Česká FORTUNA:LIGA 2021/2022

Aktualizované 25.7.2021 – nové dresy Slovácka

Dnes odštartoval aj ďalší ročník českej najvyššej súťaže. Tretí rok po sebe vám Svet dresov prináša pohľad na oblečenie účastníkov FORTUNA:LIGY. Po roku sa u našich západných susedov predstaví medzi elitou opäť tradičných 16 mužstiev.


SK SLAVIA PRAHA

Majstrovský celok oficiálne predstavil dresy len pred pár dňami, no na internete už dlhšie kolovala ich podoba. Tradičné zošívané oblečenie je v novej sezóne doplnené belasou súpravou. Slavia predstavila aj nového partnera. Na hrudi budú mať jej hráči logo finančnej spoločnosti eToro. Gólmani sa predstavujú v známom modeli Puma Teamfinal 21 s textúrou pripomínajúcou bránkovú sieť.

📸 isport.blesk.cz, instagram.com/slaviapraha a seznamspravy.cz


AC SPARTA PRAHA

Vicemajster zmenil počas tohto roka vizuálnu identitu i dodávateľa. Sparta sa po 26 rokoch rozhodla ukončiť spoluprácu s americkou spoločnosťou Nike, ktorú strieda nemecký Adidas. Tradičné tmavočervené dresy boli ešte v júni uvedené so sloganom: „Tri pruhy, tri hviezdy, jeden tím.“ Náhradné oblečenie je v bielej farbe. V lige robia Rudí reklamu stávkovej spoločnosti Tipsport, v európskych pohároch českému T-Mobile.

📸 sparta.cz


FK JABLONEC

Bronzový tím uplynulej sezóny pokračuje v spolupráci s americkou spoločnosťou Capelli Sport. Jablonec má na svojich tradičných zelených dresoch tento rok vertikálne prúžky i biele rukávy a taktiež aj logo nového partnera. Tým sa stala medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť MOL Group z Maďarska.

📸 isport.blesk.cz


1. FC SLOVÁCKO

Ďalší pohárový zástupca pokračuje v oblečení Puma Teamfinal 21, v ktorom sa mu podarilo v minulej sezóne obsadiť peknú štvrtú priečku. V priebehu týždňa si klub z Uherského Hradišťa zahral v Európskej konferenčnej lige UEFA na pôde bulharského Lokomotivu Plovdiv v belasom prevedení.

Aktualizované 25.7.2021 – Slovácko predstavilo nové biele dresy prostredníctvom videa na Facebooku.

📸 instagram.com/fcslovacko


FC VIKTORIA PLZEŇ

Okrúhle 110. výročie založenia oslavujú tento rok v Plzni, čomu prispôsobili aj svoje nové oblečenie. Dresy z dielne talianskej spoločnosti Macron sú doplnené špeciálnymi nápismi i logom k spomínanému jubileu. Hlavným dresom dominuje výrazný červený pruh na modrom podklade, náhradné sú v bielom prevedení a 5-násobný český majster má k dispozícii aj tretiu tmavomodrú súpravu.

📸 fcviktoria.cz


FC SLOVAN LIBEREC

V Liberci sú už niekoľko rokov verní americkej spoločnosti Nike. Z jej aktuálneho katalógu si tentokrát vybrali modrý model Strike II. V ňom predstavili aj svoju novú posilu, ktorou je bývalý český reprezentant Theodor Gebre Selassie. Na tímovom fotení na oblečenie pribudla reklama na spoločnosť AAA Auto.

📸 instagram.com/fcslovanliberec


FK PARDUBICE

Minuloročný nováčik spolupracuje s talianskou spoločnosťou Lotto, no dresy si pripravuje vo vlastnej réžií. Siedmy celok vlaňajšej sezóny pokračuje v starom známom červeno-bielom dizajne. Jedinou výraznou zmenou je logo generálneho sponzora, keď spoločnosť Strabag nahradil ČPP Servis.

📸 instagram.com/fkpardubice a Radek Klier (zonerama.com)


FC BANÍK OSTRAVA

Aj na severovýchode Česka pokračujú v rovnakých dresoch, aké mali už v minulej sezóne. Baník Ostrava hráva svoje zápasy naďalej v oblečení od nemeckej spoločnosti Puma.

📸 instagram.com/fcbanikostrava


SK SIGMA OLOMOUC

V Olomouci sú verní nemeckej značke Adidas. Výtvory v aplikácii miTeam striedajú pre aktuálny ročník tentokrát katalógové dresy s dizajnovým označením Condivo 21. Hanáci budú mať k dispozícii hneď tri sady – modrú, červenú a bielu. Už v priebehu minulého ročníka došlo aj k zmene hlavného partnera, keď spoločnosť Sigma nahradilo na hrudi logo stávkovej kancelárie Tipsport.

📸 instagram.com/sigma_olomouc


BOHEMIANS PRAHA 1905

Po dlhšom čase sa zmeny dočkalo oblečenie Klokanov. Tých bude naďalej obliekať nemecká spoločnosť Adidas, z aktuálnej ponuky aplikácie miTeam si pražský klub tentokrát vybral oblečenie s vertikálnymi pruhmi. Novinkou je aj náhradná súprava, ktorá je v čiernom prevedení.

📸 isport.blesk.cz


FK MLADÁ BOLESLAV

Dvojnásobný víťaz Českého pohára predstavil nové modré dresy vytvorené v aplikácii miTeam od nemeckej spoločnosti Adidas. Zverenci Karla Jarolíma budú mať naďalej k dispozícii aj biele oblečenie s dizajnovým označením Tiro 17.

📸 instagram.com/fkmladaboleslav


MFK KARVINÁ

Model Adidas Condivo 21 už bol spomenutý pri dresoch Olomouca, no v novej sezóne 2021/22 ho využívajú aj futbalisti Karvinej. Dvanásty celok minulej sezóny ho má k dispozícii v bielom a čiernom prevedení. Tmavá verzia je ale označená až ako tretia voľba, druhou zostáva naďalej model Tiro 19 v zeleno-žltej kombinácii.

📸 instagram.com/mfkkarvina


SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE

O zaujímavú novinku sa postarali na juhu krajiny. České Budějovice zvolili v aplikácii miTeam od spoločnosti Adidas čierno-biely dizajn doplnený netradičným prevedením pruhov. Všetko dopĺňajú strieborné detaily a taktiež aj návrat k tradičnému sponzorovi, ktorým je opäť Budějovický Budvar.

📸 isport.blesk.cz


FC FASTAV ZLÍN

Niekoľkokrát spomínanú aplikáciu miTeam využívajú aj v Zlíne. Tento rok si v nej vytvorili tradičné žlté dresy doplnené diagonálnymi modrými pruhmi. Na súperových trávnikoch sa predstavia v tmavomodrej verzii katalógového modelu Adidas Condivo 20.

📸 isport.blesk.cz a zlinsky.denik.cz


FK TEPLICE

Všetko nasvedčuje tomu, že v Tepliciach budú pokračovať v dresoch Puma, ktoré predstavili pred začiatkom predchádzajúceho ročníka.

📸 fkteplice.cz


FC HRADEC KRÁLOVÉ

Nováčik sa predstavuje v oblečení nemeckej značky Jako. Trojica dresov v bielej, tmavomodrej i brankárskej červenej verzii nesie dizajnové označenie Challenge.

📸 instagram.com/fchradec


História aktualizácií:

  • 25.7.2021 – nové biele dresy Slovácka
  • 24.7.2021 – vytvorená stránka pre sezónu 2021/2022

Naspäť na začiatok