slovenska dvojnásobný zisk Slovenského pohára (1981, 2005).

Alternatívne kombinácie

Zelený brankársky dres (3. kolo, Prešov - BB)
Modrý brankársky dres (10. kolo, BB - Z. Moravce)
Modrý dres s logom Express Slovakia (od začiatku jarnej časti)
Červené dresy s logom Express Slovakia (od začiatku jarnej časti)
Čierny brankársky dres s logom Express Slovakia (od začiatku jarnej časti)
Je sympatické, že v Banskej Bystrici aj napriek medializovanej nepriaznivej finančnej situácií obmenili pred novou sezónou dresy. Dizajn Adidas Condivo patrí medzi moderné produkty nemeckej spoločnosti Adidas a siahla po ňom dokonca aj naša reprezentácia. Pod Urpínom by si v tejto sezóne s prehľadom v Corgoň lige vystačili len s červenými a bielymi dresmi, na druhej strane je plusom, že klub má k dispozícií až tri farebné kombinácie, čo je úplne bežné v zahraničí. Osobne nie som veľkým fanúšikom fontu použitého na číslach dresov. Nie je mi dosť jasné, prečo klub v roku 2011 používa rovnaký font, aký malo na dresoch Československo na MS 1990… Navyše tento historický font veľmi nepasuje k moderným dizajnom, akými sa prezentuje nemecký výrobca. Napriek zmenám v akcionárskej štruktúre klubu sa na prednej časti dresov neobjavilo žiadne logo klubového partnera a prázdny priestor nevypĺňajú ani čísla hráčov, ktoré tam banskobystrickí futbalisti mávali v minulosti. Možno by sa tam hodilo napríklad klubové heslo „Hráme srdcom v srdci Slovenska,“ očakávať niečo podobné by ale bolo na slovenské pomery asi menším zázrakom. V Banskej Bystrici tento ročník na dresoch nič nepokazili, ale ani neurobili nič preto, aby dresy Dukly boli niečím výnimočné. Trojhviezdičkové hodnotenie je na tomto webe označené ako priemerné a myslím si, že presne vystihuje oblečenie Dukly pre sezónu 2011/2012.

Ako sa vám páčia dresy Banskej Bystrice pre sezónu 2011/2012?

Tip: Vyjadrite sa k dresom Dukly v diskusii!

13 komentárov k príspevku “Dresy Dukly Banská Bystrica 2011/2012

 1. Nič iné ma neprekvapilo, keď som uvidel dresy bb len ten font, je to hrozné, zas ďalší tím v našej lige dokázal, že okolo dresov robia ľudia ktorých to ani nezaujíma. Rád by som vedel kde našli ten font

  1. Neviem, kde ho vyhrabali, používali ho od sezóny 2006/2007, kedy Duklu obliekala Nike a zmenili ho akurát v minulej sezóne… žiaľ, teraz je zase späť.

   PS: Díky za jubilejný stý komentár na tomto webe 😉

 2. Mne sa ten font páči. Aspoň máme vlastný font a nie ako Prešov alebo Slovan len obyčajný sériový. Aj dresy sú podľa mňa to lepšie čo na Slovensku nájdeme, žiadne plachty ani dedinský dizajn, ale nejaký sponzor alebo niečo by sa na ne hodilo a hlavne konečne by sa zišiel aj nový tretí dres, predsa len model zo sezóny 07/08 už je mierne zastaralý.

  1. Díky za info. Čítal som v januári rozhovor s p. Geistom, ktorý vravel, že od jari už znova bude sponzor na dresoch, takže fajn, že je to realita… Ak bude počasie priať, tak za necelé dva týždne tu máme prvé jarné kolo, po ňom zhrniem všetky novinky, sám som zvedavý, čo ešte ktoré kluby povymýšľajú 🙂

   1. Dúfam, že Dukla sa inšpiruje Slovanom a tiež konečne zmení tretie dresy… Ale inak pochybujem, že sa začne 25., aj keď v to veľmi dúfam :-/

    1. Tak Dukla býva biela len v Senici ak sa nemýlim, takže na ten jeden zápas ho meniť snáď ani nemusia :-). Navyše, ten design je stále v aktuálnom katalógu Adidasu, len sa už volá Squadra II, hoci veľký rozdiel oproti Squadre I tam nevidno… Popritom ako sneží to veľmi na štart 25.2. nevyzerá, myslím, že na profutbale písali, že sa má o tom rozhodnúť v pondelok, tak uvidíme…

   2. inak trochu ot, ale bavil som sa trochu a spravil som fantasy dresy tímov CL + Inter, 1. FC Košice a Dubnica všetko značky Nike… Keby som ti ich poslal, dal by si ich aj sem na blog?

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok