Dresy FC Spartak Trnava 2011/2012

2011/2012 Corgoň liga Givova
Autor: Myso

Napriek tomu, že je v týchto dňoch futbalovou témou číslo 1 záver kvalifikácie na EURO 2012, Svet dresov sa naďalej venuje aj našej Corgoň lige. Desiaty októbrový deň máte možnosť detailnejšie spoznať dresy FC Spartak Trnava.

Futbalistov zo slovenského Ríma oblieka už druhý rok talianska spoločnosť Givova. Za hlavné dresy si Trnavčania zvolili tradičné červeno-čierne pruhované tričká s dizajnovým označením Striscia. Pod červeným výstrihom sa na nich nachádza biely nápis Givova doplnený klubovým znakom. Hlavným partnerom klubu je tento rok spoločnosť TSS Grade, ktorej biele logo sa vyníma na hrudi. Na obidvoch rukávoch sa nachádza červené logo talianskeho výrobcu, to na ľavej ruke je doplnené emblémom našej najvyššej súťaže. K pruhovaným tričkám nosia futbalisti Spartaka čierne trenírky s červenými prúžkami doplnenými bielymi nápismi Givova, ktoré sa objavujú aj na čiernych štulpniach.

Rovnako ako v prípade hlavných, ani v prípade náhradných dresov nedošlo v Trnave pred touto sezónou k zmene dizajnu. Spartakovci siahli po osvedčenom modeli Country. Ten je špecifický svojim farebným vyhotovením, ktoré je na jednej strane ladené do červena, zatiaľ čo na opačnej do čierna. Trnavčania takto aj na bielych dresoch prezentujú svoje hlavné klubové farby. Do tých je zladené aj logo partnera TSS Grade. Príjemným detailom na trnavských dresoch je klubový znak, ktorý je umiestnený aj na zadnej strane tričiek pod výstrihom. Náhradné trenírky sú biele a ich bočné časti sú farebne zladené s rukávmi tričiek. Biele štulpne majú v prednej časti umiestnené čierne nápisy Givova.

Trnavčania nastupujú v tejto sezóne aj v tretích dresoch. Tie predstavili ešte počas jarnej časti predchádzajúceho ročníka a aj v ich prípade sa jedná o populárny červeno-čierny pruhovaný dizajn. Rozdielov oproti hlavným dresom je ale hneď niekoľko. Tričká zaujmú výraznejším bielym golierikom doplneným červeným a čiernym prúžkom. Rukávy sú jednofarebné a sú na nich viditeľné veľké logá talianskeho výrobcu. Ľavé z nich je prelepené emblémom Corgoň ligy. Ďalším viditeľným rozdielom je klubový znak, ktorý je umiestnený v strede a nájdeme ho aj na trenírkach, ktoré tentoraz nemajú žiadne červené prvky, ale sú doplnené len bielymi logami Givova. Na prednej strane je umiestnené logo partnera Danube Wings, TSS Grade dostal priestor vzadu pod číslami.

Brankárska jednotka Trnavy Martin Raška sa v corgoňligových zápasoch či súbojoch európskeho pohára predstavil zatiaľ v dvojici dresov. Detailnejšie si môžete pozrieť oranžovo-čiernu verziu, niekoľko zápasov už ale trnavský gólman odchytal aj v čierno-bielej kombinácií.

Spartak obsadil v minulej sezóne štvrtú priečku, ktorá mu zabezpečila účasť v Európskej lige UEFA. V nej Trnavčania prešli cez čiernohorskú Zetu, albánsku Tiranu i bulharské Levski a zastavil ich až ruský Lokomotiv Moskva. Najväčšími domácimi úspechmi Trnavy sú zisky piatich titulov majstra Československa z rokov 1968, 1969, 1971, 1972 a 1973. V novodobej ére boli Spartakovci úspešní koncom 90. rokov, keď v najvyššej slovenskej súťaži obsadili dve druhé a jedno tretie miesto.

Alternatívne kombinácie

Čierny brankársky dres (9. kolo, Z. Moravce - Trnava)
Tretie dresy Trnavy s logom TSS Grade vpredu a Danube Wings vzadu (od začiatku jarnej časti).
V Trnave pred minulou sezónou zmenili dodávateľa. Namiesto prestížnej spoločnosti Nike začala Spartak obliekať talianska Givova, no táto zmena vôbec nebola na škodu. Bíli andeli pred sezónou 2011/2012 vychytali všetky muchy z minulého ročníka a momentálne hrajú v dresoch, ktoré sú pri ostatných slovenských mužstvách ako z inej galaxie. Som veľmi rád, že kompetentní pochopili, že belaso-modré logo partnera sa vôbec nehodí k červeno-čiernej Trnave a nahradili ho verziami, ktoré sú v súlade s klubovými farbami. Veľmi pekným detailom je aj klubový znak umiestnený na zadnej strane tričiek pod výstrihom. Ak sledujete Svet dresov dlhšie a čítate články o zahraničných tímoch, tak určite viete, že práve takéto malé detaily sú súčasťou všetkých aktuálnych dresov, no na Slovensku sú ojedinelým zjavom. Rovnako aj klubový znak na trenírkach nájdete v západnej Európe bežne, v našej lige ho majú ako jediní práve Trnavčania. Spartak je príkladom pre zvyšok ligy aj dvojicou sponzorov, ktorí sa obmieňajú na prednej strane tričiek. Áno, ide to aj bez toho, aby dresy vyzerali ako inzertný týždenník. K dokonalosti snáď chýbajú už len dĺžne a mäkčene na menovkách, ale som veľmi rád, že aj na Slovensku existujú kluby, ktoré si naozaj vážia svoju históriu, svoje klubové farby a majú dresy európskeho formátu. A nie vždy sú k tomu potrební práve najznámejší svetoví dodávatelia.

Ako sa vám páčia dresy Trnavy pre sezónu 2011/2012?

Tip: Vyjadrite svoj názor na dresy FC Spartak v diskusii!

6 komentárov k príspevku “Dresy FC Spartak Trnava 2011/2012

    1. Znak majú len na čiernych trenírkach s veľkými bielymi logami Givova na bokoch. Nosia ich len k dresom, ktoré majú vpredu logo Danube Wings.

  1. Spartak mal v poslednom kole 3rd dresov bez reklamy danube wings ale s reklamov Tss čiže asi už nebudu použivat dresy s reklamov danube wings …

  2. Mne sa tieto 3 dresy vobec nepacia nech nastupuju v tych normalnych cervenociernych alebo bielych ja neznasam limec.

Pridaj komentár

Naspäť na začiatok