Dresy 1. FC Kaiserslautern 2011/2012

2011/2012 Bundesliga Uhlsport
Autor: Myso

Novým dodávateľom nemeckého 1. FC Kaiserslautern sa od leta stala domáca spoločnosť Uhlsport. Tradičný klub vznikol presne pred 111 rokmi a „červení diabli“ počas tohto obdobia získali štyri majstrovské tituly. Tradícia, vášeň a rešpekt sú hodnoty, ktoré patria k siedmemu tímu poslednej sezóny Bundesligy a stali sa aj hlavnými motívmi klubového oblečenia pre sezónu 2011/2012.

Spomínané hodnoty sú aj označením jednotlivých dresov pre aktuálnu sezónu. Hlavné tmavočervené dostali názov „Tradition.“ Práve toto slovo je viditeľné na vnútornej strane bieleho golierika. Pod ním sa nachádza výrazný biely nápis Uhlsport, doplnený na ľavej strane dvojicou vertikálnych prúžkov. Na nich je umiestnený aj tradičný klubový znak v tvare kruhu.

Tmavočervený dres pripomína korene klubu a je symbolom úspešnej tradície Kaiserslauternu od roku 1900. Na vnútornej strane výstrihu sa nachádza odkaz na 111. výročie klubu spoločne s nápisom určujúcim názov miestneho štadióna pomenovaného po najslávnejšom hráčovi 1. FC Fritzovi Walterovi.

Náhradné dresy symbolizujúce vášeň majú bielu farbu. Vpravo od čierneho okrúhleho výstrihu sa nachádza nápis Uhlsport. Na dresoch sú viditeľné dva hrubé tmavočervené pruhy doplnené tenkými šedými. Jeden z pruhov začína na pravom rukáve a postupne sa stáča až k ľavému plecu. Druhý pruh smeruje k ľavému rukávu, no na jeho začiatku je ukončený.

Podľa dizajnérov spoločnosti Uhlsport je vášeň základom pre dobrý tím a pre dobrý futbal. Futbal môže byť dobrou hrou len vtedy, ak sa v ňom nikdy nestratí vášeň. Slovo vášeň, v nemčine Leidenschaft, sa nachádza opäť na vnútornej strane výstrihu. Klubovú prezývku „červení diabli“ symbolizuje obrázok tváre diabla v šedej farbe na ľavom boku.

Tretie dresy vyjadrujú tretiu hodnotu klubu, ktorou je rešpekt. Čierne tričká majú štvoricu bielych pruhov, ktoré symbolizujú počet prvenstiev v najvyššej nemeckej súťaži. Na každom z pruhov je napísaný šedou farbou ročník, v ktorom Kaiserslautern triumfoval v domácej lige, spolu s menoslovom hráčov, trénerov a ostatných členov tímu, ktorí sa zapísali zlatými písmenami do klubovej histórie.

Čierne dresy majú pre zmenu véčkový výstrih, doplnený tenkým tmavočerveným pruhom. Vnútornú časť výstrihu tvorí opäť odkaz na 111. výročie klubu spoločne s nápismi Respekt. Partnerom Kaiserslauternu je na všetkých dresoch farmaceutická spoločnosť Dr. Theiss, ktorá sa na oblečení štvornásobného nemeckého majstra prezentuje svojim liečivým gélom.

Brankári 1. FC chytávajú tento rok v modrých, čiernych, prípadne oranžových dresoch. Dresy majú vo všetkých prípadoch rovnaký dizajn, no líšia sa jednotlivým farebným prevedením. Modré a oranžové sú doplnené čiernymi a bielymi prvkami, čierne sú pre zmenu kombinované s belasou. Vo všetkých prípadoch nosia brankári k tričkám čierne trenírky a čierne štulpne.

Kaiserslautern bol vlani nováčikom nemeckej Bundesligy, v ktorej sa umiestnil na solídnom siedmom mieste. Štyri majstrovské tituly klub zaznamenal v sezónach 1950/51, 1952/53, 1990/91 a 1997/98. Dvojnásobný víťaz Nemeckého pohára je semifinalistom Pohára UEFA z rokov 1982 a 2001 a štvrťfinalistom Ligy majstrov z roku 1999. V tíme vedenom trénerom Markom Kurtzom pôsobí aj slovenský útočník Adam Nemec.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok